برادری که حریف تمرینی خواهر کشتی گیرش شد + عکس

ملی پوش کشتی آلیش بانوان می گوید برادر و همسرش تنها کسانی هستند که از کشتی گرفتنش حمایت کردند تا جایی که برادرش برای اینکه حریف تمرینی او باشد فنون کشتی را یاد گرفت.

  1. دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۲۰:۰۰ (۴ سال،۱۱ ماه قبل)
مسابقات کشتی آلیش بانوان قهرمانی کشور -گرگان
به گزارش فرانگر

چهاردهم اردیبهشت ماه مسابقات قهرمانی کشور کشتی آلیش بانوان برگزار شد و بانوان کشتی گیر پس از لغو اعزام به قهرمانی جهان فرصت حضور دوباره در میدان مبارزه را به دست آوردند. مریم احمدی آلیش کار وزن ۷۵ کیلوگرم و نایب قهرمان جهان در این رشته، با پیروزی برابر رقبای خود بر سکوی نخست کشوری ایستاد تا با راهیابی به تیم ملی شانس خود را برای حضور مجدد در قهرمانی جهان که تا چند ماه دیگر برگزار می شود، امتحان کند. احمدی که در شهرستان خود در استان فارس حریف تمرینی ندارد با یاد دادن فنون این رشته به برادرش او را حریف تمرینی خود کرده است. این کشتی گیر در مورد مسابقات قهرمان کشوری، نگاه جامعه به کشتی بانوان و انتظارات بانوان از فدراسیون توضیحاتی ارائه داد.

متن گفت وگوی این کشتی گیر را در ادامه می خوانید.

در قهرمانی کشور حریفانم را دست کم گرفتم

سطح مسابقات قهرمانی کشور خیلی بالاتر از سال های گذشته بود و همه با تمرین و آمادگی زیادی شرکت کرده بودند به همین دلیل رقابت ها خیلی سنگین بود. اما من از آنجایی که حریفانم را دست کم گرفت و فکر می کردم در سطح سال های گذشته هستند بدترین کشتی هایم را گرفتم. با این وجود برای اولی تلاش کرد و به آن رسیدم.

برادری که حریف تمرینی خواهرش شد /  احمدی: باید کشتی بانوان دیده شود

می دانستیم اعزام به مسابقات جهانی لغو می شود

سال گذشته به خاطر درگیری هایی که فدراسیون داشت و عوض شدن رئیس، می دانستیم احتمال لغو اعزام به مسابقات جهانی وجود دارد. از طرف دیگر هزینه رفتن به مسابقات زیاد بود و در نهایت اعزاممان انجام نشد. بعد از آن به شهرستان های خودمان برگشتیم. من هم تمریناتم را به صورت شخصی دنبال کردم.

کشتی را به برادرم یاد دادم تا حریف تمرینی ام شود

در شهرستانمان حریف تمرینی ندارم و با برادرم تمرین می کنم. تنها حامی و مشوقم همسرم و برادرم بودند و با حمایت آنها توانستم تمریناتم را دنبال کنم. برادرم کشتی گیر نبود ولی به او یاد دادم که پا به پای من کار کند. چون حریف تمرینی نداشتنم باید با کسی کشتی می گرفتم به همین دلیل برادرم مجبور بود به خاطر من فن ها را یاد بگیرد. دو سال است که به او کشتی یاد دادم و با من مبارزه می کند.

خادم که رفت نگران بودیم کشتی بانوان منحل شود

از فدراسیون انتظار دارم به گونه ای برنامه ریزی کنند که خانم ها هم دیده شوند. کشتی بانوان در چند سالی که آقای خادم رئیس فدراسیون بود، دیده شد و بانوان انگیزه ی زیادی برای مسابقات داشتند. بعد از اینکه رفت، برخی می گفتند ممکن است هر کس دیگری به جای آقای خادم بیاید کشتی بانوان کنسل شود. این موضوع بر روحیه مان تأثیر گذاشته بود اما با این وجود همه کشتی گیران قدیمی که چند سال با هم اردو نشین بودیم از کشتی جدا نشدند و امسال هم در مسابقات قهرمانی کشوری شرکت کردند. علاوه بر این می دانستیم تا زمانی که آقای بنی تمیم سرپرست و خانم منظمی نایب رئیس فدراسیون هستند ما هم هستیم و کنار گذاشته نمی شویم. امیدوارم وضعیت فدراسیون بهتر شود و به خانم ها دید دیگری داشته باشند.

برادری که حریف تمرینی خواهرش شد /  احمدی: باید کشتی بانوان دیده شود

کشتی بانوان هنوز در ذهن مردم جا نیفتاده

کشتی بانوان هنوز در ذهن مردم خیلی خوب جا نیفتاده و باورش برایشان سخت است. فکر می کنند خانم ها با دوبنده مسابقه می دهند. در صورتی که پوششمان کامل است. حتی زمانی که در مسابقات برون مرزی هم شرکت می کردیم کشورهای دیگر تعجب می کردند که چگونه با این پوشش می توانیم خوب کار کنیم و مقام به دست بیاوریم.

کشتی گرفتنم ابتدا برای اطرافیانم سخت بود و فکر می کردند خانم ها نباید کشتی بگیرند. چون این رشته برایشان سخت است. اما به مرور فهمیدن تفاوت هایی بین کشتی خانم ها و آقایان وجود دارد و در نتیجه قبول موضوع برایشان راحت تر شد.

به دنبال یادگیری فنون کشتی هستم

برای پیشرفت کشتی و یادگیری فنون تنها به تمرینات تیم ملی اکتفا نکردم و خودم از اول دنبال یادگیری تکنیک ها رفتم. سعی کردم تکنیکی باشم. برای این کار هم آقایان خیلی به من کمک کردند. قبل از اینکه زیر نظر فدراسیون کشتی برویم آقای فرید پشتیبان در زمینه کشتی کتاب چاپ کرده و تکنیک های کارآمدی را آموزش می داد که آن را مطالعه کردم.