برای تحصیل در کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟

با توجه به سطح بالای دانشگاه های کانادا، کیفیت بالای آموزش، مسیرهای مختص اقامتی برای فارغ التحصیلان در کانادا و اعتبار بالای مدرک دانشگاه های این کشور در سطح جهانی همچنین وجود موقعیت های شغلی بسیار عالی، کانادا یکی از محبوب ترین کشورهای جهان برای تحصیل است.

  1. چهارشنبه ۸ تیر ۱ ساعت ۱۳:۱۱ (۱ سال،۱۱ ماه قبل)
تحصیل در کانادا
به گزارش فرانگر

انگلیسی، زبان اصلی آموزش در اکثریت قریب به اتفاق مدارس، دانشگاه ها و کالج ها در کانادا است و موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی بین المللی در کانادا مستلزم سطح بالایی از مهارت انگلیسی است. اینکه آیا برای تحصیل در کانادا نیاز به شرکت در آزمون زبان دارید یا نه بستگی به پیشینه تحصیلی شما دارد، از جمله اینکه در چه زبانی، چه زمانی و در کجا تحصیل کرده اید. آزمون زبان انگلیسی برای تحصیل در کانادا برای بسیاری از دانشجویان بالقوه بین المللی یک واقعیت است، اما اگر از قبل بدانید که آیا نیاز به شرکت در یک آزمون دارید و از نوع آزمون و محل برگزاری آن آگاه باشید، اخذ پذیرش و پس از آن سفر شما به کانادا کمی راحت تر خواهد بود. طبق اطلاعاتی که در وب سایت های موسسه ملک پور آمده است، متقاضیان برای هر مقطع نیاز هست سطح متفاوتی را از تسلط به زبان ارائه دهند همچنین ممکن است هر دانشگاه شرایط و آزمون خاصی را متقاضی درخواست می کند پس بهتر است پیش از آماده سازی خود برای آزمون خاصی حتما به سایت موسسه آموزشی مورد نظر خود سر یزنید. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا به پاسخ سوال برای تحصیل در کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟ دست یابید.

مدرک زبان و سطح زبان در مقاطع مختلف تحصیلی

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، متقاضی برای تحصیل در هر مقطع تحصیلی می بایست شرایط و مدارک خاصی را ارائه دهد. در زیر به شرایط و مدارک زبان تحصیل در کانادا در مقاطع مختلف تحصیلی اشاره کرده ایم.

  • تحصیل در مدارس کانادا:

متقاضیانی که سن زیر 18 سال دارند می توانند برای تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا اقدام نمایند. برای تحصیل در مدارس کانادا می بایست در ابتدا از مدرسه مورد نظر پذیرش دریافت نمود و پس از آن برای ویزای دانش آموزی کانادا اقدام کرد. در پاسخ به سوال برای تحصیل در کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟ می توان گفت با توجه به اینکه تدریس در مدارس کانادا به زبان های انگلیسی یا فرانسوی است پس متقاضیان می بایست به یکی از این دو زبان آشنایی داشته باشند. خوشبختانه برای تحصیل در مدارس کانادا ارائه مدرک زبان الزامی نیست و در ابتدا از متقاضی آزمون زبان گرفته می شود و پس از آن کلاس های متقاضی متناسب با سطح زبان وی مشخص می گردد. تحصیل در مدارس کانادا دارای مزایای بسیاری می باشد که یکی از مهمترین مزایای آن همین افزایش سطح زبان دانش آموز و ورود راحت تر به دانشگاه های این کشور می باشد. تحصیل در مدارس کانادا دارای معایبی نیز می باشد که می توانید برای اطلاع از معایب تحصیل همچنین انواع مدارس کانادا و بورسیه های موجود در این مقطع به مقاله تحصیل در مدارس کانادا از موسسه ملک پور مراجعه کنید: ویزای تحصیلی کانادا برای کودکان

  • تحصیل در مقاطع دانشگاهی کانادا:

همانطور که در بالا نیز اشاره شد زبان تدریس در دانشگاه ها و کالج های کانادا انگلیسی یا فرانسوی می باشد پس به تبع متقاضیان تحصیل در کانادا باید به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشند. در پاسخ به سوال برای تحصیل در کانادا چه مدرک زبانی مورد نیاز است؟ می توان گفت به طور معمول برای تحصیل به زبان انگلیسی مدارک آزمون های تافل و آیلتس از متقاضیان درخواست می شود ولی ممکن است برخی از دانشگاه ها آزمون های دیگری را نیز قبول داشته باشند. سطح زبان مورد نیاز نیز در هر مقطع متفاوت می باشد و در صورتی که اندکی سطح زبان متقاضی کمتر از حد انتظار باشد، برخی از دانشگاه ها به متقاضی پذیرش مشروط می دهند و این پذیرش بدین صورت است که متقاضی می تواند یک سال را در کانادا زبان بخواند و در صورتی که سطح زبان وی به حد انتظار رسید، تحصیل خود را ادامه دهد. به طور معمول مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در کالج دوره های کارشناسی در کانادا، تافل 92 الی 100 یا آیلتس 6 الی 6.5 می باشد. متقاضیان تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد در کانادا برای رشته های علوم انسانی و مدیریت تافل 92 الی 100 و حداقل آیلتس 6.5 و برای رشته های دیگر نظیر پزشکی، مدیریت و حقوق تافل حداقل 100 و آیلتس حداقل 7 می باشد. متقاضیان دکتری در کانادا نیز می بایست همین شرایط را ارائه نمایند. جزئیات بیشتر را می توانید اینجا مطالعه کنید.

ویزای تحصیل در کانادا

ویزا سند و مدرکی است که می بایست قبل از ورود به اغلب کشورها برای آن درخواست دهید و کانادا از کشورهایی است که ایرانیان برای مهاجرت به آن با هر مسیری می بایست برای آن به سفارت این کشور درخواست دهند پس به تبع برای مهاجرت تحصیلی به کاندا نیز می بایست برای ویزای تحصیلی کانادا درخواست داد. با توجه به اینکه برای ادامه تحصیل در چه مقطعی، کانادا را انتخاب نموده اید، مدارک و شرایط متفاوتی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا از شما درخواست می شود. دو نوع ویزای تحصیل در کانادا برای متقاضیان بین المللی وجود دارد. نوع اول که به ویزای دانش آموزی معروف است برای آن دسته از متقاضیانی که سن زیر 18 سال دارند و قصد تحصیل در مدارس و دبیرستان های کانادا را دارند، صادر می شود و نوع دوم نیز برای متقاضیانی که بیش از 18 سال سن دارند و برای تحصیل در دانشگاه های کانادا درخواست می دهند، صادر می شود. سطح زبان، میزان تمکن مالی، شرایط سنی و گپ تحصیلی همچنین داشتم انگیزه نامه و معرفی نامه از مهمترین مدارکی است که بر اخذ ویزای تحصیلی تاثیرگذار می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر کدام از این موارد می توانید به مقاله ویزای تحصیلی کانادا در این لینک مراجعه نمایید: ویزای دانشجویی کانادا