مبل مدرن چیست و چه ویژگی هایی دارد

یک مبل راحت می تواند یک قسمتی از آرامش شما باشد، جایی که می توانید بنشینید یا دراز بکشید، اما در عین حال یک عنصر طراحی شده است که می تواند در یک اتاق مهم مانند اتاق نشیمن مرکزی قرار بگیرد (حتی اگر بتوان آن را در اتاق های دیگر قرار داد، به عنوان مثال در یک اتاق خواب، یک انتخاب اصلی و تاثیرگذار بر روی دکوراسیون است).

  1. شنبه ۱۳ آبان ۲ ساعت ۱۱:۵۳ (۱ ماه،۱ هفته قبل)
مبل مدرن
به گزارش فرانگر

بنابراین تصمیم گیری در مورد اینکه کدام مبل مدرن را در آپارتمان خود قرار دهید چیزی است که باید به دقت در مورد آن فکر کنید. اما مبل هایی که ظاهری جدید و مدرن دارند چه ویژگی هایی دارند؟ وقتی صحبت از مدرنیته به میان می‌آید، مواردی وجود دارد که باید به آن توجه کنید تا خرید رضایت بخشی را داشته باشید.آنچه باید بدانید مبل مدرن مرکز هر فضای نشیمن مدرن است.

مبل مدرن زیبا

اگر به دنبال تغییر سبک خود و انتخاب گزینه های مدرن یا امروزی هستید، ابتدا باید بدانید که چه چیزی یک مبل را "مدرن" می کند. مبل های مدرن چه ویژگی هایی دارند؟ این مبل ها شیک، پیچیده و مینیمال هستند. آنها فاقد طرح های آراسته هستند و عموماً از مواد درجه یک مانند چرم ساخته می شوند. مبل های مدرن به خوبی با محیط اطراف خود ترکیب می شوند و بر تم کلی اتاق تاکید دارند و زیبایی دکوراسیون خانه را تکمیل می کنند.

اگر مبل کلاسیک دقیقاً به دلیل شکل‌های مهم و اغلب مجلل آن به این شکل تعریف شود، یک مبل مدرن باید ویژگی‌های معمول آن سبک را داشته باشد، یعنی خطوطی کاملاً مشخص، حتی اگر لزوماً مربع نباشد، بلکه گرد باشد.

تفاوت های مبل مدرن و کلاسیک در مقایسه با مبل های کلاسیک، مبل هایی که از طراحی مدرن الهام گرفته شده اند، تفاوت های اساسی دارند که از مفهوم شروع می شود. مبل های مدرن در واقع برای راحتی طراحی شده اند، نه تنها یک شی زیبا برای نگاه کردن، بلکه برای استفاده، دراز کشیدن یا حتی قرار دادن خود در موقعیت های راحت و مهمانی های صمیمانه بهترین گزینه است.

بنابراین، انواع مبل‌ مدرن طوری طراحی شده‌اند که اجازه آرامش واقعی را می‌دهند: به طور کلی، صندلی‌ها پهن و عمیق هستند. شما باید فضایی برای تکیه دادن و استراحت داشته باشید!

از سوی دیگر، با این حال، تکیه گاه ها پایین تر از مبل هایی هستند که در زمینه کلاسیک قرار گرفته اند. بدیهی است که می توانید به راحتی یک مبل مدرن را در یک اتاق نشیمن کلاسیک قرار دهید، به عنوان یک انتخاب مهم که با سبک دکوراسیونتان هماهنگی دارد.

مبل های مدرن چه شکلی دارند؟ غیر رسمی بودن مبل های مدرن برای قرار گرفتن در فضایی چند منظوره و پویا، که ترکیبی از مدرنیته و کلاسیک بودن است نیز دیده می شود. اگر خطوط طراحی مبل شکسته یا خمیده باشند، طراحی آن می توانند به خوبی خود را با فضاها و سبک های دکوراسیون کلاسیک وفق دهند. در میان آنها، به عنوان مثال، مدل های بدون پشتی، دارای کوسن یا باکس دار وجود دارد.

مبلمان مدرن

مواد استفاده شده پارچه و چوب مبل های مدرن:

جنس این مواد با توجه به محیط و کارایی مبل های مدرن متغیر است. شما می توانید برای شیک شدن و مدرن تر بودن فضا که به سبک کلاسیک نیز ربط پیدا میکند از جنس های چرم و مخمل استفاده کنید. این دو نوع پارچه ظاهری شیک و مدرن را به فضای موردنظر شما می بخشند. چرم محبوب ترین پارچه در مبلمان مدرن است، اگرچه در هر زمینه و سبکی محبوب است زیرا در طول زمان دوام می آورد و ظرافتی بی انتها به آن می بخشد. البته مبل‌هایی با پارچه کتان و کنفی نیز مناسب سبک مدرن هستند زیرا دارای پرچه ای سبک و زیبا هستند که با راحتی استثنایی ترکیب می‌ شوند. با توجه به اینکه پایداری محیطی یکی از گرایش های طراحی داخلی سبک مدرن است، سازگاری با محیط زیست و اهمیت به این موضوع بسیار قابل توجه است.

یکی دیگر از مزایای مبل های مدرن این است که اغلب قابل جابجایی هستند تا راحت تر شسته شوند و یا شما بتوانید تغییر دکوراسیون دهید.

رنگ ها: کدام یک را برای مبل مدرن خود انتخاب کنید تا آنجا که به رنگ‌ها مربوط می‌شود، برای مبل‌هایی که طراحی ماهرانه و مدرن دارند، امکان انتخاب بسیار زیادی وجود دارد که بسته به رنگ‌های اتاق نشیمن انتخاب می شوند. رنگ‌های خنثی همیشه با وسایل مدرن مناسب هستند، همانطور که با رنگ سفید هرگز اشتباه نمی‌کنید و همه جا کاربرد دارد، در حالی که مشکی ظرافت و جذابیت را به ارمغان می‌آورد اما می‌تواند سنگین باشد.

برای انتخاب های اصلی و چالش برانگیز می توانید رنگ های روشن را انتخاب کنید.با این حال، تک رنگ ترجیح داده می شود. همچنین در خانه هایی که دارای فضایی کوچک تر هستند بهترین گزینه انتخاب رنگ های سرد است. میتوانید برای بزرگتر جلوه کردن اتاق نشیمنتان در جلوی مبل های مدرنتان از آینه هایی با این سبک استفاده کنید تا زیبایی مبلمانتان چندین برابر شود.

ویژگی های مبل زیبا و مدرن

چه چیزی مبل ها را مدرن می کند؟ به طور خاص، اصطلاح "مدرن" به سبک طراحی اشاره دارد که در اوایل تا اواسط قرن بیستم رایج بود. این سبک اغلب با سبک معاصر مرتبط است، که بسیاری از عناصر مشابه را تلفیق کرده است و به هر یک از گرایش های طراحی غالب که امروزه محبوب هستند اشاره دارد. برخی از سبک هایی که مبل مدرن برای آنها مناسب است را در ادامه آورده ایم تا علاوه بر آشنا شدن با آنها بتوانید سایر وسایلتان را نیز با آنها هماهنگ کنید :

مینیمالیست

این سبک برخلاف سبک های کلاسیک، با طراحی مدرن بر مینیمالیسم تأکید دارد، به این معنی که مبل های این سبک فاقد تزئینات یا الگوهای پیچیده هستند. در عوض، آنها براق و ساده هستند و برای تکمیل نمای کلی اتاق استفاده می شوند. خطوط هندسی مبل های مدرن، مانند سایر قطعات مدرن، از خطوط صاف و تمیزی ساخته شده اند که به قطعات حس هندسی می بخشد. هنگامی که با سایر قطعات مبلمان مدرن ترکیب می شود، این هندسه کمک می کند تا به هر فضای مدرن احساسی پیچیده و منظم بدهد.

مبل های مدرن نمونه های دیگری نیز دارند مانند سه نفره سنتی، کاناپه های مدولار و سکشنال. آنها را می توان به روش های مختلفی چیدمان کرد و به شما انعطاف پذیری در نحوه طراحی اتاق نشیمن خود را می دهد و در عین حال مزایای آن ظاهر شیک و مدرن است.

در نهایت مبل های مدرن بخاطر ترکیب آن با سبک های مختلف دکوراسیون به اکثر فضاهای نشیمن و چیدمان ها می آید. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید رنگبندی و مطابقت آن با دیگر وسایل بسیار مهم است و پارچه مبل نیز اگر طراحی ساده ای داشته باشد همیشه مد می ماند و می توانید با خاطری آسوده از آن‌ها استفاده کنید.

منبع مبل فرازنده