نقش کالر آیدی ضبط مکالمات در رونق کسب و کار امروز

در برقراری ارتباط تلفنی با مشتریان، هویت تماس گیرندگان اهمیت بسیار زیادی دارد. برای آن که بتوانیم ارتباط تلفنی موثرتری با مشتریان و تماس گیرنده ها برقرار کنیم، دانستن هویت آن ها می تواند بسیار موثر باشد. راهکاری که در صنعت مخابرات برای این مشکل اندیشیده شده، استفاده از کالر آیدی است.

  1. شنبه ۲۴ آبان ۹۹ ساعت ۱۶:۵۴ (۳ سال قبل)
کالر آی دی
به گزارش فرانگر

امروزه با توجه به رکود اقتصادی به وجود آمده بحث شناخت و ارتباط با مشتری نقش زیادی در رونق کسب و کارها دارد . یکی از نیازهای اصلی کسب و کارها سرعت عملیات در فرآیندهای فروش و خدمات‌دهی است. 

در زمانی که حجم تماس های تلفنی با مشتری زیاد است، ممکن است مشکلات و معطلی های زیادی پیش آید. در صورتی که مشتری با اشغالی خط مواجه شود و یا پس از ارتباط با اپراتور برای شناسایی مشخصات ، مشتری معطل شود. احتمالاً به جمع مشتریان ناراضی خواهد پیوست.شناخت به موقع و سریع مشتریان و کاهش زمان انتظار آنها موجب رضایت آنها خواهد شد و مشکلات موجود را از بین می‌برد.

بااتصال یک کالر آی دی ضبط مکالمه ،به محض تماس مشتری تمامی اطلاعات تماس گیرنده بر روی صفحه کامپیوتر  به نمایش در می آید و اپراتور به سرعت مشتری خود را شناسایی می کند. همچنین با استفاده از ضبط مکالمه امکان بررسی مجدد درخواست مشتری را دارید. علاوه بر آن اپراتور می تواند با بکار بردن نام مشتری قبل از معرفی استقبال خاص و شخصی از او کند .این امر به شدت حسی از صمیمیت و احترام در مشتری ایجاد خواهد کرد و در نهایت از او یک مشتری وفادار می سازد.

کالر آی دی ضبط مکالمه، دستگاهی است که شماره شخص تماس گیرنده، وضعیت خط اعم از آزاد یا اشغال بودن آن، تعداد زنگ و تماس‌های خروجیو همچنین صدای مکالمه را در اختیار کامپیوتر می‏گذارد. کالر آی دی ضبط مکالمات با استفاده از پورت USB اطلاعات را به کامپیوتر منتقل می کند. نرم افزار کامپیوتر اطلاعات ارسالی را پردازش و ذخیره می کند . در صورتی که قبلا تلفن مشتری در نرم افزار ذخیره شده باشد اطلاعات مشتری شامل عکس کد اشتراک، آدرس و... نمایش داده می شود .

مدیران کسب و کارها می توانند با استفاده از دستگاه کالر آی دی ضبط مکالمات کیفیت پاسخگویی اپراتورها را بررسی کنند. همچنین با بررسی مکالمه ضبط شده امکان آموزش و ارتقاع پاسخگویی اپراتورها را دارند. در صورتی که شکایتی از سمت مشتری دریافت شود، مدیران می تواند با مراجعه به آرشیو مکالمات ظبط شده ، خیلی سریع و راحت به شکایت مشتری رسیدگی کنند. همچنین این آرشیو می توانند در صورت نیاز در مراجعه قضایی مورد استفاده گردد. البته باید توجه داشته باشید ضبط مکالمات بدون اطلاع طرفین جرم محسوب می شود به همین دلیل توصیه می شود حتما مشتری را از وجود ضبط مکالمات مطلع سازید.

یکی دیگر از کاربرده ای مهم ضبط مکالمات این است که در صورتی که اپراتورها در ارائه نوع خدمت دچار شک و شبه شده باشند می توانند با شنیدن مجدد فایل ضبط شده ، در خواست مشتری را بررسی کنند و تصمیم گیری بهتری را داشته باشند . بدین ترتیب با ضبط مکالمات می توانید از شکایت های احتمالی مشتریان پیشگیری نمایید.

کالر آی دی

کالر آی دی برای چه کسانی کاربرد دارد؟

حال که به بررسی و معرفی اساس کار کالر آی دی ها پرداختیم، باید به این سوال پاسخ داد که کالر آی دی برای چه کسانی کاربرد دارد؟

به طور کلی در هر ارتباط تلفنی، داشتن اطلاعات تماس طرف مقابل و تشخیص هویت او از اهمیت بالایی برخوردار است. اما این اهمیت در برخی موارد بیشتر است. مشاغلی که با تماس تلفنی با مشتریان خود در ارتباط هستند، نیاز به آگاهی از هویت مشتری را بیشتر حس می کنند.

به عنوان مثال اگر شما صاحب یک رستوران باشید که غذاها را با پیک برای مشتریان خود ارسال می کند، به کالر آی دی نیاز خواهید داشت. زیرا با استفاده از آن سیستم ثبت سفارشان و پیگیری آن ها بسیار بهتر کار خواهد کرد. همین مسئله در رابطه با تاکسی سرویس هایی که به صورت تلفنی با مشتریان خود در ارتباط هستند وجود دارد. مشاغلی مانند کافی شاپ ها و رستوران ها، مطب پزشکان، خشکشویی ها، آرایشگاه ها، سرویس های تاکسی و... جز مشاغلی هستند که به یک سرویس کالر آی دی حرفه ای و همه جانبه نیاز دارند.

کالر آی دی

شرکت تیلدا کیش طراح و تولید کننده دستگاه های کالر آی دی و ضبط مکالمه با برند تی لاین (T-Line) می باشد. این شرکت با 10سال سابقه از بهترین قطعات و مواد اولیه در تولید دستگاه های کالر آی دی و ضبط مکالمه تی لاین (T-Line) استفاده میکند. با این حال محصولات این شرکت قیمت پایین تری نسبت به نمونه های خارجی خود دارند.

کالر آی دی تی لاین، یک کالای ایرانی بسیار با کیفیت است که موفق به ثبت گواهی ثبت اختراع برای سری HID (Human Interface Device) به صورت رسمی شده است. در میان محصولات سری های مختلف کالر آی دی تی لاین، مواردی دیده می شوند که در نوع خود منحصر به فرد هستند. این محصولات با وجود کیفیت بسیار بالا و تکنولوژی پیشرفته، با قیمت های بسیار مقرون به صرفه عرضه می شوند.

کالر آی دی سری TK 200 جز اولین کالر آی دی ها با پورت HID و دارای قابلیت plug&play (نصب خودکار) هستند.

• کالر آی دی سری TK 300 می توانند بدون سیم و با بلوتوث به کامپیوتر متصل شوند. کالر آی دی های بی سیم برای کسانی که از سیتم عامل اندروید استفاده می کنند یا محدودیت پورت USB دارند بسیار مناسب می باشد.

کالر آی دی ضبط مکالمه سری TK 400 جز جدیدترین سری های کالر آی دی تی لاین است که علاوه بر امکانات کالر آی دی قابلیت ضبط صدا نیز دارد .

• کالر آی دی سری TK 500 با پورت LAN کار می کند و برای کسانی که می خواهند از اطلاعات کالر آی دی در شبکه استفاده کنند بسیار مناسب می باشد.

اگر جز مشاغلی هستید که نیاز به یک سیستم کالر آی دی کارآمد با قیمت مناسب دارند، کالر آی دی تی لاین گزینه ای کاربردی برای شما خواهد بود.