دختران فراری بالاخره حرف زدند

با این وسیله ما را به دام انداختند + عکس

زنان و دخترانی که از عربستان سعودی فرار می کنند همواره می گویند و انتظار دارند که نیرو های امنیتی این کشور حتی در خارج از مرز ها نیز آن ها را تعقیب نمایند.

  1. سه شنبه ۲۸ خرداد ۹۸ ساعت ۰۸:۲۰ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه
به گزارش فرانگر

همچنین آن ها انتظار دارند که دوستانشان در عربستان بازجویی شده، فعالیت آن ها در رسانه های اجتماعی بررسی و دنبال شده و پاسپورت هایشان باطل شود. اما آن ها تاکنون انتظار نداشته اند که مامورین دولت عربستان سعودی آن ها را با استفاده از سریال گوشی هایشان ردیابی نمایند. اما به ادعای چندین منبع، این همان اتفاقی است که در جریان تلاش نیرو های امنیتی وابسته به عربستان سعودی برای شناسایی زنانی رخ می دهد که هر ساله از این کشور فرار کرده و دائماً بر تعداد آن ها افزوده می شود.

بسته بندی گوشی های موبایل می تواند تامین کننده اطلاعاتی باشد که به کمک تجهیزات ردیابی جاسوسی، مکان دقیق یک فراری را با دقت چند متری شناسایی نماید. منظور از این اطلاعات مهم همان شماره سریال ۱۵ رقمی موسوم به IMEI است که شماره هویت تجهیزات بین المللی موبایل به شمار می آید. موقعیت یابی افراد با استفاده از شماره IMEI موضوع جدیدی نیست، اما تاکنون بیشتر برای مراقبت از افراد نظامی و سرویس های امنیتی به کار گرفته می شده است. این واقعیت که چنین تکنیک هایی توسط سرویس های امنیتی عربستان سعودی به کار گرفته می شود اهمیت فرار سالانه بیش از ۱٫۰۰۰ زن و دختر از این کشور را برای مقامات آن نشان می دهد، افرادی که در عربستان تهدید امنیتی آن ها برای کشور به اندازه تروریست ها انگاشته می شود.

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

۴ زن سعودی که همگی آن ها در دو سال اخیر از کشور خود فرار کرده اند از تحت تعقیب قرار گرفتن خود در خانه های جدیدشان در کشور های غربی گفته اند. از این میان دو زن که در اوایل سال ۲۰۱۹ با هم از کشورشان فرار کرده ند گفته اند که سرویس های امنیتی عربستان سعودی، بعد از فرار آن ها به خانه هایشان رفته و از اعضای خانواده آن ها خواسته شده که بسته بندی تلفن های همراه دختران فراری شان در اختیار آن ها قرار گیرد. این زنان که از بیم انتقام سرویس اطلاعاتی عربستان سعودی نخواسته اند نامشان فاش شود، ادعا می کنند که ماموران امنیتی به خانواده های آن ها گفته اند که شماره سریال IMEI روی جعبه تلفن های همراه برای پیدا کردن و بازگرداندن این زنان و دختران به کشور بسیار حیاتی است.

زن سعودی دیگری که بعد از فرار توسط نیرو های امنیتی عربستان سعودی دستگیر شد، ادعا کرده است که IMEI تلفن همراهش نقش بسیار مهمی در دستگیری اش داشته است. این زن در سال ۲۰۱۸ در گرجستان دستگیر شده و توسط وکیل اش مطلع گردید که ماموران امنیتی عربستان از طریق شماره سریال تلفن همراهش مکان او را شناسایی کرده اند. این زن به عربستان برگردانده شده و اکنون در این کشور تحت نظر است. زن چهارمی نیز که به استرالیا فرار کرده و نزدیک بود به عربستان برگردانده شود نیز گفته است که ماموران امنیتی کشورش از طریق سریال گوشی اش او را پیدا کرده بودند، اما قبل از این که ماموران سعودی بتوانند او را به کشور بازگردانند موفق شد که از استرالیا پناهندگی دریافت نماید.

ردیابی و شکار زنان و دختران فراری عربستان سعودی با استفاده از شماره سریال تلفن همراه

شماره IMEI معمولاً روی صفحه سیم کارت یا پشت باتری تلفن های همراه نوشته شده و در برخی گوشی های آیفون نیز این شماره را در انتهای پشت تلفن می توان دید. شناسایی مکان حضور افراد با استفاده از شماره IMEI معمولاً روشی است که به صورت انحصاری توسط نیرو های پلیس، سرویس های امنیتی و افراد نظامی استفاده می شود. برای مثال فاش شده که آژانس امنیت ملی ایالات متحده از شماره IMEI تلفن های همراه متعلق به اهداف خود برای هدایت حملات هواپیما های بدون سرنشین استفاده می کند. کارشناسان امنیت کامپیوتر نیز گفته اند که ردیابی افراد با استفاده از این شماره ۱۵ رقم کار بسیار ساده ای برای دولت ها و سرویس های امنیتی است.
همرسانی نوشتار: