نکات مهم در سفر با هواپیما

هواپیما یکی از وسایل محبوب در سیستم حمل و نقل داخلی و خارجی است. شما می توانید در کمترین زمان ممکن فاصله بین شرق تا غرب و شمال تا جنوب یک کشور پهناور را با استفاده از حمل و نقل هوایی طی کنید اما این سیستم از قوانین بخصوصی پیروی می کند که شاید قدری سخت گیرانه به نظر برسند اما با قدری توجه و تفکر در میابیم که سختگیرانه بودن این قوانین کاملا منطقی و کاربردی است.

  1. دوشنبه ۲۳ فروردین ۰ ساعت ۰۹:۳۱ (۳ سال،۲ ماه قبل)
بلیط ارزان هواپیما
به گزارش فرانگر

برخی از نکات مهم در سفر با هواپیما عبارتند از:

  • باید یک ساعت قبل از زمان دقیق پرواز در فرودگاه حاضر شوید و اقدامات مربوط به دریافت بلیط، ارائه بار، بازرسی بدنی و ... را انجام دهید در غیر این صورت صندلی شما به متقاضیان دیگر داده می شود.
  • شما باید تمامی بار خود را در قسمت بارگیری تحویل دهید به جز اقلامی که همراه داشتن آن ها در بخش کابین ضرورت دارد همانند کیف دستی، لباس های ضروری، وسایل کودک، عصا، گوشی موبایل و ... که اصولا افراد در اغلب ساعات به آن ها نیاز دارند.
  • به هیچ وجه از افراد غریبه و بیگانه، بار یا بسته های دستی را قبول نکنید چرا که مسئولیت محتوای مورد نظر کاملا برعهده شما خواهد بود.
  • اگر به بیماری خاصی مبتلا هستید که تحت تاثیر سفر با هوایپما قرار می گیرد باید حتما به مسئولین مورد نظر اطلاع دهید.
  • در زمان خرید یا رزرو بلیط باید شماره تماس خود را که در اغلب اوقات به صورت فعال است ارائه کنید تا تغییرات احتمالی به شما گزارش گردد.
  • یک هواپیما هرگز به خاطر تاخیر یک یا چند مسافر، پرواز خود را به تعویق نمی اندازد.


طرز نشستن در هواپیما

نشستن در هواپیما و در میان انبوه مسافران شاید قدری آزار دهنده باشد بخصوص اینکه اغلب هواپیماهای داخلی فضای بسیار کمی برای افراد در محل جاگذاری صندلی ها دارند و شما تقریبا در تمام مسیر باید بدون حرکت بمانید و یا صرفا حرکات محدودی داشته باشید. صندلی های هواپیما به نحوی طراحی شده اند که شما را به ملزم می کنند تا صاف نشسته و کمر خود را خم نکنید.

نشستن در کنار پنجره شاید آنقدرها هم تصور می کنید خوشایند نباشد چرا که باید در یک ردیف کاملا تنگ با فضای کم قرار بگیرید. صندلی هایی که راهرو و محل عبور را در کنار خود دارند دلبازتر بوده و اصولا انتخاب اول مردهایی هستند که سوار هواپیما می شوند.

در هر صورت بهتر است به گونه ای روی صندلی بنشینید که پای شما با صندلی فرد مقابل برخورد نکند و یا سر و صدای شما به ردیف جلوتر کشیده نشود.

نحوه بستن کمربند هواپیما

بستن کمربند در هواپیما شاید در ابتدا چندان اهمیت نداشته باشد. بسیاری از افراد می گویند با سقوط هواپیما که نمی توان به کمربند امیدی داشت اما این کمربندها برای حفظ شما در زمان تیک آف های شدید و ناگهانی طراحی شده اند بنابراین بهتر است بدون توجه به افکار خود، سگک دو طرف کمربند را در یک دیگر قلاب کرده و بعد از کشیدن بند آن ها، نسبت به محکم بودن کمربند اطمینان حاصل کنید.

سفر با هواپیما

سفر با هواپیما در کرونا

گذشته از مزایا و معایب سفر با هواپیما باید به بررسی استفاده از این وسیله در زمان کرونا پرداخت. بسیاری از شرکت های هواپیمایی ادعا می کنند که بعد از هر پرواز تمامی صندلی ها و فضای هواپیما ضدعفونی می شود اما فاصله بسیار کمی که میان مسافران وجود دارد خطرات مربوط به انتقال این ویروس را افزایش داده است.

بر هیچ کدام از ما پوشیده نیست که در شرایط کرونا بهترین شیوه مسافرت همان خودروی شخصی است اما همواره میلیون ها نفر در سراسر جهان به علت امورات مختلف ملزم به استفاده از هواپیما و سفرهای هوایی هستند.