نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی

مطالعه مفهومی درس زیست شناسی باید به گونه ای باشد که تمامی مفاهیم را بصورت دسته بندی شده و موضوعی در زمان مطالعه این درس پوشش دهد و بتوان از ثانیه های مطالعه این درس تخصصی کنکور تجربی نهایت استفاده را برد.

  1. دوشنبه ۱۰ آذر ۹۹ ساعت ۱۷:۱۰ (۳ سال،۷ ماه قبل)
زیست شناسی
به گزارش فرانگر

اگر از آن دسته افرادی هستید که با نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی در کنکور بتوانید نتایج و رتبه عالی را کسب کنید باید بدانید که این شیوه ی درس خواند بسیار کامل می باشد، چرا که وقتی شما مفاهیم را مطالعه کنید به ارتباطات بین موضوعات و مفهوم ها پی خواهید برد و هنگامی که رابطه ها را کشف کردید در نتیجه با ترکیب انها می توانید کشفیات مفیدی در درس زیست شناسی به وسیله مفهوم ها پیدا کنید.

نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی چگونه است ؟

شما در این روش می بایست منبع مرجع و اصلی تان همان کتاب درسی باشد. چون مهم ترین منابع برای کنکور سراسر کتابهای درسی هستند و نباید آنها را فراموش کنید. سوالات کنکور خارج از کتاب درسی نیستند و این حقیقت محض است اما یکسری افراد می گویند اصلا این تست ها را در کتاب درسی طرح نکرده اند و تدریس نشده است.

اگر نحوه مطالعه درس زیست شناسی کنکور شما مفهومی باشد حتما عمق مطالب را آموخته اید، و وقتی که سوالی مطرح می شود منظور طراح را درک کرده باشید و پاسخ مثبت به سوال دهید. وقتی مفهوم به مفهوم کتاب زیست شناسی را مطالعه می کنید و عمق مطالب را با مفهموم ها و پیام هایی که دارند را درک کنید می توانید اصول که طراح برای طرح سوالات استفاده می کند چگونه است. پس از آنکه مطالعه مفهومی هر فصل را متوجه شدید خواهید دید که از این مفهوم ها نکاتی خارج می شود که بهترین دفتر یاد داشت برای نکات مهم و اولیه همان کتاب درسی است که در زمان مرور به شما یادآوری نکات اصلی را داشته باشد.

یکی از مراحل مطالعه ی مفهومی درس زیست شناسی کنکور تجربی، تست زنی می باشد. در تست زنی مفهومی در پایان فصل ها شما می بایست نکاتی که در هنگام تست زدن بدست آورده اید را در کنار همان نکات درس در کتاب درسی خود یادداشت کنید تا همیشه در دسترس باشند و به تثبیت در حافظه ی بلند مدت تان برسند. پیشنهاد ما استفاده از پکیج هفت الگوی طلایی زیست شناسی حرف آخر است.

افرادی که به درس زیست شناسی علاقه ندارند چگونه این درس را مفهومی مطالعه کنند ؟

نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی برای آمادگی در کنکور سراسری تجربی برای افرادی که علاقه ای به آن نداشته اند سختی به همراه دارد که این سختی با همت و تلاش قابل حل شدن می باشد. درس زیست شناسی اصلا درس سخت و غیرقابل فهمی نخواهد بود بلکه برعکس است هر کسی می تواند با خواندن این کتاب به فهم آن برسد، ولی برای آنکه عمق مطالب و جان کلام را درک نید حتما می بایست در روش مطالعه تان عمقی خواندن را درپیش بگیرید چون قرار است در کنکور تجربی شرکت کنید و نیاز دارید که رتبه این درس را عالی بزنید.

افرادی که علاقه ای به این درس ندارند باید بگوییم نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی به کمک شان آمده است تا روشی نوین را برایشان رونمایی کند.

در ابتدا افراد می بایست برای آمادگی و آشنایی با نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی، حتما یک دور کتاب درسی خود را بصورت ساده و غیر عمقی فقط مطالعه کنند به گونه ای بخوانند که انگار یک کتاب رمان در حال مطالعه دارند. وقتی رمان می خوانید شما خط به خط و کلمه به کلمه را حفظ نمی کنید بلکه به گونه ای می خوانید تا در مسیر جریان داستان اصلی کتاب قرار گیرد که همین در مورد زیست شناسی نیز صدق می کند.

حالا که خواندن کتاب در دور اول به پایان رسیده و در این مسیر اگر بخشی را متوجه نشده اید برگشتید و دوباره خوانید پس به یک ذهنیت نسبی در مورد مطالعه درس زیست شناسی رسیده اید. حال می بایست به سراغ تست زدن بروید تا با سوالات و اطلاعاتی که بدست آورده اید در دل سوالات آشنا شوید. اگر در این مرحله و قطعا به تعداد زیادی از سوالات نتوانید پاسخ دهید برای همین منظور می روید سراغ پاسخنامه و از روی آن جواب ها را مطالعه می کنید.

خب دوباره باید برگردید و این بار با خواندن عمیق و مفهومی اشکالات خود را رفع کنید و در ای بین حتما نکات بیشتری نظر شما را جلب خواهد کرد که می بایست این نکات را در همان کتاب درسی یادداشت کنید. این گروه از افراد که با علاقه ی کم یا فاقد علاقه به سراغ درس زیست شناسی آمده اند نیازی به دقت کردن به حروف اضافه و کلمه های ربط دهنده ندارند و تاکید می کنیم که اصلا توجه هم نکنید.

در اینجا که یک بار دیگر کتاب را عمقی خواندند می بایست به سراغ نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی بروند و آن را با انرژی بیشتر و با توجه داشتن به نکات و کلمه های ربطی و حروف اضافه، رابطه های مفهومی را بدست بیاورند و دوباره نکات جدید را یادداشت کنند. پس از آنکه سه کتاب زیست شناسی را به این روش مطالعه کردند می بایست در اینجا موضوعات را از بین سه کتاب به صورت مفهومی مطالعه کنند و به یکدیگر وصل کنید.

در روش و نحوه مطالعه مفهومی درس زیست شناسی کتاب درسی همانند همراه شما می باشد که دائما در زمان مطالعه می بایست جلوی چشمان شما باشد و کشف هر نکته و قانون جدیدی را در کتاب درسی بنویسید.

بخش مهمی از سوالات زیست شناسی در کنکور، سوالات ترکیبی زیست است که باعث میشود داوطلبان گروه تجربی نتوانند درصد بالای در زیست شناسی کسب کنند. اساتید زیست شناسی حرف آخر https://harfehakhar.com با روش های جدید و کاربردی زیست را در 7 الگو تقسم بندی کرده اند.که همه مباحث را به طور کامل پوشش میدهد و مباحث به صورت ترکیبی تدریس شده است. یکی از ویژگی های بارز هفت الگوی طلایی حرف آخر، ارائه تکنیک های برتر تست زدن و درک سریع سوالات مبهم است. بسیاری از سوالات زیست شناسی در کنکور دارای دام و تله های مفهومی است و این باعث میشود که داوطلبان نتوانند جواب سوال را سریع پیدا کنند. اما روش های مفهومی و تکنیکی در این پکیج این کمک میکند تا بتوانید در کمتر از 30 ثانیه هر سوال از زیست شناسی را پاسخ بدهید.