جذاب ترین مکان های دیدنی قشم

اکثر ما همیشه اولین انتخابمان برای سفر در تعطیلات، شمال کشور بوده است.

  1. شنبه ۲۱ خرداد ۱ ساعت ۱۵:۴۵ (۲ سال،۱ ماه قبل)
قشم
به گزارش فرانگر

این هم به دلیل دسترسی راحتتر و هم به دلیل طبیعت و آب و هوای خوب شمال است. این موضوع باعث شده است خیلی از ما از دیگر جذابیت های کشورمان غافل شویم. جنوب کشور یکی از جاذبه های توریستی است که کمتر به آن و زیبایی هایش توجه می شده است. اما خوشبختانه چند سالی است که توجه ها به آن سمت نیز رفته است. قشم، بوشهر، بندرعباس و … از جمله شهرهای توریستی و دیدنی جنوب هستند که ارزش دیدن و وقت گذاشتن را دارند.

یکی از اصلی ترین مقاصد توریستی ایرانی ها و حتی توریست های خارجی در جنوب کشور، قشم است. قشم مکان های دینی خیره کننده ای دارد که نظیرش را در هیچ جایی نخواهید دید. در ادامه با هم بعضی از اصلی ترین مکان های دیدنی قشم را میبینیم.

  • غار نمکدان قشم

غار نمکی قشم یکی از طولانی ترین غارهای دنیا و طولانی ترین غار نمکی ایران و جهان است. هر ساله تعداد زیادی تور غار نمکدان برگزار می شود و مردم زیادی نه تنها از سراسر ایران، بلکه از تمام دنیا به قشم سفر می کنند و از این جاذبه ی توریستی خیره کننده، بازدید می کنند.

قدمت این غار که مانندش را در کمتر جایی می بینید به حدود 600 سال پیش برمی گردد و طول آن حدود 6 کیلومتر است! هنوز هم بخشی از غار نمکی قشم به دلیل صعب العبور بودن کشف نشده است و قطعا طول آن بیشتر از 6 کیلومتر است!

ارتفاع بعضی از قسمت های این غار به حدود 20 متر هم می رسد که ابهتی بی نظیر دارد و گزینه مناسبی برای عکاسی های اینستاگرامی است!

جالب است بدانید که این غار چند دالان دارد که بعضی از آنها استفاده ی توریستی دارند و بعضی فقط برای استخراج نمک هستند.

اگر دوست دارید بدانید که این غار در کجای جزیره قرار دارد باید بگوییم که ورودی آن در قسمت غربی جزیره است و حدود 100 کیلومتر با قشم فاصله دارد و حدود 2 ساعتی باید برای رسیدن به آنجا زمان بگذارید.

ورودی غار نمکدان حدود 500 متر با جاده ی ساحلی اصلی فاصله دارد که قبلا باید این 500 متر را تا دهانه غار پیاده می رفتید اما الان مسیری برای آن باز کرده اند و ماشین ها می توانند تا حدود 200 متری غار بروند ولی از آنجا دیگر باید پیاده بروید. به دلیل مسائل مختلف از جمله همین موضوع مسیر دسترسی، بهتر است برای رفتن به اینجا از پکیج تور غار نمکدان کمک بگیرید.

قندیل های نمک داخل غار، جداره های رنگارنگ بعضی نقاط غار، چشمه های معدنی بیرون غار و جریان آب داخل آن که از کوه های غار نمکدان سرچشمه می گیرد، جزو جذابیت های بصری این غار به شمار می رود.

  • دره ستارگان قشم

از دیگر جاهای دیدنی قشم که هر ساله توریست های زیادی را به سمت این جزیره زیبا می کشاند دره ستارگان است. این دره مجموعه ای از کوه ها در اشکال عجیب و جالب است که با کمی قوه تخیل می توانید تصاویر زیادی را در آنها شبیه سازی کنید.

این کوه ها در طی سالیان دراز و در اثر عوامل طبیعی مثل باران و باد به این شکل درآمده است؛ اما مردم بومی بر این باور هستند که اشکال به وجود آمده در این صخره به دلیل برخورد یک ستاره با آن است و به این دلیل نام آن را دره ستارگان گذاشته اند.

  • تنگه چاهکوه قشم

تنگه چاهکوه از دیگر جاذبه های توریستی قشم است. این پدیده زیبا و منحصر به فرد ترکیبی است که کوه و چاه های عمیق در میان آن. کوه ها و صخره ها دارای حفره هایی جذاب هستن که این منطقه را به یک لوکیشن عالی برای عکاسی های اینستاگرامی تبدیل کرده است. غیر از توریست هایی که به این مکان سر می زنند، مردم برای عکاسی های مدلینگ و یا عکس های فرمالیته عروسی به این منطقه می آیند.

  • جنگل حرا قشم

اگر کسی دور و برتان به قشم سفر کرده باشد قطعا نام جنگل حرا را از او شنیده اید. این جنگل هم جزو زیباترین جاذبه های طبیعی قشم به حساب می آید. 

این جنگل با دیگر جنگل هایی که در شمال کشور دیده اید بسیار تفاوت دارد و حتما دیدن آن را در برنامه سفر خود قرار دهید. اما چرا میگوییم که با دیگر جنگل ها تفاوت دارد و تفاوت آن در چیست؟

این جنگل و درخت های آن در بستری از آب شور دریا رشد کرده اند! این درختان بومی این منطقه هستند و نسبت به شوری آب مقاومند. این جنگل و درختان آن با بالا و پایین رفتن آب دریا، زیر آب می روند و یا از آن سر به بیرون می آورند. زمانی که آب دریا بالا است شما می توانید با قایق در میان این جنگل به گشت و گذار بپردازید که بسیار آن را جذاب و منحصر به فرد می کند.

پرندگان موجود در این جنگل نیز از جذابیت های آن به شمار می رود، پرندگانی مثل حواصیل، فلامینگو و پلیکان.

  • غار خربس قشم

غار نمکدان تنها غار قشم نیست و این جزیره غارهای متعددی دارد. یکی دیگر از غارهای دیدنی قشم غار خربس است که جذابیت های منحصر به خود را دارد و با غار نمکدان تفاوت زیادی دارد.

این غار مجموعه ای از حفره ها در دل کوه بوده است که در زمان های قدیم به شکل اقامتگاه درآورده شده و تبدیل به پناهگاهی امن برای زندگی افراد آن منطقه شده بود.

در نتیجه این غار علاوه بر جذابیت های طبیعی، جذابیت های دیگری نیز دارد. این منطقه از لحاظ وسعت به تخت سلیمان شیراز شباهت دارد و به همان اندازه بدون درخت است.

این 5 مورد جزو اصلی ترین و جذاب ترین مکان های دیدنی قشم هستند که در سفر به قشم نباید از دیدن آنها غافل شوید. آژانس گردشگری کوچی نو یکی از آژانس های با تجربه در زمینه گردشگری داخل کشور است که میتواند تجربه سفرهایی خاطره انگیز و بی دردسری را برای شما رقم بزند. برای دیدن تورهای متنوع کوچی نو می توانید به وبسایت آنها سر بزنید:

https://kochinow.ir/