کتاب‌های کمک درسی دوجلدی

یکی از دغدغه‌های پدر و مادرها در حین تحصیل فرزندانشان خرید کتاب‌های کمک درسی برای کمک به پیشرفت تحصیلی‌شان بوده‌است.

  1. دوشنبه ۱۱ مرداد ۰ ساعت ۲۰:۴۰ (۲ سال،۱ ماه قبل)
۹۵ درصد کاغذ کتب درسی ما از خارج تامین می‌شود /  با تغییر قطع کتب درسی ۲۰۰ تن کاغذ ضایعاتی کمتر شود
به گزارش فرانگر

قدم زدن‌های طولانی لا به لای قفسه‌های کتاب برای مادران شاغل و حتی خانه‌دار برای خرید کتاب‌ های کمک درسی فرزندانشان مشکل است.

از آنجایی که کتاب‌های کمک درسی به پیشرفت تحصیلی فرزندانمان در دوره تحصیلی چه به صورت حضوری و چه به صورت غیرحضوری به شدت کمک می‌کند، نمی‌توان نادیده‌اش گرفت. مادری خانه‌دار با سه فرزند این مقاله را برای شما می‌نویسد.

در واقع من می‌خواهم تجربه خودم را در مورد کتاب‌های کمک درسی که در حین تحصیل برای فرزندان خود خریده‌ام با شما به اشتراک بگذارم.

داستان من ازینجا شروع می‌شود که: من مادری دارای سه فرزند هستم. از آنجایی که من هم مانند خیلی از مادران دیگر به تحصیل فرزندان خود اهمیت می‌دهم از دوران پیش دبستانی آن‌ها را تشویق به خواندن کتاب‌های کمک درسی در منزل کرده‌ام تا پیشرفت چشم‌گیری در درس‌هایشان حاصل شود.

فرزندان من دارای فاصله‌ سنی زیادی باهم هستند که همین موضوع در هنگام تحصیل، شرایط آموزش در منزل را برای من دشوار ‌می‌کند و از آنجایی که در حال پیشرفت تکنولوژی و در راستای پیشرفت تکنولوژی پیشرفت علمی هم وجود دارد، هر چندسال کتاب‌های درسی بروزرسانی می‌شود و همین امر موجب شده‌است که نتوانم از کتاب‌های کمک درسی اول دبستان دخترم برای فرزند سوم‌ام استفاده کنم زیرا از آن زمان 10 سال گذشته است!

خرید کتاب و جستجو در کتابفروش‌های مختلف برای پیدا کردن کتابی با نثر روان از دوره پیش دبستانی به بعد نیز برای مادری با سه فرزند دشوار است.

یک روز که خسته از گشت و گذار در کتابفروش‌ها و کافه کتاب‌ها به منزل برگشتم و در حال خواندن مطالبی درباره تربیت فرزند 7 ساله‌ام بودم لینکی با این جمله برروی صفحه سایتی که در حال خواندش بودم ظاهرشد: "با دوجلدی به جای صرف زمان در خرید کتاب به خواندن کتاب بپردازید. سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید." بر روی لینک آبی رنگ کلیک کردم و وارد کافه دوجلدی شدم.

دوجلدی همان فروشگاه اینترنتی بود که می‌توانست مشکلات من را حل کند. حالا من می‌توانستم بدون این که به فروشگاهی بروم و ساعت‌ها کتاب‌های مختلف را ورق بزنم اما با سردرگمی از آن فروشگاه خارج شوم، برای فرزندانم کتاب کمک درسی بخرم.

پس از چند ساعت جستجو آنلاین در کافه دوجلدی از خوشحالی داشتم بال در می‌آوردم چون تمام کتاب‌هایی که مورد نیاز خودم و فرزندانم بود در آن فروشگاه آنلاین و اینترنتی پیدا می‌شد.

کتاب‌های کمک درسی دوجلدی در سایت به صورت زیر طبقه‌بندی شده‌بود:

  • کتاب‌های پیش دبستانی
  • کتاب‌های دبستان
  • کتاب‌های متوسطه
  • کتاب‌های رشته ریاضی فیزیک
  • کتاب‌های رشته تجربی
  • کتاب‌های رشته انسانی
  • کتاب‌های رشته هنر

از همه مهمتر این که من می‌توانستم با ثبت و سفارش کتاب از سایت دوجلدی آن‌ها را درب منزل تحویل بگیرم و اگر بیشتر از شصت هزارتومان خرید می‌کردم ارسال کتاب‌ها تا درب منزل به صورت رایگان انجام می‌شد.

در سایت دوجلدی می‌توان با جستجو جمله "لیست بهترین کتاب" به عناوین مختلفی از کتاب‌های کمک درسی از ناشرانی مانند گاج و خیلی سبز و مبتکران و ... که تحول عظیمی در کتاب‌های کمک درسی ایجاد کرده‌اند، دست پیدا کرد.

از آنجایی که فرزند دوم من برعکس دو فرزند دیگرم با خواندن کتاب‌های فیزیکی مشکل دارد و به این مسئله علاقه کمی نشان می‌دهد دوجلدی این مشکل من را هم نیز حل کرده‌است.

دوجلدی علاوه بر تهیه و ارسال کتاب به صورت فیزیکی دارای کتاب‌های صوتی و کتاب‌های الکترونیکی نیز می‌باشد.

تخفیفاتی که با ثبت نام در سایت دوجلدی با ایجاد حساب کاربری برای ایمیلتان ارسال می‌شود نیز مورد توجه من قرار گرفت.

حالا با خرید از سایت دوجلدی دیگر نیاز نیست به صحبت‌های یک نفر که متصدی فروشگاه کتاب است به عنوان مشاور گوش دهم و می‌توانم با خواندن نظراتی که در قسمت پایین هرکتاب توسط کاربران نوشته شده‌است راحت‌تر تصمیم بگیرم که کدام کتاب برای فرزند من مناسب است.

درست است که نمی‌توانم کتاب را در دست بگیرم و آن را ورق بزنم اما سایت دوجلدی دارای ضمانت اصالت کالاست یعنی تمامی کتاب‌های ارائه شده در دوجلدی کاملا معتبر و مورد تایید ناشر است.

دوجلدی این شرایط را نیز برای من فراهم کرده که با کلیک بر روی هرکدام از کتاب‌ها به مشخصات کتاب دسترسی داشته باشم.

انتشارات کتاب، تاریخ چاپ، تعداد صفحات کتاب جزو جدول مشخصات کتاب هستند.

در کتاب‌های صوتی و کتاب‌های نسخه الکترونیک دوجلدی در قسمت جدول مشخصات حجم دانلود فایل نیز ذکر شده‌ا‌ست.

با بررسی سایت دوجلدی متوجه این مسئله شدم که دوجلدی دارای پشتیبانی سایت به صورت تمام وقت است و من حتی می‌توانستم در نیمه شب که دارم تمرین‌های فرزندانم را بررسی می‌کنم، کتاب‌های کمک درسی مورد نیاز آن‌ها را تهیه کنم، که این قضیه خود صرفه جویی در زمان است.

البته دوجلدی دارای خدمات دیگری است که از نظر من از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد.

یکی دیگر از این خدمات این است که دوجلدی می‌تواند با مشاوره رایگان در مورد خرید هر کتاب به صورت تلفنی شما را از سردرگمی خرید کتاب نجات دهد.

راستش را بخواهید زمانی که الان برای گوش دادن به کتاب‌های صوتی را دارم و زمانی بیشتری که برای پیشرفت تحصیلی فرزندانم می‌گذارم را مدیون دوجلدی هستم.

تا قبل از وجود دوجلدی در زندگی‌ام به این مورد تا به حال فکر نکرده بودم که یک سایت فروشگاه اینترنتی تا چه حد می‌تواند در زندگی من تاثیرگذار باشد.

به همین دلیل این تجربه را در این محتوا با شما به اشتراک گذاشتم تا اگر به دغدغه من دچار هستید، دوجلدی می‌تواند مشکل شما را نیز برطرف کند.