نحوه پاسخ گویی به سوالات درک مطلب زبان

نحوه پاسخ گویی به سوالات درک مطلب زبان نیاز به مهارت و تجربه دارد که باعث می شود سرعت پاسخگویی شما در سر جلسه ی آزمون بالا رفته و بتوانید از دقیقه های آزمون به بهترین نحو استفاده کنید.

  1. شنبه ۲۲ آذر ۹۹ ساعت ۱۱:۱۸ (۳ سال،۶ ماه قبل)
زبان
به گزارش فرانگر

بعلت آنکه درک مطلب از بخش های بسیا وقت گیر در سرجلسه ی کنکور می باشد و نیاز به مهارت و دانستن تکنیک حرفه ای دارد تا بتوانید با استفاده از آن پاسخ دهید همیشه طراحان در این بخش تمامی هنرهای خود را در سوالات این بخش به نمایش می گذارند. بیشترین تست های سخت و دشوار کنکو نیز در همین بخش درک مطلب زبان انگلیسی قرار دارد.

هنگامی که بخشی از سوالات به سخت ترین حالت ممکن قرار است طرح شوند حتما می بایست با یه صلاح و ابزار مناسب به پیشواز اینگونه سوالات رفت و با اتخاذ تکنیک و روشی درست و مطمئن که در عین حال هدفمند می باشد از تداوم نیز برخوردار باشد تا بتوان به وسیله ی آن به آسانی به سوالات سخت طراح سوالات زبان انگلیسی فائق آمد و غلبه کرد.

نحوه پاسخ گویی به سوالات درک مطلب زبان

یک روش کاربردی و تست شده وجود دارد که علاوه بر آنکه می توانید سوالات بخش درک مطلب زبان انگلیسی در کنکور سراسری را پاسخ دهید در سایر آزمون های دانشگاهی، استخدامی و غیره می توانید از همین تکنیک بهره ببرید و نتایج مثبتی را برای خودتان ثبت کنید. 

نحوه پاسخ گویی به سوالات درک مطلب زبان را بصورت کاملا جز به جز و تفکیک شده در چندین مرحله برای شما شرح می دهیم تا بتوانید به راحتی و آسانی این روش را یاد بگیرید و همچنین بتوانید از آن استفاده کاربردی داشته باشید.

مرحله اول :

در اولین مرحله قبل از آنکه به سراغ متن اصلی بروید حتما یک دور با سرعت فقط و فقط صورت تمامی سوالات در آن را یک دور به سرعت بخوانید و در این مرحله اصلا نیازی به خواندن و درک گزینه ها نمی باشد. دلیل آنکه گزینه ها خوانده نمی شود این است که زمان بر خواهد بود و تمام وقت 5 دقیقه ای که در بودجه بندی زمان پاسخ گویی به هر بخش صورت گرفته است را از دست خواهید داد.

وقتی صورت سوالات متن درک مطلب را در نیم دقیقه به سرعت روخوانی کردید، تنها کاری که می بایست انجام دهید این است زیر کلمات کلیدی خط بکشید که تشخیص کلمات کلیدی با تمرین و تکرار حاصل می شود.

مرحله دوم :

در مرحله ی دوم می توانید بلافاصله پس از روخوانی سوالات به سراغ روخوانی متن اصلی درک مطلب بوید و اطلاعات اولیه و لازم را دریافت کنید تا پاسخ سوالات را در ذهن داشته باشید.

یک راه دیگر در این مرحله این است که بلافاصله باید یکسری تست ها را مانند مترادف کلمات زیر خط دار، مرجع ضمیر در جمله قبل یا جمله بعد، سوالات دارای کلمه Except (بجز)، اطلاعات عمومی و از این دست سوالات را بدون معطلی می بایست پاسخ دهید.

مرحله سوم :

خب در این مرحله که یا متن را خوانده اید یا سوالات آسان را پاسخ داده اید می بایست به سراغ سوالات دشوار بروید. در سوالات درک مطلب زبان انگلیسی یکی از بهترین و مهمترین روش های نحوه پاسخ گویی به سوالات درک مطلب زبان این است که چون ارزش سوالات سخت و دشوار در یک رده می باشند و نسبت به یکدیگر از نظر امتیاز هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند در نتیجه بهتر است به پاسخگویی سوالات ساده و آسان بپردازید و بعد به سراغ سخت ترین سوالات بروید.

معمولا سوالاتی سخت هستند که، برای آنها نمی توان کلمه کلیدی را مشخص کرد و گزینه هایی هم که دارند بسیار طولانی هستند و زمان زیادی را از دانش اموز برای پاسخ گویی می طلبند. سوالاتی که سخت هستند معمولا در حیطه هایی مانند : بهترین عنوان برای متن، تست های درست و غلط، س.الات متفرقه و غیره می باشد.

نتیجه :

نحوه پاسخ گویی به سوالات درک مطلب زبان در پیاده سازی بهترین تکنیک که می تواند شما را به تسلط و دقت کامل در جلسه آزمون سراسری ببرد و به مدیریت زمان شما کمک کند فوق العاده توانمند می باشد. هر قدر که به مطالب درس های کنکور تسلط و اشراف کامل داشته باشید باز کاربرد و استفاده از تکنیک هایی شما را به سرعت به پاسخ های درست و امتیاز آور می کشاند.

موسسه کنکوری حرف آخر (harfehakhar.com)، بعنوان تنها موسسه پیشتاز در زمینه تولید و تدریس محصولات کنکوری به صورت دیجیتال و پویانمایی فعالیت آموزشی خود را در سال 1390 با تلاش و زحمت بهترین مدرسان تهران آغاز کرد. تا قبل از شروع فعالیت موسسه کنکوری حرف اخر هیچ موسسه و سازمانی در زمینه آموزش و تدریس دروس کنکوری به شیوه پویانمایی و درگیر کردن حافظه بلندمدت دانش آموزان با مطالب درسی و کنکوری فعالیت نکرده بود و همه موسسات و انتشارات کنکوری بر همان روال سنتی و قدیمی آموزش خود را پیش میبرند.