خرید بهترین جای خواب برای سگ ها در پت رایت مارکت

یکی از اولین چیزهایی که قبل از تصمیم به نگهداری حیوانات خانگی باید به آن توجه ویژه‌ای داشته‌باشید، محل نگهداری یا جای خواب آن است. این موضوع درباره سگ‌ها و گربه‌ها با چالش بیشتری همراه‌است.

  1. چهارشنبه ۲۰ مهر ۱ ساعت ۱۹:۰۶ (۱ سال،۹ ماه قبل)
خرید جای خواب برای سگ
به گزارش فرانگر

به یاد داشته‌باشید، جای خواب نامناسب می‌تواند سبب افسردگی و آزار و اذیت حیوان شود. به طور متوسط، سگ‌ها بین 12 تا 18 ساعت در روز می‌خوابند. از همین رو، هنگام خرید جای خواب سگ، حتما باید به راحتی و مکان جای خواب توجه نمایید. در این مقاله، قصد داریم نکاتی درباره محل نگهداری سگ‌ها و بهترین جای خواب سگ به شما بگوییم که می‌تواند کمکتان کند تا هنگام خرید جای خواب برای سگ انتخاب درستی داشته‌باشید.

جای خواب برای سگ‌ها چه ضرورتی دارد؟

تحقیقاتی که در سال 2017 در رابطه همزیستی با حیوانات خانگی انجام شده‌است، نشان می‌دهد شریک‌شدن تختخواب با سگ خود سبب کاهش کیفیت خواب فرد می‌شود. در حالی‌که، اگر جای خواب اختصاصی برای سگ در نظر بگیرید، هر چند در اتاق خواب شما باشد، کیفیت خواب شما افزایش می‌یابد. از طرف دیگر، یکی از مشکلاتی که صاحبان سگ دارند، ریزش موهای این حیوانات است. با خرید جای خواب سگ، حیوان شما بیشتر وقتش را در آنجا می‌گذراند و در نتیجه، نیازی نیست موهایش را از همه جای خانه و حتی وسایل خود جمع نمایید.

نکته پایانی که درباره ضرورت جای خواب برای سگ‌ها باید در نظر بگیرید، مربوط به خود حیوان است. شما با خرید جای خواب سگ، سبب آرامش و راحتی او نیز می‌شوید.

انواع جای خواب برای سگ‌ ها

در این بخش، شما را با انواع جای خواب برای سگ‌ ها آشنا خواهیم کرد تا در هنگام خرید جای خواب سگ دچار سردرگمی نشوید.

جای خواب ارتوپدی

این نوع جای خواب، به خاطر وجود لایه‌ای از فوم، مناسب سگ‌های سنگین وزن و مسن است. به همین خاطر، اگر قصد خرید جای خواب سگ، برای حیوان خانگی خود را دارید، حتما توجه نمایید که برای سگ‌هایی با جثه کوچک تخت‌های معمولی کفایت می‌کند و ضرورتی برای خرید تخت ارتوپدی وجود ندارد؛ اما اگر سگ شما از نژادهای بزرگ جثه‌ است یا دچار کهولت سن است، به خاطر این‌که روی مهره‌هایشان فشار کمتری آورد و دچار مشکلات مفصلی نشود، حتما از تخت‌های ارتوپدی استفاده نمایید.

قفس مخصوص سگ

برای استفاده از قفس مخصوص سگ باید به چند نکته توجه کنید. اول آنکه، قفس برای توله‌های سگ بسیار مناسب است؛ چرا که برخی توله سگ‌ها عادت دارند، در طول شب در خانه بچرخند، در صورتی که اگر از اول، توله سگ را در قفس نگه دارید، او یاد می‌گیرد که تا صبح نباید از جایش تکان بخورد. در واقع، شما با استفاده از قفس به عنوان جای خواب سگ، او را تربیت می‌کنید.

نکته دوم این‌که به طور کلی، سگ‌ها حیواناتی هستند که از لانه داشتن خوششان می‌آید؛ بنابراین، هنگام خرید جای خواب سگ به این نکته توجه نمایید، اگر سگتان کوچک است، بهتر است از قفس مخصوص استفاده نمایید. از طرفی، شاید برای توله‌ها بستن درب قفس ضرورت داشته‌باشد(به خاطر بحث تربیتی)؛ اما پس از مدتی، می‌توانید درب قفس را باز بگذارید تا سگ به راحتی رفت و آمد کند.

نکته آخر، بحث نگرانی درباره تمیز نگه داشتن قفس است. سگ‌ها، به طور غریزی جای خوابشان را تمیز نگه می‌دارند؛ به جز موارد خاص. پس، از این بابت هم مشکلی برای شما پیش نخواهد آمد.

جای خواب لبه‌دار

این نوع جای خواب انواع مختلفی همچون نوع کاناپه‌ای دارد. در این نوع جای خواب، لبه‌ها با خز و پوششی نرم پوشانده شده‌است تا سگ به راحتی بتواند سرش را به آن تکیه دهد. مزیت جای خواب لبه دار، راحتی و آرامشی است که به سگ دست می‌دهد. البته، نباید یک نکته مهم را فراموش نمایید؛ جای خواب لبه‌دار مناسب همه سگ‌ها نیست، برخی نژادها عادت خوابیدن متفاوتی دارند که این نوع جای خواب بیشتر آرامششان را برهم می‌زند. بنابراین، در هنگام خرید جای خواب سگ، حتما به نژاد و عادت خواب سگتان توجه نمایید.

ویژگی‌های جای خواب مناسب

هنگام خرید جای خواب سگ، جدای از انواع مختلفی که در فروشگاه‌ها وجود دارد، باید به نکاتی توجه نمایید:

قابل شستشوبودن

از آن‌جایی که توله‌ها هنوز آموزش ندیده و تربیت نشده‌اند، گاها جای خوابشان را کثیف می‌کنند. از طرف دیگر، سگ‌های مسن که مشکل بی‌اختیاری دارند نیز، جای خود را کثیف می‌کنند. از همین رو، بسیار اهمیت دارد که هنگام خرید جای خواب سگ، قابل شستشوبودن آن را نیز مدنظر قرار دهید. برخی تخت‌های سگ، طوری طراحی شده‌اند که آنها را می‌توان در ماشین لباسشویی شست و برخی دیگر روکش دارند که می‌توانید روکش را جدا کرده و بشویید.

ضخامت جای خواب سگ

در هنگام خواب بر روی مفاصل سگ‌ها فشار وارد می‌شود. این فشار برای سگ‌هایی با جثه بزرگ بیشتر و برای کوچکترها کمتر است. از همین رو، حتما با مشورت دامپزشک اقدام به خرید جای خواب سگ نمایید. چرا که اگر ضخامت جای خواب کم باشد، مشکلات مفصلی به وجود می‌آورد و حتی باعث زخم‌هایی روی پوست سگ می‌گردد.

مواد استفاده‌ شده در جای خواب سگ

هنگام خرید جای خواب سگ به این نکته توجه نمایید که مموری فوم راحتی بهتری نسبت به مواد پلی استر دارد. هم‌چنین، برای سگ‌های بزرگ، جای خواب نباید خیلی نرم باشد. میزان فوم استفاده شده تأثیر زیادی روی نرمی جای خواب خواهد داشت.

دمای محل خواب

سگ‌ها در زمستان جای گرم را می‌پسندند. به همین خاطر، بد نیست از جای خواب لبه دار استفاده نمایید؛ اما در روزهای گرم، قضیه کاملا برعکس است. گرما سگ‌ها را کلافه می‌کند؛ بنابراین، باید جای خوابی انتخاب نمایید که از لایه‌ای نازک و قابل تنفس در آن استفاده شده‌است.

نتیجه‌گیری

جای خواب سگ‌ها از اهمیت بسیاری برخوردار است. سگ‌ها، اگر خواب راحتی نداشته‌باشند، می‌توانند در طول روز شما را کلافه نمایند. قیمت جای خواب سگ، بسته به جنس و اندازه متفاوت است. شما باید قبل از خرید جای خواب سگ، حتما با افراد متخصص و باتجربه مشورت نمایید. برای مثال، فروشگاه پت راید مارکت با کادری مجرب می‌تواند شما را در امر خرید جای خواب سگ راهنمایی نماید.