بدل ملانیا ترامپ در آمریکا سوژه شد + عکس ها

اگر به شایعات موسوم به «بدل ملانیا ترامپ» توجه کرده باشید چیز های زیادی در این مورد در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، زیرا در برخی از تصاویر گرفته شده از بانوی اول به نظر می رسد که او خودش نیست. اکنون سوال این است که چه مقدار از این صحبت ها واقعیت داشته و چه مقدار تنها تئوری توطئه است؟

  1. یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۱۴:۳۵ (۵ سال،۲ ماه قبل)
واقعیت‌های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ
به گزارش فرانگر

همیشه گفته می شود که دوربین ها همیشه واقعیت را می گویند، اما این موضوع صحت ندارد. در واقع دوربین ها بسیار شیطانی عمل می کنند و توهم واقعیت را تولید می کنند. در واقع دوربین ها واقعیت را به روش هایی که نمی شناسیم یا انتظارش را نداریم تحریف می کنند. زوایای متفاوت دوربین می تواند یک شخص را بلندتر یا کوتاه تر از آنچه که هست نشان دهد. لنز های مناسب باعث می شوند که یک صحنه بسیار بزرگ یا خیلی کوچک به نظر برسد. همچنین لنز دوربین می تواند چهره یک فرد را دچار تغییر کند که این امر به میزان فاصله گیرنده عکس با شخصیت مورد نظر وابسته است.


واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

خب سوال این است که همه این موضوعات چه ارتباطی با ملانیا ترامپ، همسر دونالد ترامپ، می تواند داشته باشد؟ اگر به شایعات موسوم به «بدل ملانیا ترامپ» توجه کرده باشید چیز های زیادی در این مورد در رسانه های اجتماعی منتشر شده است، زیرا در برخی از تصاویر گرفته شده از بانوی اول به نظر می رسد که او خودش نیست. اکنون سوال این است که چه مقدار از این صحبت ها واقعیت داشته و چه مقدار تنها تئوری توطئه است؟

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

شایعه ملانیا ترامپ بدلی از دوران رقابت های ریاست جمهوری آغاز شد

هیچ اجماعی در این مورد وجود ندارد که شایعه زشت بدل ملانیا ترامپ از کجا آغاز شد، اما برخی رسانه ها بر این باورند که شروع این شایعه به سال ۲۰۱۷ و توئیتی از جو وارگاس باز می گردد که در زمینه خرده فروشی فعالیت دارد و اگر چه شخصیت مهم و معروفی نیست، اما توئیت کوتاه او به یک نیروی طبیعی بزرگ و خارج از کنترل تبدیل شد. او در توئیت خود چنین می نویسد: «این ملانیا نیست. فکر به این که آن ها تا به این اندازه تلاش کنند به ما بقبولانند اینی که در تلویزیون است خود اوست انسان را به شگفتی وا می دارد. با خود فکر می کنم چه چیز های دیگری می توانند دروغ باشند». سپس عکس هایی از بانوی اول ایالات متحده را در کنار یکدیگر به اشتراک می گذارد.

در عکس اول ملانیا درست مانند همان ملانیایی است که همه ما می شناسیم، با صورتی اخمو و چشمانی که چپ چپ نگاه می کنند. در عکس دوم او را با عینک آفتابی بسیار بزرگی می بینیم. این دو تصویر هیچ چیز را ثابت نمی کنند، اما مردم تئوری توطئه را دوست دارند و مدت کوتاهی بعد هزاران نفر این شایعه آنلاین را به اشتراک گذاشتند. خیلی ها گفتند ملانیایی که عینک آفتابی به چشم دارد شباهت زیادی به ترامپی که دیده بودیم ندارد پس این بدل ملانیا ترامپ است.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

ملانیا از قبل خود شخصیتی بسیار رازآلود داشت

اما سوال این است که چرا این شایعه بی اساس پس از سال ها از آن توئیت کذایی باز هم مطرح می شود؟ جدای از این واقعیت که مردم همه تئوری توطئه را دوست دارند، این شایعه ظاهراً با شخصیت ملانیا ترامپ و روابطی که با همسر خود دارد بسیار متناسب به نظر می رسد. بانوی اول همواره از رسانه ها گریزان بوده، در اتاق خوابی جدا از همسر خوابیده، اغلب از گرفتن دست او طفره رفته و در بسیاری از مراسمات و رخداد های عمومی که مجبور به شرکت در آن است با بی میلی حاضر می شود. بدین ترتیب این فکر چندان بیراه نیز به نظر نمی رسد که او یک زن شبیه خود پیدا کرده تا دیگر لازم نباشد مانند یک بانوی اول رفتار کند. همچنین یک بار ملانیا برای مدت ۲۴ ساعت به طور کامل ناپدید شد که باعث شد شایعات بسیاری در مورد این که وی در این مدت چه می کرده یا کجا بوده شکل گیرد.

به همین دلیل منطقی جلوه می کند که او با انتخاب بک بدل تصمیم گرفته باشد از شیوع دوباره این شایعات جلوگیری نماید. باید گفت که ملانیا ترامپ بیش از هر بانوی اولی در تاریخ ایالات متحده از بودن در انظار عمومی طفره می رود، اما این بدان معنا نیست که او به این فکر بیفتد که کسی را استخدام کند تا کفش های پاشنه بلند گرانقیمتش را پوشیده و خود را بانوی اول جا بزند. با این حساب با توجه به پول فراوان در دسترس، شوهری که ظاهراً ملانیا علاقه ای به او ندارد و وظایفی به عنوان بانوی اول که او نه خواهان آن ها بوده و نه می خواسته انجام دهد، همگی باعث شده اند که ایده بدل ملانیا ترامپ به ذهن خطور کند.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

عکس ها چه می گویند؟

شایعه بدل داشتن بر اساس چند عکس عنوان شده که در آن ملانیا ترامپ مانند همیشه به نظر نمی رسد و مهم ترین سند این تئوری دو عکس در کنار هم از ملانیا یکی با عینک آفتابی و دیگری بدون آن است. مشکل اصلی در مورد این مقایسه به عینک آفتابی- آن هم عینک آفتابی های بزرگی که ملانیا ترامپ نشان داده علاقه زیادی به آن ها دارد- مربوط می شود که تاثیر تغییر دهنده ای بر روی صورت فرد دارند. عینک آفتابی می تواند باعث شود که یک بینی بلند کوتاه تر به نظر برسد و صورت پهن تر از آن چه هست به چشم بیاید. از این رو مقایسه یک عکس با عینک آفتابی با عکسی بدون عینک آفتابی به هیچ عنوان درست به نظر نمی رسد.

اما تئوری پردازان شایعه بدل داشتن ملانیا ترامپ بر این باورند که بدل بانوی اول به خاطر همین قدرت تغییر دهنده از عینک استفاده می کند تا شناخته نشود. نکته مهم دیگر این است که تصویر اشخاص در تلویزیون با آنچه که در عکس یا در واقعیت است متفاوت خواهد بود و این موضوع نیز ادعای تئوری توطئه پردازان را با مشکل مواجه می کند.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

گفته های غیرمتعارف دونالد ترامپ نیز بر این شایعات افزوده است

دونالد ترامپ را نمی توان کسی دانست که خیلی با دقت سخن گفته و مراقب صحبت هایش است به همین دلیل وقتی که به صحبت های او گوش می دهید بعید نیست که برخی از جملات او را نفهمید. برخی از صحبت های او باعث شده که تردید ها در مورد بدل داشتن ملانیا بیشتر شود. برای مثال در سپتامبر ۲۰۱۷، در سخنرانی خود پس از طوفان ایرما گفت: «من می خواهم از همه تشکر کنم. نیرو های واکنش سریع، از جانب خودم، معاون رییس جمهورمان- ملانیا هم واقعاً می خواست با ما باشد». اما مشکل اینجا بود که ملانیا همان لحظه درست کنارش ایستاده بود و کسی متوجه نشد منظور ترامپ از این جمله آخر چه بوده است. آیا او فراموش کرده بود که بانوی اول همانجا حضور داشت؟ یا شاید منظورش این بود که ملانیا برای بودن در آنجا تلاش زیادی کرده بود یا ترامپ تنها از کلمات و جمله نامتعارفی برای بیان منظور خود استفاده کرده بود.

سپس در اکتبر ۲۰۱۷، صحبت عجیب و غریب دیگری کرد. در صحبت با روزنامه نگاران، ترامپ چنین می گوید: «همسرم، ملانیا، که اتفاقاً اینجا خواهد بود این موضوع را دارای اهمیت زیادی خواهد دانست». این جملات باعث شد که برخی فکر کنند در واقع کسی که کنار او بوده ملانیای واقعی نبوده است. شاید این صحبت ها به این معنا باشد که ملانیا از بدل استفاده می کند و شاید هم بدین معنا باشد که رییس جمهور ۷۰ و چند ساله دچار همان فراموشی هایی می شود که پدربزرگ های همه ما تجربه می کنند یا کرده اند.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

یک برنامه مهم تلویزیونی به شایعات دامن می زند

این روز ها رسانه های اجتماعی خوراک شایعات و تئوری های نامتعارف را تولید کرده و به سرعت آن ها را انتشار می دهند، همان اتفاقی که در مورد ماجرای بدل داشتن ملانیا ترامپ نیز رخ داد. این شایعات زمانی در سطحی بالاتر قوت گرفت که برنامه «The View» تصمیم به بررسی کردن آن گرفت. در ابتدا مجریان برنامه گفتند که به این موضوع شک دارند، اما بعد از تماشای برخی از عکس های منتشر شده از ترامپ ها در هنگام بررسی خسارات طوفان در آلاباما، یکی از مجریان به این نتیجه رسید زنی که در کنار ترامپ ایستاده شکل صورتی متفاوت از ملانیا ترامپ همیشگی دارد. یک مجری دیگر برنامه ای یک ساعته را به مقایسه عکس های ملانیا در سفر به الاباما و عکس هایش در دیگر سفر ها اختصاص داده و در نهایت به این نتیجه رسید که ملانیای حاضر در آلاباما کوتاه تر از ملانیای دیگر لوکیشن ها به نظر می رسد.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

زن محافظی که شباهت زیادی به ملانیا ترامپ دارد

اگر واقعاً ملانیا بدل دارد این بدل کیست؟ نظرتان در مورد آن محافظی که موهایش رنگ مشابهی با رنگ مو های ملانیا دارند، اما دیگر خصوصیات او متفاوت از بانوی اول هستند چیست؟ این زن اگر چه در تصاویر منتشر شده هم قد ملانیا به نظر می رسد، اما در بررسی های دقیق تر مشخص می شود که کمی کوتاه تر از بانوی اول آمریکاست. نکته دیگر این است که این محافظ همیشه عینک به چشم دارد و همین موضوع به عنوان سندی از جانب تئوری توطئه سازان مورد استفاده قرار می گیرد. شاید این زن فعال در سرویس امنیتی بدش نیاید که مردم فکر کنند او گاهی در لباس و ظاهر بانوی اول فرو می رود، اما چنین کاری به هیچ عنوان منطقی به نظر نمی رسد.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

باز هم دونالد ترامپ و باز هم توئیت های دردسرساز و جنجالی اش

مانند همیشه و به جای توجه نکردن به این شایعات، دونالد ترامپ خودش اعتبار بیشتری به این شایعات می بخشد و در توئیتی در این باره چنین می نویسد: «فَیک نیوز تصاویری از ملانیا را فتوشاپ کرده و این تئوری های توطئه را رواج داده اند که این او نیست که در آلاباما و دیگر جا ها در کنار من ایستاده است.

آن ها با گذشت زمان فقط خل و چل تر می شوند». این جملات البته بدون حس شوخ طبعی و طعنه بیان می شود، آن هم از مردی که سال ها به ترویج تئوری توطئه در مورد مکان تولد باراک اوباما دامن زد. به نظر می رسد که هیچ کسی در دنیای رسانه یا هر جای دیگری تصویری از ملانیا ترامپ را فتوشاپ کرده باشد و البته چنین کاری برای ترویج این تئوری ضرورتی نیز ندارد. بدین ترتیب ترامپ با متهم کردن رسانه ها به کاری که در واقع نکرده بودند بر اعتبار تئوری توطئه بدل داشتن همسرش افزود.

واقعیت های گفته نشده در مورد بدل ملانیا ترامپ

کفش های پاشنه بلندی که برای بانوی اول دردسرساز شده است

ملانیا ترامپ همیشه کفش پاشنه بلند می پوشد، از نوع خیلی بلند. وی هنگام بازدید از مناطق آسیب دیده در طوفان هاروی نیز همین کفش ها را به پا داشت و همین موضوع باعث انتقاد هایی از جانب مردم از او شد. ملانیا که این انتقاد ها را شنیده بود بدون این که به آن ها واکنشی نشان دهد در دیدار خود از مناطق آسیب دیده آلاباما دیگر کفش های پاشنه بلند خود را کنار گذاشته و این بار یک جفت کفش راحتی پوشید و همین موضوع باعث شد که او کوتاه تر از همیشه به نظر برسد که همین موضوع باعث شد شایعه ملانیا ترامپ بدلی بار دیگر مورد توجه قرار گیرد.

اما دلیل رد این شایعات چیست؟

شایعه ملانیا ترامپ بدلی شوخی جالبی است و بحث های توئیتری شبانه سرگرم کننده و جذابی را سبب شد، اما در پایان باید گفت که هیچ سند قابل قبولی در مورد این که بانوی اول ایالات متحده از بدل استفاده می کند وجود ندارد.

یکی از مهم ترین چیز هایی که تئوری توطئه سازان در مورد بدل داشتن ملانیا نادیده گرفتند این بود که دیگر عکس های گرفته شده در همان روزی که عکس های مورد استناد این افراد گرفته شده بودند، نشان می دهند که بانوی اول با همان لباس ها و شمایل در همان نقاط حضور داشته و دقیقاً همان ملانیا ترامپی است که همه می شناسند و هیچ شباهتی به بادیگارد کوتاهش نیز ندارد. بدین ترتیب باید این شایعه توطئه را در کنار شایعات دیگر در مورد دروغین بودن اولین فرود آمریکایی ها بر روی ماه تنها شایعه ای بی اساس و دروغین دانست.