نگاهی بر زندگی دکتر هادی عزت زاده ، از اختراعات تا دعوتنامه های بین المللی

  1. دوشنبه ۲۳ فروردین ۰ ساعت ۲۱:۴۵ (۳ سال،۳ ماه قبل)
عزت زاده
به گزارش فرانگر

امروز با دکتر هادی عزت زاده ، یکی از نوابغ ایرانی اندک گفتمانی داشتیم ، شخصی که توانسته با اختراع خود ، اعتماد کشورهای مطرح جهان را به دست آورد.

جناب دکتر کمی از خودتان به ما بگویید.

بنده هادی عزت زاده هستم ، متولد 26 شهریور سال 1366 ، در تهران ، مدرک دکترای حسابداری دارم ، و در حال حاضر داخل تهران سکونت دارم و متاهل هستم.

کمی از قبلتر برای ما توضیح دهید ، مثلا دوران کودکی شما چگونه گذشت؟

از همان بچگی عاشق ساختن وسایل و اشیا با وسایل اطرافم بودم ، همیشه کارهای فنی برای من اولویت بود و بازی های بچگانه من را یک کار فنی پوشش می داد ، همیشه بعد از مدرسه تقریبا تمام وقت خودم را به یاد گرفتن کارهای فنی می گذاشتم ، و می توان به جرات بگویم بیش از 80 درصد کارهای فنی را در آموزشگاه های معتبر به گذراندن دوره های فنی مشغول بودم.

بعد از دوران مدرسه چه اتفاقاتی در زندگی شما جریان داشت؟

بعد از گرفتن دیپلمم در رشته گرافیک به خدمت سربازی رفتم ، آموزشی من در زاهدان گذشت ، در نیروی زمینی ارتش ، بعد از آموزشی در تهران به قسمت عقیدتی سیاسی آمدم ، در آنجا عکاس و فیلمبردار بودم ، بعد از گذروندن خدمت سربازی برای خودم توانستم کسب و کاری را مهیا کنم ، و در کنارش تحصیلات خود را ادامه دادم. 


از اختراعات خود برای ما بگویید.

در نهایت توانستم بعد از کلی تحقیق و توسعه دو تا پروژه بگیرم. بگیرم و موفق شدم دوتا ثبت اختراع کنم. یکی کوادکوپتر با قابلیت کنترل با چشم از طریق سنسور دوربین و یکی مربوط به تست رنگ از روی شناخت پوست سر برای رنگ مو که بعد از ثبت این دو پروژه و معرفی پروژه های مختلف که هنوز کامل نشدن از هفت کشور دنیا دعوت نامه رسمی و certificate گرفتم و عضو رسمی سازمان مالکیت فکری Wipo از کشور سوئیس شدم و از کشورهای مختلفی دعوتنامه داشتم تا بعنوان ی پژوهشگر تو کشور مقصد فعالیت کنم اما عرق ملی من به کشورم باعث شد تا با انگیزه بیشتری سطح مطالعاتم رو بالا ببرم تا بتونم برای کشورم و جامعه فردی مفید باشم.

از علاقه مندی هاتون بهمون بگید ، چه چیزی به شما انرژِی می ده ؟

در ادامه مجددأ با گرایش جدید به رشته ای دیگه ادامه تحصیل دادم و موفق به اخذ مدرک دکترای حسابداری عمومی شدم از این رو سعی کردم تو تمام این سالها همواره در کنار کار و تحصیل از ورزش کردن دوری نکنم، چون تو دوران کودکی مقام سومی کشور تو رشته کاراته شاخه کیو کوشین داشتم و از همون اول خوب یادم میاد که علاقه داشتم به ورزش کردن،و یکی از ورزشهای مورد علاقه ام کوهنوردی هست چون معتقدم آدم رو نوک قله خودش رو نزدیکتر به معبودش میبینه و بیشتر میتونه خلوت کنه تو این سالها با لطف خداوند به موفقیتهای زیادی دست پیدا کردم و تونستم تجارب زیادی به دست بیارم،

خیلی ممنون که دعوت مارو پذیرفتید ، سخن پایانی دارید؟

دوست دارم تمام تجربیات خودم را برای افرادی که با انگیزه هستند به اشتراک بذارم ایدئولوژی شخصی من این هست که هر شخصی حتی ناچیز اگر برای جامعه فردی خودش بتونه مفید باشه دنیا زیباتر از قبل میشه ما میتونیم افسار جامعه رو بدست بگیریم و برای نسل آیندمون که عزیزانمون هستند زیباترین جامعه رو به یادگار بذاریم جامعه ای خالی از منفعت طلبی و من گرایی به نظر من امروز این مسئولیت به گردن ماست تا از دانه ای که میکاریم خوب مراقبت کنیم تا بهترین گیاه پرورش پیدا کنه و در نهایت بهترین ثمره رو بده بیشتر از ۲۰سال تجربه من تو زمینه کار،تجارت،تحصیل و بازرگانی از من مدیری موفق،متعهد،مشتاق و قادر به الهام بخشیدن و انگیزه دادن را ساخته و من این پاداش رو بهترین هدیه از طرف خداوند و پشتکار خودم نگاه میکنم افق دید من بسیار روشن هست.
همرسانی نوشتار: