انواع حساب های بروکر آلپاری

  1. چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۳ ساعت ۱۶:۲۲ (۱ هفته،۴ روز قبل)
آلپاری
به گزارش فرانگر

۲۶ سال سابقه بروکر آلپاری و خدمات آن به ایرانیان سبب شده استفاده از این کارگزاری محبوبیت زیادی در کشور ما پیدا کند. در این بروکر شما می‌توانید از نمادهای معاملاتی گوناگونی استفاده کنید و فرصت‌های بیشماری را کشف نمایید. در هر کدام از حساب‌های کاربری آلپاری امکانات ویژه‌ای در اختیار تریدرها قرار گرفته می‌شود. با کمک این ابزار شما می‌توانید معاملات بهتری را تجربه کنید و سودهای بیشتری کسب نمایید. قبل از اینکه بخواهید معاملات خودتان در آلپاری را آغاز کنید باید حساب‌های کاربری موجود در آن را بشناسید. بر اساس استراتژی معاملاتی که شما دارید طبیعتاً بخشی از حساب‌های این کارگزاری برایتان مفید خواهند بود. به همین دلیل باید همه آنها را بشناسید و تشخیص دهید که کدام یک بیشتر می‌توانند برای شما کاربرد داشته باشند.

کدام حساب کاربری را در آلپاری انتخاب کنیم؟

بروکر آلپاری حساب‌های گوناگونی را برای کاربران خود طراحی کرده است. تمامی حساب‌های کاربری این بروکر از طریق پلتفرم‌های متاتریدر ۴ و ۵ قابل استفاده هستند. در استفاده از آنها هیچ محدودیتی برای کاربران ایرانی اعمال نشده است. به همین دلیل با خیالی آسوده حساب‌های کاربری این بروکر را بررسی کرده و بهترین آنها را برای خودتان پیدا کنید.

بررسی حساب‌های کاربری آلپاری در متاتریدر ۴

اگر پلتفرم متاتریدر ۴ را برای تریدینگ انتخاب کرده‌اید باید سراغ حساب‌های بروکر آلپاری در این پلتفرم بروید. آلپاری چند حساب جذاب برای کاربران متاتریدر ۴ طراحی کرده است که آنها را خدمت شما معرفی می‌نماییم.حساب استاندارد متاتریدر ۴

یکی از حساب‌های معمولی بروکر آلپاری در متاتریدر ۴، حساب استاندارد است. این حساب ویژگی‌های مثبت زیادی ندارد. البته در سال‌های اخیر ویژگی‌های آن کمی بهبود پیدا کرده‌اند اما قطعاً نسبت به دیگر حساب‌های کاربری آلپاری ضعیف‌تر هستند. حداقل سرمایه‌ای که برای فعالیت در این حساب نیاز دارید فقط ۲۰ دلار است. اهرم‌های این حساب از 1:1000 آغاز می‌شوند و می‌توانید از اهرم‌های بالاتر هم استفاده کنید. البته برای فعالیت در حساب استاندارد متاتریدر ۴ آلپاری نیازی به پرداخت کمیسیون نخواهید داشت. معاملات شما در این حساب کاربری با ۵۰ درصد مارجین انجام می‌شوند.

حساب استاندارد متاتریدر ۴ آلپاری

حساب نانو متاتریدر ۴

اگر دنبال یک حساب سنتی در بروکر آلپاری هستید باید سراغ این اکانت کاربری بروید. حساب نانو برای افراد مبتدی که می‌خواهند ترید کردن را در یک فضای واقعی کوچک تجربه کنند ایده آل است. معاملات شما در این حساب بر اساس سنت انجام می‌شود و به این ترتیب می‌توانید استراتژی‌های گوناگون را با یک سرمایه کم پیاده کنید. برای فعال کردن این حساب کاربری تنها به یک دلار سرمایه نیاز دارید. البته در این حساب کاربری نهایتاً ۵۰ سفارش باز می‌توانید داشته باشید که رقم پایینی محسوب می‌شود.

حساب ECN متاتریدر ۴

دیگر حساب متاتریدر ۴ در بروکر آلپاری ECN است. برای افرادی که به دنبال اسکالپ تریدینگ هستند این حساب کاربری پیشنهاد می‌شود. سرعت انجام معاملات در حساب‌های ECN بسیار بالا است و کاربر می‌تواند روش اسکالپینگ را به خوبی پیاده کند. البته یکی از مشکلاتی که این مدل حساب‌های متاتریدر ۴ دارند حداقل سرمایه برای فعالیت در آنها است. اگر می‌خواهید از حساب ECN متاتریدر ۴ آلپاری استفاده کنید حداقل باید ۳۰۰ دلار سرمایه داشته باشید. شما می‌توانید حداکثر ۱۵۰۰ سفارش باز در این حساب کاربری داشته باشید. استاپ اوت حساب‌های ECN به عدد ۶۰ درصد می‌رسد. بسیاری از امکاناتی که در این حساب کاربری آلپاری وجود دارند برای معامله‌گران پیشرفته مناسب هستند. اگر معامله‌گر مبتدی هستید توصیه می‌کنیم فعلاً سراغ حساب ECN نروید.

آشنایی با حساب‌های کاربری آلپاری در متاتریدر ۵

در پلتفرم متاتریدر ۵ هم می‌توانید از حساب‌های کاربری آلپاری استفاده کنید. البته حساب‌های گوناگون این دو پلتفرم شباهت‌های زیادی به هم دارند ولی بهتر است با آنها بیشتر آشنا شوید. برخی از حساب‌های بروکر آلپاری در متاتریدر ۵ را خدمت شما معرفی خواهیم کرد.

حساب استاندارد آلپاری در متاتریدر ۵

تمامی اطلاعاتی که در مورد حساب استاندارد متاتریدر ۴ بروکر آلپاری گفتیم در مورد این حساب در متاتریدر ۵ هم صادق هستند. تنها تفاوتی که بین این دو حساب کاربری وجود دارد حداقل سرمایه برای فعالیت در آنها می‌باشد. برای استفاده از حساب استاندارد متاتریدر ۵ حداقل باید ۱۰۰ دلار سرمایه داشته باشید. حداکثر تعداد سفارشات باز شما در این حساب نیز به عدد ۵۰۰ می‌رسد. یک تفاوت جزئی دیگر هم بین حساب استاندارد متاتریدر ۴ و ۵ در مورد استاپ اوت وجود دارد. استاپ اوت حساب استاندارد متاتریدر ۵ روی عدد ۲۰ تنظیم می‌شود.

حساب ECN در متاتریدر ۵

حساب ECN بروکر آلپاری در متاتریدر ۵ نیز بیشتر برای روش اسکالپینگ کاربرد دارد. اگر بخواهید از این حساب کاربری در متاتریدر ۵ استفاده کنید باید حداقل ۵۰۰ دلار سرمایه داشته باشید. اهرم معاملات در این حساب کاربری نیز روی عدد 1:3000 به بالا تنظیم می‌شود. جالب است که شما در این حساب کاربری می‌توانید ۱۰ هزار سفارش باز داشته باشید. یعنی عملاً برای روش اسکالپینگ که می‌خواهید معاملات متعددی را در زمان کم باز کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت. تنها ایراد حساب‌های ECN در متاتریدر ۵ کمیسیون آنها می‌باشد. برای هر یک میلیون دلار معامله در این حساب کاربری باید ۱۶ دلار کارمزد پرداخت کنید.

سایر حساب‌های کاربری بروکر آلپاری

علاوه بر حساب‌های متاتریدر ۴ و ۵ چند حساب کاربری دیگر هم در آلپاری وجود دارند. با دیگر حساب‌های موجود در آلپاری بیشتر آشنا می‌شویم:

  • PRO ECN: این حساب کاربری حرفه‌ای‌ترین اکانت کارگزاری آلپاری است و البته فعالیت در آن ویژه حرفه‌ای‌ها و اسکالپرها می‌باشد. برای فعالیت در این مدل حساب کاربری آلپاری حداقل باید ۵۰۰ دلار سرمایه داشته باشید. کمیسیون این حساب کاربری نیز ۱۶ دلار برای هر یک میلیون دلار می‌باشد.

  • دمو: اگر تازه با دنیای فارکس آشنا شده‌اید حساب دمو آلپاری ویژه شما است. در حساب دمو هیچ پولی پرداخت نمی‌کنید و صرفاً معاملات خودتان در فضای حقیقی را شبیه سازی می‌نمایید. یعنی عملاً برای فعالیت واقعی در دنیای فارکس تمرین می‌کنید.

  • پم: حساب‌های پم آلپاری چیزی شبیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری بورس هستند. شما می‌توانید یکی از آنها را انتخاب کرده و روی آنها سرمایه‌گذاری داشته باشید. البته اگر معامله‌گر حرفه‌ای باشید می‌توانید با پرداخت پول در آلپاری حساب پم ایجاد کرده و دیگران را تشویق به سرمایه‌گذاری روی صندوق خودتان کنید.

  • حساب اسلامی: اگر می‌خواهید در فارکس بدون مشکلات شرعی معامله کنید باید سراغ حساب اسلامی بروید. این حساب‌ها بدون سواپ هستند و معامله در آنها هیچگونه مشکلی برای شما ایجاد نمی‌کند.