مزایای سرمایه‌گذاری ترکیه

  1. پنجشنبه ۱۲ اسفند ۰ ساعت ۲۲:۴۱ (۲ سال،۴ ماه قبل)
اقامت ترکیه
به گزارش فرانگر

موقعیت جغرافیایی

کشور ترکیه به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسبی که نسبت به کشور عزیزمان ایران و همینطور هم مرزبودن دارد و اطلاع مردم از مزایای زندگی در ترکیه ، می تواند یکی از انتخاب های افراد بسیاری برای مهاجرت، اخذ اقامت، زندگی، دریافت شهروندی و حتی سرمایه گذاری باشد.

غالبا افراد به دلایل احساسی و عدم تحمل حس تنهایی و غربت، علارغم تمایلات درونی، شاید ناخودآگاه تصمیم به مهاجرت را به تعوق بیندازند، اما زندگی و یا مهاجرت به کشور همسایه یعنی کشور ترکیه شاید از نظر مسافتی تفاوتی با زندگی در یکی از شهرهای کشورمان نداشته باشد، تصور کنید شما ساکن شهر تهران باشید و به مهاجرت به شهر اصفهان فکر می کنید، شهر اصفهان در فاصله‌ی۴ ساعتی شهر تهران قرار دارد با این وجود شما برای رسیدن به شهر استانبول نیز به همین میزان زمان احتیاج خواهید داشت، با این تفاوت که سطح زندگی بسیار مطلوب تر خواهد بود، بنابراین همسایگی کشور ترکیه با کشور عزیزمان یکی از بزرگترین مزایای مهاجرت و یا سرمایه گذاری در این کشور می باشد.

ثبات اقتصادی

ثبات اقتصادی در کشور ترکیه به مراتب نسبت به کشورمان بیشتر و قوانین برای فعالیت و سرمایه گذاری به مراتب مطلوب تر می باشد، بنابراین این موضوع نیز می تواند یکی دیگر از امتیازات مثبت سرمایه گذاری در کشور ترکیه به حساب می آید که بسیار هم حائز اهمیت می باشد.

امنیت و رفاه زندگی

این کشور سالانه مورد توجه میلیون ها نفر گردشگر از سراسر دنیا می باشد، بنابرای یکی از سیاست های مهم دولت مردان کشور ترکیه افزایش و بهبود هر روزه‌ی امکانات رفاهی و آسایش افراد و از آن مهم تر امنیت شهروندان و مهاجران و گردشگران می باشد، چرا که صنعت گردشگری این کشور سالانه در آمدزایی بسیاری عاید این کشور می کند بنابراین قطعا بهبود شرایط زندگی و رفاهی یکی از اولیت های این کشور می باشد.

کشور ترکیه به دلیل هم مرزی با کشور های زیادی از جمله کشورهای آسیایی و اروپایی از نظر موقعیت در جایگاه بسیار مطلوبی قرار دارد و قطعا این کشور آینده بسیار خوبی خواهد داشت، که این هم یکی دیگر از نکاتی می باشد که قطعا مورد توجه هر سرمایه گذار آینده‌نگر خواد بود.


اقامت یکساله ترکیه چیست؟

در ابتدا بد نیست بدانید که ایرانیان، برای ورود به ترکیه نیازی به اخذ ویزا ندارند و به راحتی می‌توانند وارد ترکیه شوند. سپس به مدت 90 روز یا همان سه ماه، بدون ویزا در این کشور ساکن شوند. این نوع اقامت، تحت عنوان اقامت توریستی ترکیه شناخته می‌شود. حال این مدت سه ماهه، فرصت بسیار خوبی است که برای تمدید اقامت ترکیه و افزایش مدت زمان حضور در این کشور، از آن استفاده کرد.

همانطور که در مقدمه اشاره کردیم، یکی از همین راه‌های تمدید اقامت، اخذ تابعیت ترکیه از طریق اجاره خانه است. اقامت با اجاره خانه یکی از راه‌های بسیار مرسوم و رایج برای حضور در ترکیه، در میان ایرانیان است و البته، اعتبار آن تنها یک سال است؛ خود پیداست که عنوان اقامت یکساله ترکیه، از همین موضوع سرچشمه می‌گیرد. به علاوه، باید بدانید که:

اقامت یکساله ترکیه، یکی از روش‌های اقامت در ترکیه است که از طریق اجاره‌ی ملک در این کشور ممکن خواهد بود. از قضا، چون دردسرش اندک است و هم اینکه روند اخذ آن آسان است، و از همه مهم‌تر، چون بسیار اقتصادی است، در بین ایرانیان محبوبیت فراوانی دارد. اما تمام مزایای اقامت یکساله ترکیه به همین چند مورد محدود ختم نمی‌شود.

باید توجه داشته باشید که اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و یا اجاره خانه در هر یک از شهرهای این کشور، بنا بر اهداف و مقاصد شما، روند و روش خاصی خواهد داشت. به علاوه، به دلیل سخت‌گیری‌های بسیاری که دولت ترکیه در زمینه‌ی املاک و مستغلات به عمل می‌آورد، آگاهی از مزایا و معایب هر روش، بسیار ضروری خواهد بود.

اقامت ترکیه

سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت

از طریق دریافت مشاوره سرمایه گذاری در ترکیه و اجرایی کردن آن می توانید برای خود و خانواده خود تابعیت ترکیه را اخذ کنید. خانواده شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. برای اینکه سرمایه گذاری شما منجر به تابعیت ترکیه شود، باید در یکی از زمینه های سرمایه گذاری اعلام شده توسط دولت ترکیه سرمایه گذاری کنید و همچنین ملزم به سرمایه گذاری حداقل مبلغ اعلام شده در هر زمینه هستید.

معمولا پروسه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه برای سرمایه گذار بین 3 تا 6 ماه به طول می انجامد. در سال 2019 با راحت تر شدن قوانین، اخذ تابعیت ترکیه برای خانواده تا 2 ماه به طول می انجامد. دولت ترکیه اجازه دو تابعیتی را می دهد، بنابراین نیازی به سلب تابعیت فعلی خود نیز ندارید.

انواع روش های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه و شرایط آن ها در ادامه بررسی شده است.

سرمایه گذاری در ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از راه های سرمایه گذاری در ترکیه برای اخذ تابعیت ترکیه، خرید ملک در ترکیه می باشد. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در خرید ملک 250 هزار دلار آمریکا می باشد. این مبلغ سابقا یک میلیون دلار آمریکا بود که بر اساس قوانین جدید به 250 هزار دلار آمریکا کاهش یافته است. یکی از شرایط سرمایه گذاری در این روش این است که به مدت سه سال ملک خریداری شده را نباید فروخت.

خرید ملک با مبالغ کمتر نیز می تواند موجب اخذ اقامت ترکیه شود. شما با خرید ملک به ارزش حداقل 60،000 دلار آمریکا می توانید اقامت 3 ساله ترکیه را کسب کنید. این اقامت از نوع توریستی است، به این معنا که در این روش اجازه کار در ترکیه را ندارید. البته در صورتی که بتوانید به صورت قانونی استخدام شوید امکان دریافت مجوز کار وجود دارد. این اقامت قابلیت تمدید نیز دارد.

برگرفته از وب سایت آریو گروپ https://fa.ariogroup-tr.com/