معرفی انواع مختلف ابزارهای لوله بازکنی و نشت یابی

معرفی انواع مختلف ابزارهای لوله بازکنی در اصفهان + خدمات لوله بازکنی و نشت یابی در اصفهان تاسیسات دنا با قیمت ارازن

  1. شنبه ۱۴ آبان ۱ ساعت ۱۰:۰۰ (۱ سال،۱ ماه قبل)
تاسیسات دنا
به گزارش فرانگر

از ابزارهای لوله بازکنی می توان به فنر لوله بازکن اشاره کرد. موثرترین و پرکاربردترین ابزار برای رفع گرفتگی خطوط و کانال های فاضلاب، لوله فنر است. فنر یک جسم الاستیک است که برای باز کردن مسیرهای حاصل استفاده می شود. البته فنرهایی که برای لوله بازکنی استفاده می شوند خاصیت ارتجاعی بسیار کمی دارند.

لازم به ذکر است که فنرهای مورد استفاده در لوله بازکنی در اصفهان بسیار منعطف بوده و فنرها از فولاد آلیاژی سکوریت شده ساخته شده اند، اگرچه انعطاف پذیری بالایی دارند، اما مقاومت فوق العاده ای دارند و از حالت اولیه خود خارج می شوند. منابع لوله بازکنی از 2 متر تا 60 متر تولید می شوند و توسط افراد حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرند، از این رو در این قسمت از مقاله سعی شد اطلاعات مفید و مهمی در مورد منابع لوله بازکنی در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم. در ادامه می خواهیم شما را با ابزار لوله بازکنی آشنا کنیم.

ابزارهای لوله بازکنی

ابزار های لوله بازکنی

دریل لوله بازکن

از جمله ابزار لوله بازکنی دریل است که ابزار برقی متصل به دریل یا هر چیز دیگری که سه سیستم را اجرا می کند. در قدیم برای بازکردن لوله از مته برای بازکردن فنر استفاده می کردند، در دوران معاصر و عصر جدید قابل تنظیم بوده و کم و زیاد می شود و این امر مشکلات زیادی را ایجاد کرده است.

توجه داشته باشید که مته باید به قسمت آخر فنر متصل شود و اجرای آن بسیار سخت است. اگر می خواهید یک فنر 40 متری را از لوله عبور دهید به دو نفر نیاز دارید. در عین حال فردی که مته را در دست دارد باید 40 متر با شما فاصله داشته باشد. هنگام رشد با مته باید مراقب باشید که به هیچ وجه آن را نیندازید یا کوچک نکنید.
فنر باید کاملا کشیده و بدون خم شدن یا خم شدن باشد اما با معرفی ژنراتور این مشکل حل می شود در ادامه می خواهیم ژنراتور لوله بازکنی را معرفی کنیم.

تجهیزات ژنراتور

در اصل ژنراتور وسیله ای است که برق تولید می کند. اما در این دستگاه به دستگاهی می گویند که فنر را می چرخاند. ژنراتورهای لوله بازکن معمولا دارای یک موتور الکتریکی هستند که از یک طرف به سیستم متصل است. تفاوت اصلی بین مته و ژنراتور این است که فنر در وسط سه سیستم تولید کار می کند و به سوراخ لوله اجازه می دهد تا در نزدیک ترین قسمت به سیفون باقی بماند.

سیستم تعلیق فنری از طریق سه سیستم حرکت می کند و به راحتی در حالت حلقه در یک فضای کوچک می چرخد. لازم به ذکر است که لوله بازکنی حالت چپ و راست ژنراتور می باشد از سمت راست برای هدایت فنر به داخل لوله و از سمت شب برای چرخش ثابت یا خارج کردن فنر از لوله استفاده می شود. تعداد دور ژنراتور در دقیقه بسیار کمتر از مته است.

ابزارهای لوله بازکنی

رسوب کن لوله بازکن

ابزار لوله بازکنی لوله بازکنی است. از این دستگاه برای تعیین محل لوله و تنظیم سایز سیفون استفاده می شود. در همین حال این ابزار بسیار مفید و بسیار موثر است. بنابراین می توان گفت که عصای لوله کش است.

انبر لوله بازکنی

این انبرها برای برداشتن اجسامی که داخل سیفون می افتند و با اندازه های کوچک و بزرگ یا دسته های بلند و کوتاه ساخته می شوند استفاده می شود. آنها معمولاً برای برداشتن تلفن های همراهی که در توالت افتاده اند استفاده می شود. جالب است بدانید که گرفتن موبایل از توالت یک مشکل بسیار رایج است و هر روز موارد متعددی گزارش می شود.

به نقل از وب سایت جامعه ایرانی : در صورتی که اشیای مختلف سبب گرفتگی لوله های فاضلاب شما شده باشند، باید حتما آن ها را از مسیر لوله ها خارج کنید. در این زمینه گیره ها و چنگک های مخصوصی وجود دارند که این عملیات را تسهیل می کنند. این وسایل در ابعاد و اندازه های گوناگونی در ابزار فروشی ها یافت می شوند.

آچار لوله گیر

از آچار لوله برای باز کردن لوله ها و آچارهای فلزی قدیمی استفاده می شود. این دستگاه به طور گسترده در بازار موجود است و هزاران مدل و سایز دارد. این نوارها اغلب برای لوله بازکنی استفاده می شوند.

صفحه هدایت فنر

فنرگر گاهی اوقات با این مشکل مواجه می شود که هر چقدر فنر را به لوله فشار دهد، فنر سیفون نمی گذرد و نتیجه نمی دهد; در این مرحله صفحه راهنمای فنر وارد عمل می شود و باید از آن استفاده کرد. این صفحه با فشار دادن فنر از سوراخ موجود کار می کند. در عکس های صفحه لولا وجود دارد که کنترل گیمبال را بسیار آسان می کند.

چون لازم نیست فنر را از ابتدا به صفحه قفل کنید و بعد از اینکه فنر را از سوراخ داخل ژنراتور صفحه خارج کردید آن را در مدار صحیح قرار دهید. موقعیت در این حالت با چرخش فنر توسط ژنراتور، فنر از صفحه عبور کرده و در داخل لوله فشرده می شود در نتیجه فشار پشت فنر چندین برابر افزایش یافته و بر فنر سیفون نیز غلبه می کند. و لوله را باز کنید.
پیشنهاد می کنیم بعد از عبور فنر از سیفون صفحه را از فنر جدا کنید تا سرعت چرخش فنر افزایش یابد و در نتیجه باز شدن مسیر خوب و آسان شود.

نتیجه گیری

در این مرحله تمام ابزارهای لوله بازکنی را برای شما معرفی کرده ایم که می توانید با مطالعه این مقاله دانش خود را ارتقا دهید و اگر مشکلی داشتید به راحتی آنها را حل کنید. تیم قوی ما با ده ها پرسنل و چندین دهه تجربه مفتخر است در خدمت شهروندان و دوستان عزیزمان در سراسر ایران باشد.

منبع اصلی این گزارش سایت اصلی تاسیسات دنا لوله بازکنی اصفهان می باشد. جهت کسب اطلاعات و رفع گرفتگی لوله فاضلاب می توانید به این سایت مراجعه کنید.