علت بخار ندادن اتو پرس بایترون چیست؟ بررسی دلایل مختلف + راهکار

  1. یکشنبه ۶ خرداد ۳ ساعت ۰۰:۳۳ (۲ هفته،۴ روز قبل)
اتوپرس
به گزارش فرانگر

مهمترین دلایل بخار ندادن اتو پرس بایترون چه هستند؟

اتوپرس بایترون ابزاری کاربردی برای صاف‌کردن چین‌و‌چروک‌های لباس‌ها در حجم بالا است که در برخی مواقع با مشکلاتی مثل بخار ندادن روبرو می‌شود. این اتفاق دلایل مختلفی دارد که ابتدا باید آنها را بشناسید، سپس برای تعمیر این دستگاه تصمیم بگیرید.

شما می‌توانید در خانه اقدام به تعمیر دستگاه کنید، همچنین مراکز تعمیر اتوپرس بایترون با نیروی متخصص و تجهیزات کاربردی کمکتان می‌کنند تا دستگاه درست مثل روز اول کار کند. این مراکز ابتدا عیب‌یابی اتو پرس را انجام می‌دهند، سپس با تعویض یا تعمیر برخی از قطعات دستگاه را تعمیر می‌کنند.

آیا می‌دانید که علت بخار ندادن اتوپرس بایترون چیست؟ با اینکه این برند در تولید محصولات خود از باکیفیتترین قطعات استفاده می‌کند، اما گاهی دچار مشکلاتی می‌شود که باید علت را جویا شوید.

پیشنهاد ویژه: مشاهده ویدیو آموزشی چرا اتوپرس بخار نمیده

بررسی علت بخار ندادن اتو پرس بایترون

مهمترین دلایل بخار ندادن اتو پرس بایترون عبارت هستند از:

خالی شدن مخزن

یکی از متداول ترین مشکلاتی که باعث بخار ندادن اتو پرس می‌شود، خالی‌بودن مخزن است. در صورت پر نکردن مخزن نباید انتظار کارکرد مطلوب اتو پرس را داشته باشید. توصیه می‌کنیم که هربار قبل از استفاده از این دستگاه حتماً از وضعیت مخزن مطلع شده و در صورت خالی‌بودن آن را پر کنید. چنانچه چندین‌بار این موضوع را پشت گوش انداخته و با مخزن خالی، اتو روشن شود، قطعاً آسیب‌های جدی به دستگاه می‌رسد.

برخی افراد برای راحتتر شدن کار‌ها یک‌بار مخزن را پر می‌کنند و آب داخل آن را به‌منظور استفاده در دفعات بعدی خالی نمی‌کنند. این کار باعث رسوب‌گیری روی دیواره‌های مخزن می‌شود، برای همین پیشنهاد ما خالی‌کردن آب بعد از هر بار استفاده است.

کثیف شدن فیلتر

بایترون در تولید اتوپرس‌های خود فیلتر‌های مخصوصی را قرار می‌دهد تا با استفاده از آنها املاح موجود در آب را فیلتر کند. در واقع این املاح می‌توانند آسیب‌های جدی به قطعات داخلی دستگاه برسانند، به‌همین دلیل باید کاملاً فیلتر شوند. با خارج‌کردن مخزن، فیلتر دستگاه را مشاهده می‌کنید. در صورتی که روی این قطعه محتویات سیاه‌رنگی وجود داشته باشد، یعنی فیلتر کثیف شده و باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

در صورت عدم تعویض فیلتر دستگاه مثل قبل بخاردهی ندارد و برای همین امکان استفاده از آن را نخواهید داشت. حتی در صورت بخاردهی توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان این کار را انجام ندهید، چون فیلتر دیگر قدرت جذب املاح را ندارد و این مواد به راحتی می‌توانند به سایر قطعه‌های دستگاه نفوذ کرده و آسیب‌های جدی به آنها برسانند.

جانخوردن مخزن

یکی از متداولترین مشکلاتی که بسیاری از دارندگان اتوپرس بایترون با آن روبرو هستند، جانخوردن مخزن است. در واقع آنها با خارج‌کردن این قطعه نحوه اصولی جایگذاری آن را نمی‌دانند، به‌همین دلیل با این مشکل روبرو می‌شوند.

وقتی مخزن را سر جای اصلی خود می‌گذارید، یک صدای چفت‌شدگی می‌شنوید که به معنی جایگذاری کامل آن است. در صورتی که این صدا به گوش نرسد، به احتمال زیاد این قطعه را به‌شیوه نادرستی جایگذاری کرده‌اید.

جایگذاری اشتباه می‌تواند فرآیند بخاردهی محصول را با اختلال روبرو کرده و در طولانی‌مدت آسیب‌های جدی به قطعات دستگاه برساند. قرار دادن صحیح این قطعه سر جای اصلی‌اش اهمیت زیادی دارد، چون حتی اگر 90 درصد فرآیند را به درستی انجام دهید و فقط 10 درصد از آن با مشکل روبرو شود، یعنی مخزن در جای خود قرار نگرفته، به‌همین دلیل دستگاه کارآیی مناسبی نخواهد داشت.

رسوب گرفتن اتوپرس

یکی از دلایل رسوب گرفتن اتو پرس باقی‌گذاشتن آب داخل مخزن است. علاوه بر این استفاده از آب لوله‌کشی نیز می‌تواند به این دستگاه آسیب برساند، چون در این آب مقادیر بالایی املاح وجود دارد. شما باید از آب مقطر برای اتو پرس استفاده کنید تا مطمئن شوید دچار رسوب نخواهد شد. چنانچه در دستگاه‌تان رسوب به وجود بیاید، کارکرد مابقی قطعات به مرور مختل و آسیب‌های جدی به اتوپرس بایترون شما وارد می‌شود.

تنظیمات نادرست

برخی افراد صرفاً به‌دلیل عدم تنظیمات درست در دستگاه، با مشکل بخار ندادن روبرو می‌شوند. در واقع آنها دما را روی پایین‌ترین حالت ممکن تنظیم کرده‌اند، برای همین دستگاه بر اساس همان دما بخار تولید می‌کند. پیشنهاد ما به شما تسلط کامل بر روی تنظیمات اتو پرس و آشنایی با میزان حرارت مورد نیاز برای لباس‌هایتان است. شما می‌توانید بر اساس جنس لباس‌ها تنظیمات دمایی این دستگاه را تغییر دهید.

عدم استفاده از دستگاه به مدت طولانی

ار اتو پرس بایترون استفاده کنید تا مشکل بخار ندادن نداشته باشد

عدم استفاده از اتوپرس، دلیلی برای بخار ندادن آن

نه‌تنها اتوپرس‌های بایترون بلکه محصولات برند‌های دیگر باید به‌طور مداوم استفاده شوند، در غیر این صورت به برد الکترونیک و مدار دستگاه فشار وارد می‌شود. اگر برای مدتی طولانی دستگاه‌تان را روشن نکرده‌اید، بعد از روشن‌کردن آن صدای بوقی را می‌شنوید که این هشداری برای آسیب‌دیدگی دستگاه است.

پیشنهاد ما استفاده از اتوبخار‌ها به‌صورت حداقل یک‌بار در هفته است. با انجام این کار به قطعات دستگاه فشاری وارد نمی‌شود، برای همین با خیال راحت می‌توانید تا مدت‌ها از اتوپرس استفاده کنید.

نوسانات برق

چنانچه اتو پرس بخاردهی نامناسبی داشت، شاید برق کافی به آن نمی‌رسد. نوسانات برق در تمام دنیا رایج هستند، برای همین مصرف‌کنندگان لوازم برقی باید حتماً از قبل درباره اتصال کامل جریان الکتریسیته به دستگاه‌های برقی‌شان مطمئن شوند. جهت تامین برق کافی برای اتو بخار بایترون حتماً یک محافظ مناسب نیز تهیه کنید تا جلوی نوسان‌های اضافه را بگیرد.

با نوسانات برق اتصالاتی در دستگاه به وجود می‌آید که تمام قطعات را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. گاهی نوسان‌ها آسیب‌های جدی به دستگاه می‌رسانند، برای همین باید برخی قطعات را کاملاً تعویض یا تعمیر کنید؛ انجام این کار نیز فقط از عهده نیروی کار متخصص بر می‌آید.

خرابی برد

برد اتو پرس از جمله حساس‌ترین قطعات داخل این دستگاه است که شاید به مرور زمان آسیب ببیند. قاعدتاً با خرابی برد سایر قطعات کارکرد درستی نخواهند داشت و در نهایت اتو پرس بخار کافی را تأمین نمی‌کند. چنانچه مطمئن شدید که برد آسیب دیده، برای تعمیر آن به‌سراغ مراکز تعمیرات حرفه‌ای بروید. این قطعه بسیار حساس بوده و نباید توسط افراد غیرحرفه‌ای تعمیر شود، در غیر این صورت آسیب‌های جدی به آن می‌رسد.

خرابی قطعات

خرابی قطعات باعث بخار ندادن اتوپرس بایترون میشود

خرابی قطعات، مهمترین علت بخار ندادن اتو پرس بایترون

در برخی موارد شاید یکی از قطعات داخلی یا بیرونی دستگاه اتو پرس آسیب دیده‌اند. در واقع دستگاه‌های الکتریکی مجموعه‌ای از قطعه‌های مختلف هستند که در کنار یکدیگر کارکرد مطلوبی دارند. در صورت آسیب‌دیدگی هر یک از اجزاء کارکرد سایر قطعه‌ها نیز با اختلال روبرو می‌شود. شما می‌توانید برای رفع مشکلات به وجودآمده برای قطعات داخلی دستگاه به‌سراغ نمایندگی‌های تعمیر اتوپرس خود بروید.

بخار ندادن اتو پرس بایترون، مشکلی متداول برای اغلب مشتریان

بخارندادن اتو پرس بایترون مشکلی متداول برای اغلب مشتریان است که با انجام برخی کار‌های ساده رفع می‌شود. در برخی موارد آسیب‌های جدی به دستگاه رسیده که برای رفع آنها حتماً باید به‌سراغ مراکز حرفه‌ای تعمیراتی بروید. در چنین مواقعی پیشنهاد می‌هیم که به هیچ عنوان خود اقدام به تعمیر اتوپرس نکرده و کار را بر عهده مراکز حرفه‌ای تعمیراتی معتبر به مانند آی پی امداد بسپارید. این مجموعه‌ها با تکیه بر مهارت تکنسین‌های خود و استفاده از تجهیزات کاربردی، دستگاه را برایتان مطابق با علم روز دنیا تعمیر خواهد کرد.