قهرمان کشتی ایران در خطر فلج شدن

برایش دعا کنید + عکس

امیر محمد رضایی که چندین قهرمانی استان مازندران و همچنین مقام سوم در مسابقات کشتی فرنگی قهرمانی کشور را در کارنامه دارد،  در خصوص مصدومیت خود گفت: در مهر ماه سال ۹۷ که با حریف تمرینی در باشگاه خودمان در آمل به مبارزه می پرداختم، حریفم فن کمر را اجرا کرد و من با مقاومت مقابل این فن، با گردن بر روی زمین افتادم که درد عجیب و بسیار زیادی را تحمل کردم. بعد از آن با قرص مسکن آرام می شدم و ۲۰ روز بعد از این اتفاق به مسابقات استانی راه پیدا کردم و توانستم مقام اول را کسب کنم.

  1. یکشنبه ۲۳ تیر ۹۸ ساعت ۰۸:۳۰ (۴ سال،۷ ماه قبل)
کشتی‌گیر آسیب دیده در خطر فلج شدن +عکس
به گزارش فرانگر

او ادامه داد: بعد از مسابقات استانی به مسابقات کشوری رفتم و توانستم مقام سوم کشوری را برای خود کنم. در طول این مسابقات خود را با مسکن آرام می کردم. پس از کسب مدال ها به اردوی تیم ملی دعوت شدم و بعد از اردو دردم بیشتر شد که مجبور شدم به دکتر مراجعه کنم. بعد از گرفتن ام آر ای به چند دکتر مراجعه کردم که تشخیص درست داده نشد تا اینکه به تهران آمدم و دکتر های تهران معتقد بودند که وضعیت من خوب نیست.

این کشتی گیر همچنین گفت: رضا قرا بازیکن تیم والیبال به من دکتری را معرفی کرد که بعد از آزمایشات و معاینه، وضعیت من بسیار بد بود و باید عمل جراحی می کردم و دکتر ها تذکر دادند که اگر عمل نکنی و یا دیر عمل شوی ممکن است فلج بشوی و تا آخر عمر مجبور باشی که روی ویلچر بنشینی.

رضایی درباره ی هزینه های بیمارستان گفت: هزینه ی دکتر ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان است و وسیله هایی که برای عمل لازم است حدوداً ۱۱ تا ۱۲ میلیون تومان هزینه دارد که این هزینه ها بدون هزینه ی بستری شدن من در بیمارستان است. در کل این مبلغ بین ۳۰ تا ۳۵ میلیون تومان می شود و پدر من یک کشاورز ساده است همچنین این هزینه ها برای خانواده من بسیار سنگین است.

او گفت: حتی برای کم کردن هزینه های خود پیگیر بیمه بودم که متوجه شدم حداکثر بیمه ورزشکاران برای آسیب دیدگی ۵ میلیون تومان است که با توجه به طولانی بودن و دردسر های اداری که باید مراحل قانونی طی شود و همچنین شرط اینکه بعد از عمل پول را به حساب می ریزند باعث شده که کاری را از پیش نبرم.

وی ادامه داد: با صحبت هایی که با آقای ملک محمدی (دبیر فدراسیون پزشکی و پزشک تیم ملی) کردم متوجه شدم که اگر در تیم ملی مدال آسیایی می آوردم و ملی پوش بودم بخشی از هزینه های عمل را به من بر می گردانند، ولی من تازه به تیم ملی دعوت شدم و در یک اردوی ۱۰ روزه تیم را همراهی کرده بودم. چون مدالی ندارم از این امتیاز هم نمی توانم استفاده کنم و هنوز عمل نشده ام. از فدراسیون کشتی درخواست دارم برای عمل جراحی مساعدت لازم را داشته باشند و هزینه هایم را به حداقل برسانند تا دوباره سلامتی ام را بدست آورم.

رضایی با شوق زیادی که در کشتی گرفتن دارد امید دارد تا با بهبود کامل بتواند در این عرصه پا به میدان بگذارد و از مسئولان و فدراسیون کشتی در خواست دارد که با توجه به شرایط بد مالی خانواده اش حمایت شود و یا هزینه ها برای عملش به حداقل برسد.

این کشتی گیر جوان آرزو دارد که پس از بهبودی بتواند برای کشورش افتخارآفرین شود؛ آرزویی که تاکنون این پسر را سرپا نگه داشته است و اگر مسئولان دیر پیگیری کنند ممکن است این جوان ورزشکار ویلچرنشین شود.

همرسانی نوشتار: