زیباترین حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ پنجره دو جداره یکی از ابزارهای مهم و حیاتی در زندگی روزمره ما است. این پنجره‌ها در واقع دو لایه شیشه‌ای هستند که با یک فضای خالی در میان آن‌ها ساخته شده‌اند. این فضای خالی کمک می‌کند تا حرارت و صدا بهتر کنترل شود و همچنین از تاثیرات جو آلودگی هوا نیز کاسته می‌شود.

  1. شنبه ۴ آذر ۲ ساعت ۱۱:۰۶ (۲ ماه،۴ هفته قبل)
پنجره دو جداره
به گزارش فرانگر

حفاظ پنجره دو جداره تفاوت زیادی با حفاظ پنجره‌های معمولی ندارد. مهمترین تفاوت آنها در نحوه اتصال حفاظ پنجره به خود پنجره است.

در پنجره‌های آهنی، حفاظ پنجره به خود پنجره جوش می خورد و با جوشکاری به آن متصل می‌شود اما در پنجره‌های دوجداره معمولا حفاظ به دیوارهای اطراف پنجره محکم می‌شود و از این طریق از ورود غیرمجاز به داخل ساختمان جلوگیری می‌شود.

کاربرد حفاظ پنجره دوجداره + نصب

کاربرد حفاظ پنجره دوجداره

این روزها بیشتر پنجره‌ها دو جداره شده‌اند و برای همین هم بیشتر حفاظ‌های پنجره برای این گونه پنجره‌ها ساخته و نصب می‌شود. اما کاربرد این حفاظ چیست؟

امنیت

قطعا مهمترین کاربرد حفاظ پنجره دوجداره افزایش امنیت آن است. به طور معمول شیشه‌های پنجره‌های دوجداره شیشه‌های معمولی هستند که با ضربه‌ای نه چندان محکم می‌شکنند. از این رو ورود به ساختمان از طریق شیشه‌‌های پنجره آسان است. برای جلوگیری از این امر استفاده از حفاظ پنجره ضروری است.

حفاظت از کودکان

کودکان به طور معمول به دنبال تجربه‌های جدید هستند و یکی از اهداف آنها برای گشت و گذار در خانه پنجره‌ها هستند. این امر وقتی خطرناک می‌شود که پنجره حفاظ نداشته باشد. از این رو حفاظ پنجره گاهی برای طبقات بالای ساختمان هم ضروری است تا از ایجاد حادثه برای کودکان جلوگیری کند.

زیبایی ساختمان

گرچه بسیاری معتقدند که پنجره بدون حفاظ زیباتر و دلبازتر است اما اگر حفاظ پنجره زیبایی انتخاب و نصب کنیم قطعا باعث زیباتر شدن ساختمان خواهد شد. حفاظ های متنوع و جذابی امروزه ساخته می‌شوند و با هر سلیقه‌ای چه سنتی و چه مدرن گزینه ای برای انتخاب وجود دارد.

نصب حفاظ پنجره دوجداره

نصب حفاظ پنجره دو جداره باید توسط کارشناسان مجرب و با تجربه انجام شود. در این رابطه باید به نکات زیر توجه کرد:

۱- ابتدا باید ابعاد دقیق پنجره‌ها اندازه‌گیری شود تا حفاظ پنجره با ابعاد مناسب سفارش داده شود.

۲- باید به انتخاب مواد ساخت حفاظ پنجره دو جداره توجه کرد. معمولاً از پی وی سی، آلومینیوم و چوب استفاده می‌شود.

۳- نصب حفاظ پنجره باید با رعایت استانداردهای ایمنی انجام شود. باید از جوشکاری مناسب و استفاده از پیچ‌های قوی و مناسب استفاده شود.

۴- برای جلوگیری از نشت هوا و آب، باید محل نصب حفاظ پنجره دقیقاً پوشیده شود و از جای خالی‌ها استفاده نشود.

۵- در صورت نیاز به تعمیرات و یا تعویض حفاظ پنجره، باید به کارشناسان مجرب و متخصص مراجعه کرد.

نصب حفاظ پنجره دوجداره بسیار مهمتر از حفاظ پنجره معمولی است؛ چرا که ارتباط حفاظ با پنجره دشوارتر است.