با وب‌سایت دیسک من با بهترین کلینیک‌های درمان مشکلات ارتوپدی دست آشنا شوید

  1. چهارشنبه ۵ مهر ۲ ساعت ۱۱:۴۸ (۲ ماه،۲ هفته قبل)
دیسک من
به گزارش فرانگر

درد دست چپ و پشت کتف ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود، از جمله اسپاسم عضلانی، آرتریت، فشرده شدن این منطقه، شکستگی، پوکی استخوان، بیرون‌زدگی دیسک بین مهره‌ها (که در صورت عدم درمان ممکن است به ناراحتی و تحرک محدود منجر شود) و ضعف و آتروفی عضلات دست، استرس شدید، مشکلات قلبی عروقی (که در صورت عدم درمان به موقع می‌تواند باعث بیماری‌های قلبی جدی مانند سکته قلبی شود) و مشکلات داخلی. به منظور پیشگیری از مشکلات پیچیده و درد شدید‌تر، به وب‌سایت دیسک من مراجعه کرده و خیلی سریع کلینیک‌های برتر برای درمان دست چپ خود و پشت کتف‌تان را پیدا کنید.

علت درد پشت کتف و دست چپ با منشأ درد حقیقی چیست؟

- کار کشیدن بیش از حد از دست: یکی از دلایل اصلی درد پشت کتف و دست چپ می‌تواند فعالیت‌های بدنی شدید، ورزش‌های سنگین و فشار بیش از حد دست چپ باشد. این درد پس از چند روز استراحت کردن رو به بهبودی می‌رود و نیاز به درمان خاصی ندارد.

- اسپاسم عضلانی: اسپاسم عضلات دست و کتف می‌تواند یکی از عواملی باشد که منجر به درد دست چپ شود.

پوکی استخوان: پوک شدن استخوان‌ها به علت کمبود مواد معدنی ضروری در بدن، ممکن است یکی از دلایل درد در مفاصل مانند دست باشد.

- آرتروز: آرتروز یکی از علائم رایج درد در دست چپ است، به ویژه در زنان و افراد چپ دست. این بیماری باعث درد در دست چپ و پشت شانه، گردن درد و شانه درد می‌شود و فرد علاوه بر درد، احساس سوزش، گزگز کردن یا تیرکشی نیز ممکن است داشته باشد.

دلایل و علل درد پشت شانه یا کتف سمت چپ:

از آنجا که دست، گردن و قلب تشکیل شده از یک سلول هستند و منشأ جنینی یکسانی نیز دارند، بنابراین ایجاد مشکل یا بیماری در هر کدام از این سه اعضا ممکن است سایر اعضا را نیز درگیر کند و تشخیص دلیل بیماری برای پزشکان سخت‌تر و پیچیده‌تر شود.

- دیسک و آرتروز گردن: فتق دیسک گردن و آرتروز گردن یکی دیگر از دلایل درد در شانه یا کتف چپ و پشت بازوی چپ است. رگ به رگ شدن ستون فقرات گردنی به دلیل آرتروز یا دیسک گردن می‌تواند هر دو بازو را درگیر کند و باعث فلج شدن بازوها شود.

- بیماری‌های قلبی و عروقی: یکی از علل درد پشت شانه چپ و بازوی چپ منشأ دردهای منتقله از بیماری قلبی به ویژه در افراد میانسال و مسن است. در این موارد درد در بازوی چپ، گردن درد و درد قفسه سینه ممکن است از علائم بیماری قلبی باشد و لازم است برای بررسی بیشتر به متخصص قلب و عروق مراجعه شود.

- بیماری‌های معده: درد ناشی از بیماری معده می‌تواند باعث درد در بازوی چپ و کمر و همچنین درد قفسه سینه شود. از جمله بیماری‌های معده که باعث چنین دردی می‌شوند. زخم معده شناخته شده است.

کلام آخر

هدف ما در این مقاله افزایش سطح دانش شما در مورد دردهایی از این قبیل بود و قصد داشتیم به این نکته اشاره کنیم که داشتن اطلاعات، کافی نیست، اگر در بازوی چپ و پشت کتف احساس درد کردید ضمن اینکه این درد بهبود نمی‌یابد، توصیه می‌شود به وب‌سایت دیسک من مراجعه کنید تا با کلینیک‌های برتر در سطح تهران آشنا شوید.