چریک ترین سردار سپاه پاسداران را می شناختید؟ + عکس

شهید "حسن رزاقی" در دوران دفاع مقدس و پس از آن در حوزه مهندسی رزمی حضور چشمگیری داشت؛ مهارتش در جنگ و تاکتیک های نظامی، او را بر آن داشت تا به کمک رزمندگان مقاومت در سوریه هم بشتابد.

  1. شنبه ۶ مهر ۹۸ ساعت ۰۹:۲۶ (۸ ماه قبل)
این سردار سپاه متخصص تاکتیک‌های نظامی بود / تصاویر
به گزارش فرانگر

سردار شهید مدافع حرم "حسن رزاقی" متولد سال ۱۳۴۴ بود. او سال ها در سپاه پاسداران خدمت کرده بود و سوابق درخشانی از  حضور حماسه ساز در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و پس از آن در حوزه مهندسی رزمی داشت؛ مهارتش در جنگ و تاکتیک های نظامی او را بر آن داشت تا به کمک رزمندگان مقاومت در سوریه هم بشتابد؛ هرچند که بازنشسته سپاه پاسداران بود، اما سال ۱۳۹۴ به عنوان مستشار نظامی برای نبرد با تروریست های تکفیری راهی سوریه شد و در چهاردهم بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در راه دفاع از حریم اهل بیت (ع) در منطقه شهرک "نبل و الزهرا" در سوریه به شهادت رسید؛ از این شهید والامقام دو فرزند دختر و دو فرزند پسر به یادگار مانده است.

این سردار سپاه متخصص تاکتیک های نظامی بود / تصاویر

"حمیدرضا شاکری" درباره سردار شهید "حسن رزاقی" می گوید «در دوران دفاع مقدس، من و شهید رزاقی همسایه دیوار به دیوار بودیم، اما هیچکدام نمی دانستیم که دیگری رزمنده است؛ در عملیات والفجر۸ در منطقه بهمن شیر، به طور اتفاقی همدیگر را دیدیم و آنجا سرآغاز دوستی مشترک ما بود؛ به یاد دارم که سوار قایق شدیم و به سمت کارخانه یخ سازی "فاو" حرکت کردیم؛ هواپیماهای توپولف به سمت ما پرواز کردند، ارتفاع کمی داشتند و به هواپیماهای مسافربری شبیه بودند؛ ابتدا متوجه نشدم که هواپیماها جنگی اند و با تعجب گفتم هواپیمای مسافربری در منطقه عملیاتی چه می کند؟ وقتی منطقه را بمباران می کردند، شهید رزاقی با مزاح گفت «چقدر آدم در این هواپیمای مسافربری هست که دارند این همه بمب روی سر ما می ریزند؟!» البته مانند این حادثه بارها اتفاق افتاد و به همین واسطه به این نتیجه رسیده بودم که ترس برای او معنایی ندارد.»

این سردار سپاه متخصص تاکتیک های نظامی بود / تصاویر

این سردار سپاه متخصص تاکتیک های نظامی بود / تصاویر