در زمان کرونا چگونه با اتوبوس سفر کنیم؟

  1. دوشنبه ۶ بهمن ۹۹ ساعت ۱۹:۰۳ (۳ سال،۴ ماه قبل)
کرونا
به گزارش فرانگر

بسیاری از ما دوست داریم سفر خود را با اتوبوس انجام دهیم. قیمت بلیط اتوبوس نسبت به سایر وسایل نقلیه بسیار ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. یکی از دلایلی که در این بازه زمانی باعث شده تا نتوانیم با تهیه بلیط اتوبوس به مسافرت بپردازیم، ویروس کرونا است. همه ما دوست داریم با سفر رفتن های ارزان و مقرون به صرفه خستگی های های کاری خود را به دور بیندازیم اما در زمان کرونا نمی دانیم چگونه سفر کنیم تا به این بیماری منحوس گرفتار نشویم.

راه های بسیار ساده برای در امان ماندن از ویروس کرونا وجود دارد تا در هنگام سفر مریض نشوید در این مطلب با ما همراه باشید تا این روش ها را با یکدیگر مرور نماییم در این مطلب به ۶ ترفند اشاره خواهد شد که شما را به سلامتی در سفر در زمان کرونا نزدیک می کند. این مطلب 5 دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص می دهد اما با فواید بسیار زیادی همراه است.

برنامه غذایی سالم

برنامه غذایی سالم یکی از کارهایی است که می‌تواند ما را در طول سفر از شر ویروس کرونا در امان نگه دارد. سعی کنید در طول سفر از غذاهای خانگی استفاده کنید و حتی المقدور از رفتن به رستوران، هتل، مسافرخانه و فست فودهای بین راهی خودداری نمایید. رستوران ها و فست فودها می توانند یکی از منابع تکثیر ویروس کرونا باشند.

روش بعدی که شما را از شر ویروس کرونا در امان نگه می دارد، شست ‌و شوی مرتب دست ها است. با شستشوی مرتب دستها می توانید از ابتلا به ویروس کرونا در سفر جلوگیری نمایید. هنگام سفر با اتوبوس با خود الکل و یا سایر مواد ضد عفونی کننده بدن و سطوح را به همراه داشته باشید. با شستشوی مرتب دست ها بدون نگرانی می توانید خرید بلیط اتوبوس را انجام دهید و به مسافرت خود بپردازید

ضد عفونی کردن صندلی اتوبوس

ضدعفونی کردن صندلی اتوبوس دیگر مواردی که می‌تواند شما را از شر ویروس کرونا در سفر در امان نگه دارد ضد عفونی کردن صندلی و دسته صندلی مورد استفاده برای خود و پشت صندلی جلویی است. این سه عامل در صندلی ها ممکن است همراه با ویروس کرونا باشد. زمانی که این سه عامل را ضدعفونی می کنید خیال خود از بابت ابتلا به بیماری کرونا از طریق آنها را راحت می نمایید.

حتی المقدور در حین سفر نیز از دست زدن به سایر صندلی ها محفظه بالای سر و دستگیره صندلی بغلی خودداری نمایید.

رعایت فاصله قانونی

یکی دیگر از کارهایی که می توانید در زمان سفر با اتوبوس با انجام آن از شر ویروس کرونا در امان باشید رعایت فاصله بهداشتی است. اگر هنگام خرید بلیط اتوبوس به جانمایی های صندلی توجه کنید می‌توانید جایی را انتخاب نمایید که دور از سایر مسافران باشد.

همراه داشتن آب آشامیدنی

همراه داشتن آب آشامیدنی از دیگر مواردی که می‌تواند شمارا از شر ویروس کرونا در امان نگه دارد استفاده از آبهای معدنی مخصوص برای خود است. حتی‌الامکان از آبهای معدنی درون یخچال اتوبوس استفاده نکنید. آبهای معدنی درون یخچال می تواند منبعی برای انتشار ویروس کرونا باشد. بسیاری از مسافران در هنگام سفر با اتوبوس برای رفع تشنگی از یخچال اتوبوس استفاده می کنند.

تور

اگر در زمان سفر کرونا داشته باشیم چه باید کنیم؟

اگر در زمان سفر به علائم کرونا مبتلا شدید سریع خود را به یکی از درمانگاه ها برسانید. استفاده شما از اتوبوس در این مواقع می تواند جان سایر مسافران را به خطر می اندازد مراقب سلامتی دیگران نیز باشید.

خرید آنلاین بلیط اتوبوس از سایت های معتبر

در زمان تهیه بلیط اتوبوس به سایتی که از آن خرید می کنید، توجه زیادی داشته باشید. توصیه می کنیم در این مواقع از سایت های معتبر ارائه کننده بلیط اتوبوس استفاده نمایید. سایت های تیک بان، علی بابا، مستر بلیط و قاصدک معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط اتوبوس در کشور هستند که می توانید با مراجعه به انها بلیط اتوبوس مورد نظر خود را خریداری کنید.

در بین سایت های گفته شده این تیک بان است که توانسته با ارائه خدمات نوین و هوشمند، زمینه سفری هوشمند را برای شما فراهم سازد.

سایت تیک بان برای اینکه شما بتوانید راحت تر خرید خود را انجام دهید از فیلترهایی استفاده کرده ایست. این فیلترها با توجه به قیمت، امکانات و بازه های زمانی حرکت اتوبوس ها طراحی شده است. با استفاده از این فیلترها راحت خرید بلیط اتوبوس را با قیمتی ارزان تر از سایر سایت ها انجام خواهید داد.

تیک بان علاوه بر بلیط اتوبوس، بلیط هواپیما، بلیط قطار، بیمه مسافرتی، هتل داخلی و خارجی را ارائه می دهد. برای بلیط اتوبوس، بلیط هواپیما، بلیط قطار، بیمه مسافرتی، هتل داخلی و خارجی از تیک بان کافی است نام تیک بان یا عبارت https://tikban.com/ را سرچ نمایید.

در زمان سفر به فکر کادر درمان باشیم

نکاتی که در این مطلب به آن اشاره کردیم، مخصوص سفرهای ضروری است. با پرداختن به سفرهای غیر ضروری کار عزیزان کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز مختلف بهداشتی را چندین برابر خواهیم کرد. بیاید دست به دست هم دهیم و با رعایت پروتکل بهداشتی شر این ویروس را از سر کشور بیرون برانیم.