این دختر جنوبی همه را انگشت به دهان کرد

ببینید او با پولش چه می کند؟ + عکس

همه ما برای یک بار هم که شده چه در خانه دوست یا آشنا و چه در مغازه های شهر، پرنده ای را دیده ایم که در آرزوی آزادی، خودش را به در و دیوار قفس می کوبد اما بی توجه از کنار آن عبور کرده ایم و خودمان را به بی خیالی زده ایم اما دختر دبستانی هرمزگانی نتوانست به حرف دل نازکش گوش ندهد! ماجرا از این قرار است که دختر ۹ ساله حاجی آبادی به نام «نگین هاشمی پور» با جمع آوری پول های توجیبی خود پرندگان را به دل طبیعت باز می گرداند.

  1. دوشنبه ۱۷ تیر ۹۸ ساعت ۰۹:۱۰ (۴ ماه،۱ هفته قبل)
«نگین»، ناجی پرندگان!
به گزارش فرانگر

این دختر هرمزگانی هر ۱۰ روز یک بار پس از جمع آوری پول های تو جیبی خود همراه با پدرش به بازار پرنده فروشی ها می رود و تعدادی پرنده خریداری و آن ها را در باغ پرندگان شهرداری بندرعباس رها می کند. «نگین» نزدیک به یک سال است این کار را انجام می دهد و تاکنون توانسته است پرندگان زیادی را به دل طبیعت بازگرداند. این کودک حاجی آبادی باور دارد که جای پرنده در قفس نیست بلکه در دل طبیعت است. به بهانه این تصمیم زیبا که در شبکه های اجتماعی هم استقبال شد، تماسی با پدر «نگین» داشتیم تا برایمان از جزئیات این رفتار تحسین برانگیز دخترش بگوید.

چه اتفاقی باعث علاقه مند شدن دخترتان به آزاد کردن پرنده ها شد؟

ما قبلا یک قناری در قفس داشتیم که در خانه مان نگهداری می کردیم. دخترم همیشه آرزو داشت که این پرنده را آزاد کند و من هم هشدار داده بودم  اگر این پرنده را در طبیعت آزاد کنیم، زنده نمی ماند. بعد از این ماجرا، یک روز به جمعه بازار بندرعباس رفتیم و از دفعه اولی که دخترم جمعه بازار پرندگان بندرعباس را دید، علاقه مند شد پول توجیبی هایش  را جمع کند و هر ماه، یک یا دو پرنده که پر و بال شان کامل شده و توان پرواز داشته باشند، خریداری و در پارک جنگلی شهرمان آزاد کنیم.

مانع دخترتان نمی شوید که پول توجیبی هایش را در این راه خرج نکند چون بالاخره این پرنده ها، ممکن است دوباره در دام بیفتند؟

او از حدود یک سال قبل، این کار را شروع کرده است و فوق العاده دختر مهربان و خون گرمی است. من خودم کارمند منطقه ویژه بندرعباس هستم و هیچ وقت به دلیل مسائل مالی مانع این تصمیم دخترم نشده ام چون خودم هم به پرنده ها علاقه دارم و از آزاد کردن شان لذت می برم.

هم اکنون و در خانه تان، پرنده ای در قفس نگهداری می کنید؟

فقط یک جوجه عروس هلندی که یکی از دوستان هدیه داده است.

دخترتان چه پرنده هایی را برای آزاد کردن از بازار پرنده فروش ها می خرد؟

بیشتر اوقات، کمن زیل را که مثل کبک است و قیمت مناسبی دارد و بومی همین منطقه ا ست، می خریم.

حدود قیمت این پرنده چقدر است؟

از 25 تا 35 هزار تومان. معمولا در ماه، سه بار به بازار پرنده فروش ها می رویم و هربار یک پرنده را می خریم و با دخترم، آن را از زندان قفس نجات می دهیم.

دخترتان علاقه مند نیست که تعداد بیشتری پرنده بخرد و آن ها را آزاد کند؟

پولش نمی رسد وگرنه دوست دارد که همه پرنده های بازار پرنده فروش ها را بخرد و آزاد کند.

از سرنوشت پرنده های آزاد شده هم اطلاعی دارید؟

راستش نه. این پرنده ها را در طبیعت و پارک جنگلی آزاد می کنیم و بعد از آزاد شدن پرواز می کنند و نمی توانیم پیگیرشان باشیم.
همرسانی نوشتار: