استابلایزر

  1. یکشنبه ۱۰ مرداد ۰ ساعت ۱۰:۳۳ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)
خرید استابلایزر
به گزارش فرانگر

خرید دستگاه استابلایزر و یو پی اس برای مراکز مهمی که با اختلال و نواسان برق دچار مشکل می‌شوند، ضرورت دارد. این دو دستگاه خاص نواسانات ناشی از اختلال برق را کنترل کرده و از بروز عوارض و مشکلات جدی جلوگیری می‌کنند. به عبارت دیگر استابلایزر و یو پی اس نوعی منبع تغذیه هستند و می‌توانند در مناطقی که قطع و وصلی برق به شدت رخ می‌دهد، اختلالات را کنترل و جریان برق را تثبیت کنند. البته متخصصین و مهندیسین برق معتقندند استابلایزرها نسبت به یو پی اس انتخاب بهتری در برخی اماکن محسوب می‌شود. در ادامه تفاوت این دو دستگاه را شرح خواهیم داد.

کارایی استابلایزر و یو پی اس چیست؟

همانطور که گفته شد این دستگاه‌های نوعی منبع تغذیه برق هستند و هر دو در زمان بروز اختلالات برق کارآمد خواهند بود، اما نوع کارکرد این دو با یکدیگر فرق دارد. طراحی و عملکرد دستگاه استابلایزر به گونه‌ای است که می‌توان برای آن میزان ولتاژ را تعیین کرد تا در صورت بروز نواسانات برق به همان میزان مورد نیاز به دستگاه‌ها برق رسانی کند. به همین جهت این دستگاه برای مراکزی که دستگاه‌های آن به برق تعیین شده‌ای نیاز دارند و دارای حافظه داخلی و اطلاعات کامپیوتری نمی‌باشند مناسب است. به طور مثال وجود استابلایزر برای عملکرد دستگاه‌های خانگی و... مناسب خواهد بود؛ چرا که فقط ولتاژ برق را کنترل و استفاده از دستگاه را امکان‌پذیر خواهد کرد.

این در حالی است یو پی اس‌ها در زمان قطع برق بلافاصله برق اضطراری تولید کرده و برای استفاده در مکان‌هایی که با دستگاه‌هایی کامپیوتری و مهم سر و کار دارند، بسیار بسیار ضروری است. زمانی که اختلالات شبکه‌ی برقی رخ می‌دهد و برق منطقه پی در پی قطع و وصل شود، یو پی اس با تولید برق اضطراری مانع از بین رفتن اطلاعات سیستم و نقض روند کاری مجموعه‌ها خواهد شد. بنابراین به وضوح روشن است که مخابرات، مراکز کامپیوتری مهم و... می‌بایست یو پی اس را ضرورتاً برای کار خود تهیه نمایند.

یو پی اس ایرانی بهتر است یا خارجی؟

خوشبختانه در حال حاضر تولید یو پی اس صنعتی و خانگی در داخل ایران نیز انجام می‌شود، این دستگاه‌های تولید ایران کاملاً قابل رقابت با نمونه‌های خارجی بوده و می‌توان روی کیفیت محصولات حساب کرد. این دستگاه ارزشمند که به اندازه‌ی نمونه‌ی خارجی خود کاربرد و کارایی دارد می‌تواند اختلالات برقی زیر را تثبیت کند:

  • کاهش یا افزایش لحظه‌ای ولتاژ برق
  • شدت یا ضعف ولتاژ
  • بروز نواسانات فرکانسی
  • قطع برق
  • اعوجاج هارمونیکی
  • اسپاتیک
  • نویز الکتریکی و...

بنابراین بهتر است بین نمونه‌های خارجی و ایرانی گزینه‌ی یو پی اس ایرانی را انتخاب کنید که قطعات آن نیز به راحتی داخل کشور قابل تهیه باشد و بتوان از آن بهره کافی را برد. همان طور که تولید باتری در داخل ایران نیز انجام می‌شود، تعمیر آن نیز در داخل کشور انجام خواهد شد. بنابراین اگر دستگاه در مدت زمان طولانی دچار آسیب هم شود، می‌توان آن را تعمیر و دوباره مورد استفاده قرار داد.

مهم‌ترین فاکتور برای خرید استابلایزر و یو پی اس ایرانی

اگر چه در مطالب فوق کارکردهای دستگاه استابلایزر و یو پی اس به وضوح روشن شد، اما ممکن است برخی افراد برای انتخاب بین این دو دستگاه دچار تردید باشند. در حقیقت برای انتخاب و خرید هر یک از دستگاه‌های منبع تغذیه فوق می‌بایست به میزان نیاز و نوع مصرف خود توجه داشته باشند. اگر برای جلوگیری از آسیب به لوازم الکترونیکی خانگی خود به دنبال یک منبع تغذیه خوب و مقرون به صرفه باشید، خرید استابلایزر بهترین پیشنهاد برای شما خواهد بود. این دستگاه را می‌توانید به راحتی روی ولتاژ 220 تنظیم کنید تا در زمان نواسانات برق مانع آسیب رسیدن به لوازم خانگی شود.

برای اماکنی مثل بیمارستان‌ها، آزمایشگاه‌ها، دندانپزشکی‌ها، بانک‌ها، مخابرات و... که در صورت قطع برق به سرعت به برق شهری نیازمند خواهند بود، خرید یو پی اس صنعتی از ضروریات است. بنابراین برای خرید هر یک از محصولات لازم است نوع و میزان نیاز خود را به برق به فروشنده دستگاه بگویید تا بهترین دستگاه را به شما ارائه کند.

تفاوت‌های دستگاه استابلایز و یو پی اس

از روی ظاهر عملکرد این دو دستگاه نیز می‌توان به تفاوت‌های آن پی برد، اما برخی از مهم‌ترین فرق‌های این دو دستگاه منبع تغذیه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. به طور کلی یو پی اس‌ها پس از قطع برق بلافاصله برق اضطراری تولید می‌کنند و تنها مدت زمان وصل شدن برق در دستگاه یک تاخیر کوچک محسوب می‌شود. در حالی که استابلایزر تنها به عنوان یک محافظ عمل کرده و به میزان تعیین شده‌ای ولتاژ برق و نیرو به دستگاه‌ها وارد می‌کند. در یک عبارت کوتاه استابلایزر برق اضطراری تولید نمی‌کند.
  2. دومین تفاوت دستگاه‌های فوق روی قیمت آن‌ها می‌باشد، از آنجا که استابلایزرها کارکرد مشخصی دارند و میزان کارکرد آن‌ها به نسبت یو پی اس‌ها بسیار کمتر است، قیمت پایین‌تری دارند. اما این دستگاه مقرون به صرفه برای مصارفی نظیر خانگی مناسب است. دلیل گران‌تر بودن یو پی اس نیز کارکرد بیشتر و اهمیت بالاتر این دستگاه می‌باشد، اما به طور کلی و با توجه به قابلیت‌هایی که دارد خرید آن بسیار ارزشمند خواهد بود.

شرکت یو پی اس رسام، بهترین انتخاب برای خرید و تعمیرات

یکی از مطرح‌ترین شرکت‎‌های ایرانی در زمینه تولید انواع یو پی اس، رسام نام دارد که با دو دفتر کاری و دو شعبه در تبریز و استان تهران فعالیت می‌کند. این شرکت که خود یکی از تولیدکنندگان مطرح کشور است، بهترین منبع خرید باتری یو پی اس و استابلایزر یا تعمیر آن‌ها می‌باشد؛ چرا که این مجموعه دارای متخصصانی در حوزه تولید و تعمیرات است که می‌توان روی دانش و تبحر ایشان تکیه کرد. شرکت رسام با داشتن سال‌ها تجربه‌ی پی در پی در زمینه تولید و تعمیرات امروز با راه‌اندازی یک وبسایت گستره‌‌ی فروش خود را وسیع‌تر کرده و به ایرانیان از سراسر کشور این امکان را می‌دهد که تنها با گوشی موبایل خود و از طریق وبسایت خرید نمایند.

در وبسایت رسام مطالب و مقالاتی پیرامون این دستگاه‌های منبع تغذیه بارگذاری شده که می‌تواند اطلاعات و دانش فردی شما را افزایش دهد، همچنین به راحتی می‌توانید برای دریافت پاسخ سوالات خود از طریق وبسایت و به صورت غیرحضوری اقدام کنید. پس اگر قصد خرید یک دستگاه منبع تغذیه با کیفیت و طول عمر بالا برای مصارف خانگی یا صنعتی را دارید، بدون معطلی شرکت تخصصی یو پی اس رسام را انتخاب کنید...