آشنایی با دعوت نامه بلژیک

کشور بلژیک یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن است که به شهروندان کشورهای خارجی اجازه می دهد با ارائه دعوت نامه بلژیک به این کشور سفر کنند.

  1. چهارشنبه ۱۶ شهریور ۱ ساعت ۲۱:۳۳ (۱ سال،۹ ماه قبل)
دعوتنامه بلژیک
به گزارش فرانگر

توجه داشته باشید که متقاضیان سفر به کشورهای حوزه شینگن نیازمند دریافت یکی از انواع ویزای شینگن هستند و در صورتی که دارای دعوت نامه باشند راحت تر می توانند برای دریافت ویزای بلژیک اقدام کنند. در سال‌های اخیر کشور های اروپایی برای صدور ویزا شرایط سختی را پیش روی مسافران ایرانی قرار داده اند و تنها در صورت برآورده کردن خواسته ها و شرایط ویزای بلژیک متقاضیان می توانند به این کشور یا سایر کشورهای اروپایی سفر کنند.

یکی از این شرایطی که به پیشرفت فرآیند دریافت ویزای بلژیک کمک می کند، ارائه یکی از انواع دعوت نامه بلژیک توسط فرد متقاضی است. البته ذکر این نکته لازم است که دارا بودن دعوت نامه منجر به اخذ ویزای بلژیک نمی شود، اما می‌تواند روند این پروسه را سریع تر کند و به افسر سفارت بلژیک ثابت کند که فرد متقاضی دلیل خاصی برای سفر به کشور بلژیک دارد و قصد ندارد در این کشور بماند. در ادامه بیشتر درباره شرایط دعوت نامه بلژیک، انواع دعوت نامه بلژیک و مدارک لازم برای دعوت نامه بلژیک صحبت می کنیم. با ما همراه باشید.

شرایط دریافت کننده دعوت نامه بلژیک

افرادی که جزء شهروندان کشورهای خارجی مانند ایران هستند و در اتحادیه اروپا زندگی نمی کنند، در صورت دریافت یکی از انواع دعوت نامه بلژیک می توانند برای سفر به این کشور اقدام کنند. فردی که دعوت نامه بلژیک را دریافت می کند باید مدارک لازم برای اخذ ویزای بلژیک را به همراه دعوت نامه به سفارت این کشور تحویل دهد. لازم نیست که فرد دریافت کننده دعوت نامه شرایط خاصی داشته باشد. چرا که ممکن است برخی از افراد یک دعوت نامه کاری، تحصیلی یا دعوت نامه برای دیدار دوستان و خانواده و یا یکی از انواع دعوت نامه های تجاری یا نمایشگاهی را دریافت کنند. این افراد تنها باید مدارک مورد نیاز برای ویزای بلژیک را آماده کنند و اطلاعات هویتی و محل سکونت خود را به صورت دقیق ارائه نمایند.

شرایط ارسال کننده دعوت نامه بلژیک

فردی که به عنوان ارسال کننده دعوت نامه بلژیک می باشد باید شرایط خاصی داشته باشد.

اولین شرطی که برای ارسال دعوت نامه از طرف سفارت این کشور مورد توجه قرار می گیرد، دارابودن اقامت دائم بلژیک است. به این معنی که اگر فرد ارسال کننده این دعوت نامه شهروند بلژیک نباشد نمی تواند برای اتباع کشورهای خارجی دعوت نامه ارسال کند.

مورد بعدی دارا بودن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی فرد مهمان در طول مدت اقامت در کشور بلژیک است. این فرد باید گواهی تمکن مالی و آدرس دقیق محل سکونت خود را ارائه نماید و یا اگر قصد پذیرایی از فرد مهمان در هتل را دارد، باید مدارکی را ارائه کند که نشان دهد فرد مهمان در مدت اقامت خود در کشور بلژیک در هتل یا هر مکان دیگری اقامت خواهد داشت.

 ارائه دادن یک ضمانت نامه برای ارسال دعوت نامه بلژیک لازم است. چرا که به این صورت افسر سفارت بلژیک قانع می شود که فرد دعوت کننده توانایی مالی برای پرداخت هزینه‌های پیش‌بینی‌شده زندگی فرد مهمان در کشور بلژیک را دارد. البته شرایط ارسال کننده دعوت نامه بلژیک با توجه به انواع دعوت نامه متفاوت است که در بخش انواع دعوت نامه بلژیک درباره آن صحبت کنیم.

انواع دعوت نامه بلژیک

انواع دعوت نامه بلژیک شامل دعوت نامه توریستی، کاری، خانوادگی، تحصیلی، نمایشگاهی و تجاری می شود.

دعوت نامه خانوادگی بلژیک

دعوت نامه خانوادگی بلژیک از طرف یکی از اعضای خانواده، دوستان و یا نزدیک آن در کشور بلژیک برای فامیل درجه یک و درجه دو در کشورهای دیگر ارسال می شود.

دعوت نامه تجاری بلژیک

دعوت نامه تجاری بلژیک از طرف شرکت ها یا ارگان های رسمی و معتبر در کشور بلژیک برای شهروندان کشورهای خارجی ارسال می‌شود و آن ها می‌توانند به منظور شرکت در رویدادهای تجاری، امضای قرارداد و یا بازدید از شرکت های تجاری به کشور بلژیک سفر کنند.

دعوت نامه نمایشگاهی بلژیک

در حال حاضر افرادی که در کشور بلژیک نمایشگاه های بین المللی برگزار می کنند، می توانند برای معرفی محصولاتشان افرادی با آن ها حوزه فعالیت مشترک دارند را به این کشور دعوت کنند.

دعوت نامه تحصیلی بلژیک

دریافت دعوت نامه تحصیلی بلژیک برای شهروندان کشورهای دیگر در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضی از دانشگاه یا موسسه های آموزش عالی بلژیک نامه پذیرش گرفته باشد و یا اینکه از یکی از دانشگاه های این کشور درخواست کند تا به دلیل داشتن شرایط تحصیلی و رزومه درخشان برای وی دعوت نامه ارسال کنند.

دعوت نامه توریستی بلژیک

دعوت نامه توریستی بلژیک برای افرادی صادر می‌شود که به قصد گشت و گذار و تفریح در مدت زمان کوتاهی به این کشور سفر می کنند.

دعوت نامه کاری بلژیک

یکی از سخت‌ترین دعوت نامه ها دعوت نامه کاری بلژیک است. چرا که یک کارفرمای بلژیکی یا یک شرکت معتبر باید برای اتباع کشورهای غیر اروپایی دعوت نامه کاری ارسال کند! البته شرایط استخدام در کشورهای اروپایی برای افرادی که عضو اتحادیه اروپا نباشند، بسیار دشوار است. چرا که شغل مورد نظر باید به مدت شش ماه در بلژیک و کل اتحادیه اروپا آگهی شود و در صورتی که هیچ فردی برای استخدام وجود نداشته باشد، کارفرما می تواند یک فرد خارجی را استخدام کند و برای او دعوت نامه کاری ارسال کند.

مدارک لازم برای دعوت نامه بلژیک

مدارک لازم برای دعوت نامه بلژیک شامل موارد زیر می شود.

• مدارک شناسایی دعوت کننده و دعوت شونده به همراه کپی

• آدرس دقیق محل زندگی فرد دعوت کننده و فرد دعوت شونده

• گواهی اشتغال به کار برای شخص دعوت کننده و فیش حقوقی

• سند مالکیت یا اجاره نامه برای دعوت کننده

• کارت شهروندی یا کارت اقامت دائم برای دعوت کننده

• ضمانت نامه و گواهی تمکن مالی برای شخص دعوت کننده

هزینه دعوت نامه بلژیک

هزینه دعوت نامه بلژیک با توجه به انواع آن متفاوت است. به منظور کسب اطلاعات دقیق تر در رابطه با هزینه دعوت نامه بلژیک می توانید با کارشناسان آژانس گردشگری سفری دیگر تماس بگیرید. این مجموعه با داشتن سال ها تجربه در زمینه برگزاری تورهای اروپایی و اخذ ویزا برای هم وطنان عزیز می توانند برای دریافت دعوت نامه بلژیک به آن ها کمک کنند و مشاوره های لازم را ارائه نمایند.