خواهر برادرای بدتر از ترامپ + عکس

گرچه فرزندان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، نقش پر رنگی در تجارت خانوادگی خود و دولت پدرشان دارند، اما ترامپ از خواهر و برادرهای خود به ندرت صحبت می کند.

  1. دوشنبه ۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۲:۱۱ (۴ سال،۱۰ ماه قبل)
اسراری جالب از خواهر و برادر‌های ترامپ/ از خانداداش الکلی تا آبجی خانم قاضی که خودش سرکرده دزد‌ها بود + تصاویر
به گزارش فرانگر

از میان خواهر و برادرهای او، جز برادر بزرگ ترش، فرد ترامپ جونیور که در سال ۱۹۸۱ از دنیا رفت، بقیه در قید حیات هستند. در ماه اکتبر سال گذشته ی میلادی، نشریه ی نیویورک تایمز گزارشی منتشر کرد که نشان می داد دونالد ترامپ طی سالیان طولانی، بیش از ۴۰۰ میلیون دلار از پدر خود دریافت کرده اما به روش های بعضاً نامعلومی، از پرداخت مالیات این پول هنگفت طفره رفته است. رابرت ترامپ، برادر کوچک تر او که در گذشته در سازمان ترامپ مشغول به کار بود، نقش مهمی در این ماجرا داشته است. در ادامه با برادر و خواهرهای دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا بیشتر آشنا خواهیم شد.

دونالد ترامپ فرزند یکی مانده به آخر خاندان ترامپ است

فرزندان خانواده ی ترامپ؛ از چپ به راست: دونالد ترامپ، فرد ترامپ جونیور، الیزابت ترامپ گراو، ماریان ترامپ بری و رابرت ترامپ

فرد و مری آن ترامپ، در سال ۱۹۳۶ با یکدیگر ازدواج کردند و صاحب ۵ فرزند شدند:

ماریان ترامپ بری: متولد ۱۹۳۷فرد ترامپ جونیور: ۱۹۳۸الیزابت ترامپ گراو: متولد ۱۹۴۲دونالد ترامپ: متولد ۱۹۴۶رابرت ترامپ: متولد ۱۹۴۸

ماریان ترامپ بری

اسراری جالب از خواهر و برادر های ترامپ/ از خانداداش الکلی تا آبجی خانم قاضی که خودش سرکرده دزد ها بود + تصاویر

بزرگ ترین فرزند فرد و مری آن ترامپ، ماریان ترامپ بری، ۸۲ ساله است. او که از قاضیان فدرال ایالات متحده ی آمریکا بود، به تازگی از کار خود بازنشسته شده است.

البته با توجه به تحقیقات و گزارشات نشریه ی نیویورک تایمز، تصمیم ناگهانی ماریان برای بازنشستگی شک برانگیز بوده و احتمالاٌ مهر تأییدی بر نقش او در فرار مالیاتی عظیم خاندان ترامپ و سوء استفاده ی او از پست خود در جریان این ماجرا بوده است.

در سال ۲۰۰۲، ماریان در مصاحبه ای با نشریه ی نیویورک وقتی از او سؤال شد که چرا وارد تجارت خانوادگی خاندان ترامپ نشد بیان کرد که او از همان کودکی فهمیده بود که توان رقابت با دونالد که نورچشمی پدرشان بود را ندارد.

ماریان در عوض فعالیت در تجارت خانوادگی، وارد رشته ی حقوق شد و بعد از فارغ التحصیلی، از دهه ی ۷۰ میلادی کار در حرفه ی وکالت را شروع کرد.

در سال ۱۹۸۳، ماریان، با انتخاب رونالد ریگان، رئیس جمهور سابق آمریکا، به عنوان قاضی فدرال منصوب شد. ماریان تبدیل به چهره ای مورد احترام شد و در سال ۱۹۹۹، بیل کلینتون، رئیس جمهور آمریکا او را برای فعالیت در دادگاه استیناف حوزه ی سوم ایالات متحده آمریکا انتخاب کرد.

دونالد ترامپ یک بار مطابق لاف زدن های معمولش، جایگاه خواهرش را «یک پله پایین تر از دیوان عالی» توصیف کرده بود. ماریان در ماه فوریه ی ۲۰۱۷ به طور موقت از فعالیت رسمی خود کناره گیری کرد.

همسر ماریان، جان جی. بری، وکیل دادگستری آمریکا بود که در سال ۲۰۰۰ بر اثر ابتلا به سرطان از دنیا رفت. ماریان از ازدواج قبلی اش با دیوید دزموند، یک فرزند دارد.

فرد ترامپ جونیور

اسراری جالب از خواهر و برادر های ترامپ/ از خانداداش الکلی تا آبجی خانم قاضی که خودش سرکرده دزد ها بود + تصاویر

فرزندان خانواده ی ترامپ؛ از چپ به راست: رابرت ترامپ، الیزابت ترامپ گراو، فرد ترامپ جونیور، دونالد ترامپ و ماریان ترامپ بری

از میان خواهر و برادرهای رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ شاید بیشتر از همه از برادر بزرگترش، فرد جونیور صحبت کرده باشد. فرد جونیور، در سال ۱۹۸۱، در سن ۴۳ سالگی در اثر مشکلات ناشی از اعتیاد به الکل از دنیا رفت.

ابتدا قرار بود که بزرگ ترین خانواده ی ترامپ، یعنی فرد جونیور، جا پای پدرش بگذارد و سکان دار تجارت خانوادگی شان شود. اما فردی (اسمی که خانواده و دوستانش با آن او را صدا می زدند) علاقه ای به کار در حوزه ی املاک نداشت. او پستی که برایش در نظر گرفته شده بود را به شوق خلبان شدن رها کرد و بعد به عنوان خلبان در یک شرکت هواپیمایی مشغول به کار شد.

فرد در دورانی که به عنوان خلبان تجاری مشغول کار بود، با همسرش، لیندا کلپ که مهماندار هواپیما بود، آشنا شد. این زوج صاحب یک دختر و یک پسر شدند که نام پدر و مادر فرد، را روی آن ها گذاشتند.

اما فردی تا میانه ی دهه ی ۲۰ زندگی اش به شدت به الکل اعتیاد پیدا کرده بود، مسأله ای که به تدریج زندگی او را تحت الشعاع قرار داد. در نهایت، او مجبور شد به خاطر اعتیاد به الکل، کار خلبانی را رها کند و همسرش نیز از او جدا شد.

در سال ۲۰۰۶، دونالد ترامپ در مصاحبه ای با نشریه ی نیویورک تایمز اظهار کرد که در دورانی که زندگی برادرش، فرد، در حال فروپاشی بود به سراغش رفت و تلاش کرد فرد را مجاب کند که دوباره در تجارت خانوادگی شان مشغول کار شود اما موفق نشد.

مرگ زودرس فرد جونیور تأثیر عمیقی بر زندگی دونالد ترامپ گذاشته است و به گفته ی خودش، این اتفاق باعث شده که او هرگز سراغ الکل نرود.

الیزابت ترامپ گراو

اسراری جالب از خواهر و برادر های ترامپ/ از خانداداش الکلی تا آبجی خانم قاضی که خودش سرکرده دزد ها بود + تصاویر

الیزابت ترامپ گراو در کنار برادرزاده اش، دونالد ترامپ جونیور، بزرگ ترین فرزند رئیس جمهور آمریکا

الیزابت ترامپ گراو، خواهر کمتر شناخته شده ی دونالد ترامپ، که کمترین فاصله ی سنی را با او دارد، ۷۷ ساله است.

الیزابت هم مانند برادرش دونالد، در یک مدرسه ی خصوصی درس خواند و دوران کالج را در دانشگاه ویرجینیای جنوبی سپری کرد.

او به جای فعالیت در تجارت خانوادگی خاندان ترامپ، در بانک چیس منهتن مشغول به کار شد. طبق برخی گزارشات، الیزابت مدیر عامل این بانک بوده، اما برخی هم می گویند که او در آنجا معاون اداری بوده است.

در سال ۱۹۸۹، الیزابت با یک تهیه کننده ی سینما و تلویزیون به نام جیمز گراو ازدواج کرد. این زوج از آن زمان در فلوریدا زندگی می کنند.

دونالد ترامپ در کتابش به نام «هنر معامله»، خواهر خود، الیزابت را «زیرک اما نه چندان بلند پرواز» توصیف می کند.

رابرت ترامپ

اسراری جالب از خواهر و برادر های ترامپ/ از خانداداش الکلی تا آبجی خانم قاضی که خودش سرکرده دزد ها بود + تصاویر

رابرت ترامپ، برادر کوچک تر دونالد، ۷۱ ساله است و همانند برادر بزرگ ترش در تجارت خانوادگی خاندان ترامپ مشغول به کار و به یکی از مدیران ارشد سازمان ترامپ تبدیل شد.

او این روزها دوران بازنشستگی خود را سپری و در نیویورک زندگی می کند.

در سال ۲۰۱۶، وقتی دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده بود، رابرت در مصاحبه ای اعلام کرد که او را «هزار درصد» حمایت می کند.

رابرت با بلین ترامپ که از خانواده ای اعیان و طراز اول بود ازدواج کرد و آن ها بعد از ۲۵ سال زندگی مشترک در سال ۲۰۰۷، از یکدیگر جدا شدند. از آن زمان، رابرت اغلب از قرار گرفتن در کانون توجه عمومی خودداری می کند.

در زمان جدایی رابرت از همسرش، نشریه ی نیویورک در گزارشی بیان کرد که او ۲ سال گذشته را با منشی سابق خود، آن ماری پالان، زندگی می کرده.

با این حال، از قرار معلوم رابرت کماکان روابط خوبی با همسر سابقش دارد، چون طبق گزارش نشریه ی ووگ، بلین در مراسم تحلیف دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ حضور پیدا کرده بود.
همرسانی نوشتار: