آشنایی با مراحل پاکسازی پوست حرفه ای

پوست انسان یکی از مهم ترین اندام هایی است که در برابر تهاجم میکروبی محافظت می کند و سلامتی را حفظ می کند.

  1. پنجشنبه ۳۱ فروردین ۲ ساعت ۲۱:۰۶ (۱ ماه،۲ هفته قبل)
پاکسازی پوست
به گزارش فرانگر

عواملی که سلامت پوست را تهدید می کند شامل آلاینده های محیطی، مواد شیمیایی و لوازم آرایشی می باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه از پوست خود مراقبت کنید و از تکنیک های مراقبت و پاکسازی پوست برای حفظ بافت و ساختار پوست خود استفاده کنید. زیرا بسیاری از افراد راه های صحیح و موثر پاکسازی پوست را نمی دانند. در این مقاله به مراحل نظافت حرفه ای چرم می پردازیم. همچنین در دوره آموزش پاکسازی پوست در تهران که توسط دکتر فاطمه حبشی برگزار می شود در این مورد به طور کامل شرح داده شده است.

اهمیت پاکسازی پوست

اهمیت پاکسازی پوست

پوست انسان دارای سه لایه اصلی است:

اولین لایه اپیدرم است که بیرونی ترین و قابل مشاهده ترین قسمت پوست است.

قسمت دوم پوست اپیدرم و سومین قسمت زیر پوست است که کمتر در معرض آلودگی های محیطی قرار می گیرد. بنابراین، پاکسازی پوست بر روی لایه اپیدرمی یا لایه شاخی و محافظت از سطح پوست تمرکز دارد.

پاکسازی پوست را می توان برای اهداف مختلفی انجام داد به عنوان مثال یکی از اهداف آن حذف آلودگی های روزانه پوست و منافذ برای حفظ سلامت پوست است. ضد پیری، جوان کننده و شاداب کننده پوست. آماده سازی پوست برای تغذیه با سرم های مراقبت از پوست و آماده سازی پوست برای آرایش.

برای پاکسازی صحیح پوست چه مراحلی باید طی شود؟

اولین جنبه پاکسازی پوست در نظر گرفتن نوع پوست است.به طور کلی چهار گروه پوست وجود دارد:

1. پوست چرب: همانطور که از نام آن پیداست، این نوع پوست حتی قبل از استفاده از لوازم آرایشی چرب، چرب و براق است. لایه بالایی پوست ضخیم و مستعد آکنه است و منافذ باز زیادی دارد.

2. پوست خشک: این نوع پوست کاملا برعکس نوع اول است. پوستی شفاف و نازک است که گاهی هنگام خنده و اخم کشیده می شود. معمولا دارای کک و مک و منافذ ریز است.این نوع پوست معمولاً مستعد لایه برداری است.

3. پوست خشک و حساس: ویژگی های پوست خشک را دارد و علاوه بر آن حساس و حساس است.

4. پوست مختلط: در ناحیه T (پیشانی، بینی و چانه) مقداری چربی قابل مشاهده است و بقیه پوست صورت خشک و چرب است.

در مرحله دوم، روش تمیز کردن با توجه به نوع پوست انتخاب می شود. به طور کلی، دو راه برای تمیز کردن پوست وجود دارد:

1. تمیز کردن با بخار.

2. تمیز کردن بدون جاروبرقی

در مرحله سوم پوست مرحله به مرحله پاکسازی می شود. مراحل تمیز کردن چرم حرفه ای شامل سه مرحله اصلی زیر است:

1. پاکسازی اولیه پوست

2. خوردن

دست سوم

4. تامین آب

پاکسازی قبلی پوست

اولین قدم استفاده از یک پاک کننده سطوح بدون الکل برای پاک کردن هرگونه آلودگی سطحی، روغن ناشی از ضد آفتاب و مواد آرایشی از سطح پوست است. این شوینده با توجه به نوع پوست و درخواست مشتری می تواند شیر پاک کننده یا تونر باشد.

از بخور استفاده کنید

ماست صورت استحکام و چسبندگی سلول‌های کراتینه شده پوست را کاهش می‌دهد تا این سلول‌های مرده را از سطح پوست جدا کند که به نرم، صاف و جوان‌سازی پوست کمک می‌کند. با کاهش اندازه بافت مرده روی سطح پوست، میزان چربی پوست کاهش می یابد و منافذ پوست کوتاه می شود تا پوست زیبا شود.

استفاده از بخور می تواند جریان خون موثری را در سطح پوست برقرار کند و به سلول های پوست کمک کند تنفس کرده و بافت زنده پوست را جوان کند.

بسته به نوع پوست خود می توانید از بخور سرد یا گرم استفاده کنید. از آنجایی که سیگار سرد با خاصیت قابض خود می تواند به کاهش چربی و آکنه و منافذ باز و بزرگ پوست کمک کند، بهترین راه حل برای پوست های چرب محسوب می شود. یادتان باشد استفاده از بخور داغ برای پوست های چرب باعث شل شدن و ضخیم شدن پوست می شود و با افزایش ترشح سبوم از پوست باعث ایجاد جوش در پوست می شود. در نتیجه بخور گرم فقط برای پوست های خشک و حساس قابل استفاده است.

بخارپز کردن را می توان برای پاکسازی انواع پوست استفاده کرد، اما توصیه می شود تا زمانی که پوست نرم و آماده اسکراب شود از شستشوی مکرر پوست خشک و بخار بخار خودداری کنید. برای این نوع پوست می توان از چوب های بخور کمی دورتر از پوست استفاده کرد.

اسکراب پوست

لایه برداری بر اساس ماساژ مواد روی پوست صورت می گیرد. این مرحله حدود 5 تا 10 دقیقه طول می کشد و مواد استفاده شده در این مرحله با توجه به نوع پوست و تمایل مشتری انتخاب می شوند.

این مواد با خاصیت پاک کنندگی خود به برداشتن بافت های مرده اپیدرم کمک می کنند و به آرامی سطح پوست را لایه برداری می کنند. مواد مورد استفاده در این مرحله شامل سندبلاست ریز، متوسط ​​و درشت می باشد.

اسکراب غلات کامل اثر منفی دارد، این نوع اسکراب فقط برای پوست های تیره و چرب استفاده می شود. دانه های متوسط ​​برای پوست های معمولی و معمولی و دانه های ریز برای پوست های خشک و حساس استفاده می شود.

از آنجایی که پوست زیر چشم بسیار نازک و لطیف است، باید توجه داشت که در این قسمت از هیچ چیزی استفاده نمی شود. همچنین، اگر پوست فعال یا زخم، خارش پوست (و سایر بیماری‌های پوستی درمان‌نشده که می‌توانند خطر عفونت را افزایش دهند)، وجود دارد، ما در نظر می‌گیریم که با پاک کردن پوست از یک تکه پوست اجتناب کنید.

تغذیه و آبرسانی به پوست

آخرین مرحله پاکسازی حرفه ای پوست استفاده از مواد مغذی و مرطوب کننده به پوست است و در این مرحله توجه به نوع پوست بسیار مهم است.

استفاده از انواع مختلف ماسک می تواند شروع خوبی باشد. پس از آن از مرطوب کننده های مناسب برای آبرسانی به پوست استفاده می شود و در نهایت می توان از تونر پوستی که خاصیت سفت کنندگی و سفت کنندگی دارد استفاده کرد. تونرها با کوچک کردن منافذ پوست به کاهش جوش‌ها و چربی کمک می‌کنند و پوست را شاداب‌تر و شفاف‌تر می‌کنند.

پس از پاکسازی، از کرم ضد آفتاب مناسب برای پوشاندن پوست استفاده کنید. باید توجه داشته باشید که در تمام مراحل پاکسازی و مراقبت از پوست، باید از حساسیت پوست به مواد مصرفی و کیفیت این مواد مطلع باشید، زیرا در صورت بروز واکنش های پوستی، عفونت های چشمی و عواقب آن، سلامتی است. پوست در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

پاکسازی پوست بدون اتومایزر

در این روش تمیز کردن، پس از تمیز کردن سطح پوست، مستقیماً به سراغ لایه‌بردار رفته و لایه‌بردار را به مدت 5-10 دقیقه روی صورت ماساژ می‌دهیم. سپس پوست با آب ولرم شسته می شود و در مرحله آخر از روغن برای نرم شدن بافت پوست استفاده می شود. در ادامه همانطور که گفته شد می توان از انواع ماسک ها، مرطوب کننده ها و سرم های تغذیه کننده پوست برای تکمیل فرآیند پاکسازی پوست استفاده کرد. مراقب باشید، اگر از بخور استفاده نمی کنید، از آب گرم برای آبرسانی به پوست استفاده می شود.

منبع: آشنایی با مراحل پاکسازی پوست حرفه ای