اتفاق عجیب برای خواهر جوان رهبر کره شمالی

برادرش با او چه کرد؟ + عکس

کیم یو جونگ، خواهر کیم جونگ اون، رهبر جوان کره شمالی و زنی که گفته ‏می شود قدرتمندترین زن کشورش به شمار می آید، ظاهرا  از چشم برادرش افتاده و از کمیته اجرایی ‏حزب کمونیست حاکم در کشور اخراج شده است.

  1. شنبه ۷ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۳:۰۰ (۵ سال قبل)
خواهر جوان رهبر کره‌شمالی کجاست؟
به گزارش فرانگر

براساس گزارش پایگاه خبری‎ NK News ‎که ‏خبرگزاری رسمی کشور کره شمالی به شمار می آید، کیم یو جونگ در فهرست اعضای کمیته اجرایی ‏حزب کارگر کره شمالی‎ (WPK) ‎که نهاد اصلی تصمیم گیر در کشور است، حضور نداشته و در ‏گردهمایی های بزرگ و مهم حزب در هفته گذشته شرکت نداشته است. هنوز معلوم نیست که او چرا و ‏چگونه از این کمیته اخراج شده است. البته او در دیگر گردهمایی های حزبی حاضر بوده که نشان می ‏دهد به طور کامل از صحنه سیاسی کشور محو نشده است‎.
در آوریل ۲۰۱۸، او نقش مهمی در گفت وگوهای صلح بین دو کره داشت. رهبران دو کشور در منطقه ‏غیرنظامی بین دو کره با هم دیدار کرده و کیم یو جونگ نیز تنها زن بلند مرتبه ای بود که دور میز ‏گفت وگوها دیده می شد. وقتی که برادرش و دونالد ترامپ توافقی مبنی بر تمایل رهبر کره شمالی برای ‏خلع سلاح اتمی را امضا کردند، کیم یو جونگ نقش دست راست برادرش را برعهده داشت‎.‎
جالب تر این که هنگام امضای این توافقنامه، او خودکار از پیش تعیین شده برای رهبر کره شمالی را ‏برداشته و با خودکار خود جایگزین کرد که بسیاری آن را یک واکنش امنیتی و عدم اعتماد به آن ‏خودکار می دانند. همچنین در دیدار دوم کیم جونگ اون و دونالد ترامپ در هتل متروپول هانوی نیز در ‏حال قایم شدن در پشت درختان حیاط هتل دیده شد. در طول سال های اخیر به خوبی مشخص شده بود ‏که کیم یو جونگ یکی از مورد اعتمادترین افراد حلقه نزدیک به کیم جونگ اون بوده و قدرت او در ‏رژیم کره شمالی نیز به طور  دایم درحال افزایش بود‎.‎ اما حالا مشخص نیست به چه دلیلی رهبر کره شمالی خواهرش را از مناسب سیاسی کنار گذاشته است.
همرسانی نوشتار: