اینجا کسی حق ندارد بمیرد + عکس

شاید برای شما سوال باشد که چرا چنین قانون عجیبی در این جزیره حکم فرما بود. مرگ و تولد دو مسئله رایج در زندگی بشر محسوب می شوند. درواقع نمی توان هیچ شخصی را از مرگ یا تولد منع کرد، اما به نظر می رسد در دوران باستان در جزیره ای در یونان چنین موضوعی رایج بوده است.

  1. یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ۹۸ ساعت ۰۹:۳۰ (۱ سال قبل)
جزیره‌ای عجیب که حق مردن در آن را ندارید+ تصویر
به گزارش فرانگر

افرادی که در جزیره دلوس جان خود را از دست می دادند حق دفن نداشتند چرا که خاک این جزیره مقدس ارزیابی می شده است.

شاید برای شما سوال باشد که چرا چنین قانون عجیبی در این جزیره حکمفرما بود. شاید باید به این موضوع توجه کنیم که دلوس زادگاه خدایان یونان باستان مثل آپولو بوده و در نتیجه افراد بر اساس اعتقادات خود خاک این منطقه را ویژه می دانستند. این جزیره کوچک و باستانی در مجاورت منطقه میکونوس یونان است.

جالب است بدانید طرح تصفیه منطقه دلوس از شصت سال پیش از میلاد مسیح شروع شد و یکی از اقدامات حاکم وقت این جزیره؛ پیسیستراتوس این بود که دستور داد همه قبر های موجود در جزیره نبش قبر شده و به منطقه ای دیگر منتقل شوند. سپس دستور داده شد که هیچ فردی حق مرگ در این منطقه را ندارد و باید برای مرگ خود به منطقه ای دیگر هجرت کند.

هدف از این فرامین این بود که خاک دلوس پاک و خالص بماند و هیچ فردی نتواند حتی در مورد بخششی از خاک بازماندگان خود در زمین ادعای مالکیت کند. این قوانین تا صد ها سال ادامه داشت و سپس به مرور زمان با تغییر فرهنگ و دین مردم منطقه تا حد زیادی تعدیل شد. جالب است بدانید هم اکنون این جزیره کوچک با مساحت ۱.۳۲ کیلومتر مربع، بین تنها ۱۴ تا ۲۰ نفر جمعیت دارد و در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.
همرسانی نوشتار: