مومیایی ترسناک کودکی که زنده به گور شد + عکس

در فرهنگ اینونت اگر مادر خانواده می مُرد فرزندانش حتی اگر زنده بودند باید همراه او دفن می شدند تا اطمینان حاصل شود که خانواده به طور مسالمت آمیز به زندگی پس از مرگ منتقل می شوند.

  1. دوشنبه ۸ مهر ۹۸ ساعت ۱۸:۰۱ (۶ ماه،۱ هفته قبل)
مومیاییِ کودکی که زنده‌زنده دفن شد+عکس
به گزارش فرانگر

رسانه های انگلیس تصاویری از یک خانواده اسکیمو در گرینلند که اجساد آنها مومیایی شده است را منتشر کردند.

مومیاییِ کودکی که زنده زنده دفن شد+عکس

این مومیایی ها شامل ۸ نفر از اعضای یک خانواده شامل سه خواهر، سه دختر و دو کودک چهار ساله و نوزاد شش ماهه هستند که بیش از ۵۰۰ سال پیش جان باخته اند.

مومیاییِ کودکی که زنده زنده دفن شد+عکس

یک گروه شکارچی سال ۱۹۷۲ این اجساد را در غاری کم عمق در منطقه نوسواک گرینلند کشف کرد.

مومیاییِ کودکی که زنده زنده دفن شد+عکس

پوست، مو، ابرو و ناخن های مومیایی ها شکل خود را حفظ کرد و پیکر آنها در خز حیوانات پیچیده شده است. آب و هوای سرد و یخبندان در گرینلند در آن زمان باعث شده این اجساد به شکل اجساد مومیایی شده درآیند.

مومیاییِ کودکی که زنده زنده دفن شد+عکس

باستان شناسان بر این باورند که این افراد حدود سال ۱۴۷۵ میلادی جان باخته اند. در فرهنگ اینونت اگر مادر خانواده می مُرد فرزندانش حتی اگر زنده بودند باید همراه او دفن می شدند تا اطمینان حاصل شود که خانواده به طور مسالمت آمیز به زندگی پس از مرگ منتقل می شوند.

مومیاییِ کودکی که زنده زنده دفن شد+عکس

به گفته محققان پسربچه مبتلا به سندروم داون بوده و زنده زنده دفن شده است. سه خواهر و سه دخترانشان بین ۵۰، ۱۸ و ۳۰ سال سن داشته اند. در مومیایی کردن اعضای این خانواده از پوست گوزن شمالی و فُک استفاده شده است. این مومیایی ها در موزه ملی گرینلند به نمایش گذاشته شده اند. 
همرسانی نوشتار: