مهاجرت به یوکان

سه سرزمین وسیع در شمال کانادا به نام‌های یوکان، قلمروهای شمال غربی و نوناووت وجود دارد.

  1. شنبه ۶ آذر ۰ ساعت ۱۱:۵۲ (۲ سال،۷ ماه قبل)
یوکان
به گزارش فرانگر

اگر به زندگی در این استان‌ ها همچون زندگی در یوکان فکر می‌کنید، قبل از هر چیزی باید خود را برای سرمای طاقت فرسایشان آماده کنید. زندگی در چنین شرایطی واقعا سخت است و جای تعجب نیست که جمعیت این سه سرزمین حدودا کمتر از 120.000 نفر است.

اما آیا زندگی در این مناطق و مهاجرت به یوکان مزیتی هم به همراه دارد؟ بله. امتیاز آن ثروت بی مثال یوکان، قلمروهای شمال غربی و نوناووت است.

از منابع ثروت در این مناطق می‌توان به معادن گسترده طلا، الماس، فلزات، نفت و گاز و صنعت گردشگری اشاره کرد. جالب است بدانید که سطح درآمد و مقیاس منابع ثروت به جمعیت در این سه سرزمین بسیار بیشتر از دیگر استان‌های کاناداست.

در ادامه برای آشنایی بیشتر با مهاجرت به استان‌ های یوکان و قلمروهای شمال غربی و نوناووت با تراست همراه باشید.

برنامه مهاجرت به ایالت های یوکان قلمروهای شمال غربی و نوناوت

برای مهاجرت به این استان‌ها بهتر است با روش‌های مهاجرت به یوکان، قلمروهای شمال غربی و نوناوت آشنا شوید. برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP) به دولت‌های محلی این استان‌ها اجازه داده است تا برای جذب مهاجر بسته به صلاح دید خود کاندیداهای مناسب را انتخاب کنند.

تقاضای مهاجرت به این استان‌ها به تناسب جمعیت بسیار محدودتر از دیگر استان‌های کاناداست. در سال‌های اخیر استان‌های یوکان و قلمروهای شمال غربی سالیانه به ترتیب حدود 300 و 400 مهاجر پذیرفتند که این تعداد حدود یک درصد از کل مهاجران کاناداست.

در ادامه با برنامه‌های مهاجرت استانی یوکان آشنا خواهیم شد.

برنامه های مهاجرت استانی ایالت یوکان

برنامه‌های مهاجرت استانی ایالت یوکان شامل 5 دسته‌‌ می‌شوند:

برنامه اکسپرس اینتری یوکان

برنامه اکسپرس اینتری ایالت یوکان به کارفرماهای یوکانی اجازه می‌دهد تا نیروی کار مورد نیاز خود را در (Selection Pool) سیستم اکسپرس انتری فدرال کاندیدای مهاجرت انتخاب کنند. اداره مهاجرتی استان برای تامین نیروی کار ماهر، بهترین‌های لیست انتظار اکسپرس اینتری را انتخاب می‌کند. برای این منظور، متقاضیان در سیستم اکسپرس اینتری کانادا در یوکان باید برنامه‌های استانی (PNP) را انتخاب و استان یوکان را به عنوان مقصد مورد نظر انتخاب کنند.

برنامه جذب کارکنان متخصص یوکان

این برنامه به کارفرمایان یوکانی اجازه می‌دهد تا از نظر مالی نیرو کار خارجی خود را حمایت کنند و تعهدات مهاجرتی آن‌ها را هم بپذیرند. سطح شغلی مورد قبول برای این مسیر مهاجرتی سه سطح 0 مدیریتی،A تخصصی و B تکنیکی هستند.

برنامه نیروهای کاری حیاتی یوکان

این برنامه‌ی مهاجرتی به کارفرمایان استان یوکان اجازه می‌دهد تا از نیروهای مهاجر با مهارت بالا C و نسبی D، استفاده کنند. برای این منظور، کارفرما باید از نظر مالی نیروی کار خود را حمایت کند و کار نیروی کاری رسمی و دائمی باشد.

برنامه مهاجرت اقتصادی یوکان

برنامه استانی مهاجرت اقتصادی یا بیزینسی برای آن دسته از متقاضیانی طراحی شده است که توانایی راه‌اندازی کسب و کاری جدید در استان یوکان را داشته باشند و یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و اداره کنند. در برنامه مهاجرت اقتصادی به یوکان، فرد متقاضی باید با کسب و کار خود سودآوری و فرصت شغلی جدید فراهم کند.

برنامه آزمایشی گسترش جامعه یوکان

این برنامه مهاجرتی از 2020 تا 2023 قابل اجراست. طبق این برنامه مهاجران می‌توانند پاره‌وقت برای چند کارفرما کار کنند.

برنامه‌ های مهاجرت استانی ایالت قلمروهای شمال غربی و نوناوت

برنامه‌های مهاجرت استانی ایالت قلمروهای شمال غربی و نوناوت در دو مسیر کلی و دسته‌های زیر خلاصه می‌شوند:

برنامه ‌های مهاجرتی با محور بازار کار ایالت قلمروهای شمال غربی کانادا

مسیر مهاجرتی اکسپرس اینتری قلمروهای شمال غربی کانادا

در این مسیر مهاجرتی، اداره‌ی مهاجرتی استان NTNP متقاضیانی را که در سیستم اکسپرس اینتری فدرال و در شاخه‌ی برنامه‌های مهاجرت استانی ثبت‌نام و استان قلمروهای شمال غربی را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده باشند و در صورتی که امتیاز مطلوب را گرفته باشند و در لیست انتظار (Selection Pool) باشند انتخاب می‌کند و از این طریق می‌توانند به این استان مهاجرت کنند.

مسیر مهاجرت کارکنان متخصص قلمروهای شمال غربی کانادا

طبق این برنامه مهاجرتی، کارکنان خارجی با حداقل 6 ماه سابقه کاری در این استان و داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای استان مقصد می‌توانند برای دریافت اقامت کانادا به طور دائم اقدام کنند.

برنامه مهاجرتی جذب نیروهای کاری حیاتی قلمروهای شمال غربی کانادا

این مسیر مهاجرتی به اداره مهاجرت استان قلمروهای شمال غربی کانادا اجازه می‌دهد تا کارگران نیمه ماهر یا کم مهارت را برای کاندیدا دریافت اقامت دائم به اداره مهاجرت کانادا معرفی کنند. برای این امر، داشتن حداقل 6 ماه سابقه کاری در این استان ضروری است.

درباره قیمت دلار کانادا بخوانید.

مسیر مهاجرتی اقتصادی استان قلمروهای شمال غربی کانادا

برنامه مهاجرتی اقتصادی استان قلمروهای شمال غربی کانادا برای جذب کارآفرینانی طراحی شده است که قصد دارند کسب و کاری جدید در این استان راه‌اندازی کنند و یا امتیاز کسب و کاری را خریداری و اداره کنند. مبنای این برنامه مهاجرتی رشد اقتصادی استان است، در نتیجه، کسب و کار مورد نظر متقاضی باید همراه با سود آوری و فرصت‌ های شغلی جدید برای استان باشد.