تنها آرزوی جمشید مشایخی قبل از مرگ چه بود؟

جمشید مشایخی سال ۹۰ کمتر از ۸ سال قبل در سال روز تولد ۷۷ سالگی اش از تنها آرزویش نوشت: «تنها آرزویم این است که بعد از رفتنم بگویند، خدا رحمتش کند.

  1. چهارشنبه ۱۴ فروردین ۹۸ ساعت ۲۰:۰۵ (۵ سال،۲ ماه قبل)
تنها آرزوی جمشید مشایخی چه بود؟
به گزارش فرانگر

جمشید مشایخی سال ۹۰ کمتر از ۸ سال قبل در سال روز تولد ۷۷ سالگی اش از تنها آرزویش نوشت: 

تنها آرزویم این است که بعد از رفتنم بگویند، خدا رحمتش کند. رفتن از دنیا برترین قانون خداست و همان طور که بسیاری از بزرگان رفتند ما هم می رویم اما دوست دارم با نام نیک از دنیا بروم. همیشه دوست داشتم در سالهای پایانی عمرم به روستایی بروم و در آنجا در کنار افراد پاک و شریف در دل طبیعت زندگی کنم. چرا که روستایی ها آدم های بسیار خوبی هستند و در آنجا از دروغ و تظاهر خبری نیست. 

جمشید مشایخی یکی از ماندگارترین چهره های عرصه بازیگری متولد ۶ آذر ۱۳۱۳ در تهران است و از سال ۱۳۳۶ با نمایش «وظیفه پزشک» فعالیت بازیگریش را آغاز کرد و با فیلم کوتاه «جلد مار» در سال ۴۲ مقابل دوربین رفت و دو سال بعد با فیلم «خشت و آینه» وارد سینما شد. این هنرمند تا به امروز ایفاگر نقش های ماندگاری بوده است که از جمله آنها می توان به فیلمهای «گاو»، «قیصر»، «شازده احتجاب»، «سوته دلان»، «خانه عنکبوت»، «کمال الملک»، «گل های داودی»، «آوار»، «پدر بزرگ»، «طلسم»، «سرب»، «روز واقعه»، «خانه روی آب»، «یک بوس کوچولو»، «جرم» و «سیزده۵۹» و مجموعه های «هزاردستان»، «داستان های مولوی»، «سلطان صاحبقران»، «امام علی(ع)»، «پهلوانان نمی میرند» و «ستایش» اشاره کرد.

این هنرمند شامگاه ۱۳ فروردین ماه از دنیا رفت.
همرسانی نوشتار: