خدماتی که وکیل مهاجرتی برای آن هزینه دریافت می‌کند؟

یک وکیل مهاجرتی می‌تواند به درستی قوانین مرتبط با مهاجرت را برای شما تفسیر کند. بدین ترتیب شما می‌توانید بهترین مسیر مهاجرتی را در زمان معقول و با هزینه مناسب انتخاب کنید. درضمن باید در نظر داشته باشید که قوانین مهاجرتی دائما در حال تغییر و تحول هستند و هیچ کس بهتر از وکلای مهاجرتی از این تغییرات آگاه نیستند.

 1. چهارشنبه ۱ تیر ۱ ساعت ۱۱:۲۵ (۱۱ ماه،۲ هفته قبل)
وکیل مهاجرتی
به گزارش فرانگر

علاوه‌براین، چنانچه در روند تکمیل پرونده مهاجرتی هرگونه اشتباهی رخ دهد، احتمال دارد درخواست شما رد شود. به همین دلیل است که کمک گرفتن از یک مشاور حقوقی اهمیت پیدا می‌کند. در ادامه این مطلب با بررسی وظایف یک وکیل مهاجرتی و خدماتی که ارائه می‌کند، می‌بینیم که آن‌ها دقیقاً برای چه چیزی دستمزد می‌گیرند.

خدمات وکیل مهاجرتی

وکیل مهاجرتی دقیقاً چه کاری برای ما انجام می‌دهد؟

برای این که بدانیم که برای چه چیزی به وکیل مهاجرتی خود دستمزد می‌دهیم، لازم است با آنچه که آن‌ها انجام می‌دهند آشنا شویم. اصلی‌ترین وظایف وکلای مهاجرتی عبارت است از:

 • تفسیر قوانین به زبان ساده برای موکل و شرح دقیق شرایط کلی مهاجرت
 • توضیح و بررسی حقوق، گزینه‌ها و استراتژی مهاجرتی برای شما
 • تعیین و بررسی مراحل مختلف مهاجرت و راهنمایی دقیق شما
 • بررسی و تکمیل مدارک اصلی متقاضی و یا مدارک کارفرمایی که از طرف او پیشنهاد کاری دارید.
 • بررسی وضوح و سازگاری مدارک و فرم‌های ارائه شده برای جلوگیری از ارائه اطلاعات متناقض یا غلط
 • اطلاع و تجربه کافی درباره شرایط مهاجرت به کشورهای مختلف
 • تسریع روند کلی مهاجرت به دلیل اطلاع از مسائل فنی و تجربه کافی برای جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی

موفقیت پرونده و کاهش ریسک ریجکت شدن با استخدام وکیل مهاجرتی

حتی اگر فکر می‌کنید که برنامه‌های مهاجرتی کشور مورد نظر شما بسیار ساده و واضح است، باز هم احتمال ریجکت شدن پروند شما وجود دارد. به‌عنوان مثال، کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین کشورهای دنیا برای مهاجرت بوده و به همین دلیل برنامه‌های متعددی را برای طیف‌های مختلف متقاضیان در نظر گرفته است که به نظر ممکن است شرایط آن ساده به‌نظر برسد. اما حتی در این صورت نیز ممکن است به موفقیت دست پیدا نکنید. از این رو اهمیت مشاوره گرفتن از یک وکیل مهاجرت به کانادا، بیشتر به چشم می‌خورد. اطلاعات بیشتر درباره وکیل مهاجرت به کانادا را در مطلب زیر بخوانید:

https://parsicanada.com/canada-migration-lawyer/

استخدام یک وکیل مهاجرتی برای تکمیل درخواست ویزای مهاجرتی یا غیرمهاجرتی شما می‌تواند 4 تا 8 هفته زمان را برای پیشبرد پرونده کاهش دهد. یک وکیل مهاجرت دقیقاً می‌داند که چه نوع ویزا یا گزینه‌های مهاجرتی برای شما در دسترس هستند و امکان موفقیت شما در کدام برنامه بیشتر است. به این ترتیب، این کار منجر به صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما شده و می‌تواند از رد شدن درخواست جلوگیری کند. استخدام یک وکیل برای پرونده مهاجرت می‌تواند به شما کمک کند تا از برخی مشکلات برای ممنوعیت ورود شما به کشور مقصد جلوگیری شود. 

آیا صرف هزینه گرفتن وکیل مهاجرتی درست است؟

شاید فکر کنید خودتان از پس کارهای مهاجرت برمی‌آیید و نیازی به وکیل مهاجرت ندارید! اماشاید اگر پرونده‌های مهاجرتی ساده بوده و می‌توانستیم آن‌ها را به تنهایی تکمیل کنیم، عدم استخدام وکیل مهاجرتی منطقی به نظر می‌رسید؛ اما پرونده‌های مهاجرت به‌ندرت ساده هستند.

بررسی چارچوب پیچیده قوانین و مقررات مهاجرت، علاوه بر قوانین و مقررات کشور مبدأ، می‌تواند چالش برانگیز باشد. علاوه‌براین، چنانچه نتوانید پرونده و گزینه‌های مهاجرتی خود را به‌درستی بررسی کنید، احتمال این که درخواست شما و حتی درخواست مهاجرت اعضای خانواده همراه شما رد شود، بسیار زیاد است. استخدام وکیل مهاجرتی به معنای اضافه کردن هزینه‌های بیشتر به پرونده مهاجرتی شما است. اما از آنجایی که مزایای داشتن یک وکیل برای جلوگیری از اشتباهات احتمالی و صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های دیگر کاملاً مشهود است، صرف هزینه برای استخدام آن ارزش دارد.

وکیل مهاجرت در پیشبرد پرونده مهاجرت نقش چشمگیری دارد

هزینه استخدام وکیل پرونده مهاجرت

هزینه‌های حقوقی برای استخدام وکیل مهاجرتی به نوع پرونده شما و خدمات مورد نیازتان بستگی داشته و بسیار متفاوت است. به عنوان مثال، هزینه استخدام یک وکیل برای کمک به تشکیل دادخواست مهاجرت خانوادگی بسیار کمتر از استخدام یک وکیل برای دفاع از شما در یک پرونده اخراج (دیپورت) شدن از یک کشور است. شما ممکن است برای موارد زیر به یک وکیل مهاجرتی معتبر دستمزد پرداخت کنید:

 • درخواست مجوز استخدام و کار در کشور مقصد
 • درخواست شهروندی یا تابعیت
 • درخواست گرین کارت خانواده محور
 • درخواست های مبتنی بر اشتغال (مانند جاب آفر، کارآفرینی و ...)
 • درخواست پناهندگی
 • دفاع از اخراج مهاجران

برخی از وکلای مهاجرتی که سال‌ها تجربه موفق در امر مهاجرت داشته و در شهرهای بزرگ دنیا کار می‌کنند، ممکن است هزینه بیشتری از شما دریافت کنند.

انتخاب پیدا کردن بهترین وکیل برای مهاجرت

یکی از چالش‌های اصلی کسانی که قصد مهاجرت دارند، این است که بتوانند از یک وکیل مهاجرتی عالی برای پرونده خود کمک بگیرند. بعضی افراد معتقدند انتخاب وکلای مهاجرت در خارج گزینه بهتری نسبت به انتخاب وکلای داخل ایران است. درصورت بروز مشکل در پرونده یا حتی سلب اطمینان، پیگیری مسائل برای خارج از کشور دشوار است. همچنین باتوجه‌به دوری و اختلاف ساعت، ارتباط با وکلا، پرسش و پاسخ و پیگیری‌ها کمی سخت است.

برخی موسسات داخل ایران با تجربه و موفقیت‌های متعدد در پرونده‌های مهاجرتی، می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند. موسسه پارسی کانادا، یکی از بهترین گزینه‌های شما برای انتخاب وکیل است. می‌توانید برای استخدام وکیل مهاجرتی موسسه پارسی کانادا (https://parsicanada.com/) را انتخاب کرده و مطمئن باشید که آن‌ها به‌بهترین شکل به شما در روند مهاجرت کمک می‌کنند.

سخن نهایی

استخدام یک وکیل مهاجرتی به شما در انتخاب بهترین گزینه مهاجرت کمک کرده و روند رسیدگی و تکمیل پرونده را ساده‌تر می‌کند. اما استخدام وکیل و خدماتی که انجام می‌دهد، برای شما هزینه‌هایی دارد. در این مطلب به بررسی خدمات وکلای مهاجرت و هزینه‌های آن پرداختیم. اگر قصد استخدام وکیل مهاجرتی دارید، همین حالا به وب‌سایت موسسه پارسی کانادا مراجعه کرده و با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

همچنین می‌توانید از طریق درگاهای زیر در ارتباط با امور مهاجرت با مشاورین ما در تماس باشید.

پست الکترونیک: info@parsicanada.com

شماره های تماس: ۹۱۰۰۳۵۵۸ (۰۲۱) – ۹۱۰۰۹۷۰۱ (۰۳۱)

آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا،خیابان موج، تقاطع توحید ۳، پلاک

آدرس (دفتر اصفهان) : خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد