جواهرات فیروزه برای خانم ها

سنگ فیروزه یکی از سنگ‌های تزئینی محبوب در بین فرهنگ‌های سراسر دنیاست که به دلیل رنگ آبی خاص و خواص معنوی خود شناخته شده است. این سنگ در کشور ما هم قدمتی طولانی دارد و در گذشته از آن استفاده می‌کردند تا از آن‌ها در برابر اتفاقات منفی محافظت نماید. خواص معنوی متعدد و حالت منحصربفرد سنگ فیروزه سبب شده از آن برای ساخت جواهرات مختلفی استفاده کنند.

  1. چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱ ساعت ۱۲:۲۹ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
سنگ فییروزه
به گزارش فرانگر

جواهرات فیروزه ای برای خانم‌ها جز محبوب‌‌ترین جواهرات سراسر دنیا هستند که به راحتی با هر استایلی هماهنگ می‌شود.

انواع جواهرات فیروزه ای برای خانم ها عبارتند از :

• انگشتر فیروزه: اگر یک سنگ فیروزه همراه شما باشد، همیشه انرژی مثبت زیادی داشته و به افکار منفی اجازه ورود به ذهن‌تان را نخواهید داد. این کار باعث افزایش اعتماد بنفس و بهبود مشکلات روحی خواهد شد. برای افرادی که دائما در جلسات کاری شرکت کرده و یا در دانشگاه کنفرانس‌های زیادی دارند، این سنگ فیروزه قوت قلب خواهد بود. انگشتر فیروزه می‌تواند تنها دارای یک نگین یا چندین نگین مختلف باشد که نوع آن به سلیقه شخصی شما بستگی دارد. برخی از انگشترهای فیروزه رنگی کاملا آبی داشته که قیمت آن‌ها به نسبت بالاتر است و برخی دیگر از سنگ‌ها دارای رگه‌های طلایی یا تیره‌ای هستند که قیمت مناسب‌تری دارند.

جواهرات

• دستبند فیروزه: یکی دیگر از جواهرات محبوب بین خانم‌ها دستبند است که می‌توان آن را با نگین‌های فیروزه تزئین کرد. از آنجایی که دستبند فیروزه همیشه بر روی دست بسته می‌شود، همیشه همراه شما خواهد بود و اثرات روحی آن را با تمام وجود حس خواهید کرد. فقط توجه داشته باشید هنگام شستن ظرف یا استحمام، آب داغ بر روی دستبند فیروزه شما نریزد زیرا می‌تواند رنگ سنگ فیروزه را خراب کرده و به آن آسیب وارد کند.

• گردنبند فیروزه: یکی از فواید استفاده از سنگ فیروزه کمک به گردش خون بهتر و تقویت چاکراها است. اگر یک گردنبند تزئین شده با سنگ فیروزه را بر روی گردن خود قرار دهید، علاوه بر کمک به تقویت چاکراهای بدن، باعث کاهش گلودرد خواهد شد. افرادی که دچار گلو درد هستند با استفاده از یک گردنبند فیروزه می‌توانند درد آن را تسکین دهند.

• ست فیروزه: افرادی که علاقه زیادی به سنگ فیروزه دارند، معمولا ست آن را خریداری می‌کنند زیرا علاوه بر قیمت مناسب، به راحتی با هر لباسی هماهنگ خواهد شد. برای استفاده از ست فیروزه هیچ تداخلی با رنگ لباس خود پیدا نخواهید کرد زیرا رنگ آبی آن به راحتی با هر رنگی، زیبایی خاصی خواهند آفرید.

فرقی نمی‌کند از چه جواهرات فیروزه‌ای استفاده می‌کنید، در هر صورت باید مراقب نگین فیروزه باشید. سنگ فیروزه اگر در برخورد با مواد شیمیایی یا لوازم آرایشی قرار گیرد، دچار تغییر رنگ خواهد شد. علاوه بر آن چنانچه برای مدت زمان طولانی آن را در معرض حرارت یا نور آفتاب قرار دهید، رنگ اولیه خود را از دست خواهد داد. آب داغ هم همین اثر را بر روی سنگ فیروزه داشته و باید همیشه هنگام استفاده از این مواد جواهرات فیروزه خود را از دست خارج نمایید. در صورتی که رنگ جواهرات فیروزه شما در هر صورتی دچار تغییر شد، روش‌های احیای مختلفی وجود دارد که با کمک آن‌ها می‌توان رنگ اولیه فیروزه را به آن برگرداند.

جواهر

اگر برای خرید جواهرات فیروزه ای برای خانم ها نیاز به مشورت داشته و یا به دنبال فیروزه اصل نیشابور هستید، می‌توانید با کارشناسان فروشگاه فیروزه کارما تماس بگیرید تا بهترین گزینه خدمت شما معرفی شوند. با توجه به وجود فیروزه‌های تقلبی در بازار، با خرید از فروشگاهی معتبر خیالتان بابت اصل بودن فیروزه راحت خواهد شد. بهترین سنگ فیروزه دنیا هم سنگ فیروزه نیشابور است و جواهرات تزئین شده با این سنگ، شکلی بسیار خاص‌تر از سایر جواهرات شما خواهند داشت.