مهم‌ترین نکات نگهداری از گربه در خانه چیست؟ (+راه حل‌های پیشنهادی)

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های تمام کسانی که اقدام به خریداری حیوان خانگی می‌کنند، شیوه نگهداری از آن است. اگر شما هم می‌خواهید که از یک حیوان خانگی در منزل خود نگهداری کنید، بهتر است به این نکات توجه داشته باشید که چگونه باید از یک حیوان خانگی به خصوص گربه نگهداری کنید؟

  1. چهارشنبه ۵ آذر ۹۹ ساعت ۱۱:۰۲ (۳ سال،۶ ماه قبل)
گربه خانگی
به گزارش فرانگر

آیا از پت شاپ نیاز دارید تا وسایل، ابزار و یا تجهیزات خاصی مانند خاک گربه Blue Cat خریداری کنید؟ آیا خرید خاک گربه مزایایی هم دارد؟ خرید غذای گربه به چه صورت استو به چه نکاتی در این زمینه باید توجه کنید؟ در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم تمامی سوالات شما در این زمینه را پاسخ دهیم!

غذای گربه مهم‌ترین فاکتور برای حفظ سلامتی این نوع حیوان خانگی

شما با خرید و فروش غذای گربه که بر اساس اصول استاندارد تهیه شده باشد، می‌توانید مطمئن باشید که سلامت حیوان خانگی شما در طول زمان حفظ خواهد شد. در واقع این نوع از حیوانات خانگی به واسطه غذا انرژی مورد نیاز بدن خود و فعالیت‌هایشان را تامین می‌کنند. در این زمینه باید بدانید که شیوه غذا خوردن و عادت‌های غذایی این حیوان با پت‌های دیگری مانند سگ بسیار متفاوت است.

اگر در طبیعت نگاهی به عادت‌های غذایی گربه‌ها بیندازیم، متوجه خواهید شد که گربه‌ها در طبیعت نوعی حیوانات شکارچی و گوشتخوار هستند که غذای مورد علاقه آن‌ها حیواناتی مانند پرندگان و موش‌ها هستند. در خرید غذای گربه باید دقت داشته باشید که حتما پروتئین بالایی در محصول غذایی آن‌ها موجود باشد.

گربه‌ها اصولا بد غذا هستند!

اگر از گربه ای تابحال نگهداری کرده باشید، خودتان هم به خوبی می‌دانید که گربه‌ها اصولا بد غذا هستند! گربه‌ها هنگامی که به یک نوع غذای خاص عادت کنند به راحتی نمی‌توانند به نوع دیگری از غذا عادت کنند. شما هم اگر صاحب یک گربه خانگی هستید و ترجیح می‌دهید که به او غذای خوبی بدهید، باید توجه داشته باشید که حتما در انتخاب غذای پت دقت کافی داشته باشید.

شما می‌توانید برای حل این مشکل اقدام به خرید غذای گربه خشک کنید. برای خرید غذای خشک گربه، شما می‌توانید از ارزش غذایی بر حسب نیازهای گربه دراین نوع غذاها استفاده کنید و به واسطه بد غذا بودن این حیوان، بهترین نوع غذا را برای آن آماده کنید. مدنظر داشته باشید که اگر گربه شما عقیم شده و یا باردار است، باید رژیم غذایی خاصی را در برنامه او بگنجانید که با مشورت با یک دامپزشک حرفه ای، می‌توانید در این زمینه اطلاعات جامع تری بدست آورید.

ظرف خاک گربه و اطلاعات مهمی که در رابطه با آن ندارید!

غذای گربه

یکی از مواردی که توسط صاحبان گربه‌های خانگی معمولا نادیده گرفته می‌شود، ظرف خاک گربه و تاثیرات آن است! شما می‌توانید بل خرید خاک گربه Blue Cat از یک پت شاپ اینترنتی و مراجعه به یک مرکز فروش خاک گربه، اقدام به خریداری خاک مورد نیاز حیوان خانگی خود کنید.

در مورد این نوع از پت‌ها باید بدانید که حساس‌ترین و آسیب پذیرترین بخش‌های آن‌ها، در واقع دستگاه‌های ادراری و گوارشی گربه هاست که باید در شیوه حفظ سلامت آن‌ها برای افزایش طول عمر حیوان، اطلاعات کافی داشته باشید. شما می‌توانید با بررسی ظرف خاک گربه خود و زیر نظر گرفتن ادرار و مدفوع گربه تان، راجع به این موضوع تصمیم‌گیری کنید که آیا حیوان خانگی شما سالم است یا خیر؟


چگونه با کمک خاک گربه در رابطه با سلامت آن مطمئن باشیم؟

بعد از خرید خاک گربه و درست کردن ظرف خاک، شما می‌توانید به صورت روزانه در ساعت‌های مشخصی اقدام به نظافت این خاک کنید. شاید می‌پرسید که چرا باید در ساعت مشخصی این کار را بکنیم؟ شما با مقایسه کردن روزانه حجم خاک‌های گلوله شده در ظرف و تغییراتی که نسبت به روز قبل و یا روزهای قبل داشته‌است، می‌توانید به سلامت گربه خود توجه کنید.

معمولا گربه‌ها در طول هر روز 2 یا 4 بار ادرار می‌کنند. البته این میزان بیشتر وابسته به میزان آب و غذایی است که گربه مصرف می‌کند، دارد. اگر گربه بالغی دارید و حدود یک روز است که هیچ مدفوعی نداشته، بهتر است در اسرع وقت به یک دامپزشک مراجعه کرده و مشکل خود را حل کنید.

خرید غذای گربه و خاک به صورت اینترنتی از یک فروشگاه معتبر

حالا که با اهمیت غذای گربه و خاک آن به صورت کامل آشنا شدید، بهتر است بدانید که چگونه می‌توان اقدام به خرید اینترنتی غذای گربه کرد. هرچقدر که برای خرید آنلاین غذای گربه بهتر وقت صرف کنید و دقت بالاتری در این زمینه داشته باشید، سلامت حیوان خانگی شما بیشتر تضمین می‌شود.

شما می‌توانید برای خریدهای مختلف در رابطه با حیوان خانگی خود از پت شاپ آنلاین بامی پت استفاده کنید که فروش لوازم و غذای حیوانات خانگی را با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهد. آیا تابحال تجربه خرید از یک پت شاپ آنلاین را داشته‌اید؟ چه نظری در این رابطه دارید؟ شما می‌توانید نظرات خود را در بخش مربوطه با دیگران به اشتراک بگذارید.