چرا رمان های پلیسی جرو بهترین رمان های دنیا شناخته می شوند؟

رمان پلیسی یکی از پرطرفدارترین سبک های رمان است که بعد از رمان عاشقانه بیشترین خوانندگان کتاب را به خود جذب می کند. سبک نوشتن رمان قدیمی یا رمان جدید چندان تفاوتی در محبوبیت رمان های پلیسی ایجاد نکرده است و همچنین دانلود رمان پلیسی بیشترین آمار را در بین سبک های دیگر رمان به خود اختصاص داده است.

  1. شنبه ۱۷ آبان ۹۹ ساعت ۱۰:۵۱ (۲ سال،۱۰ ماه قبل)
رمان پلیسی
به گزارش فرانگر

داستان کارآگاهی یا رمان پلیسی یکی از ژانرهای داستان های جنایی و داستان های معمایی است که در آن یک محقق یا کارآگاه - اعم از حرفه ای ، آماتور یا بازنشسته - به بررسی جرمی ، اغلب قتل می پردازند. ژانر پلیسی تقریباً همزمان با داستان های سوداگرانه و دیگر داستان های ژانر در اواسط قرن نوزدهم آغاز شد و به ویژه در رمان ها بسیار محبوب مانده است. از مشهورترین قهرمانان داستان های پلیسی می توان به سی آگوست دوپین ، شرلوک هولمز و هرکول پوآرو اشاره کرد. داستان های نوجوانان با حضور پسران هاردی ، نانسی درو و کودکان Boxcar نیز برای چندین دهه در چاپ باقی مانده است. 

رمان و رمان خوانی باعث گشایش دید افراد به دنیایی جدید با کشفیات جدید می شود که بی شک این تجربیات بر شخصیت و منش آن ها تاثیر گذار خواهد بود. رمان، کلمه ای گرفته شده از زبان فرانسوی است و به معنای متنی است که در قالب نثر بوده و در اغلب موارد نشات گرفته از تخیلات ذهنی نویسنده می باشد.

البته باید گفت برخی از سبک ها برای مثال رمان های اجتماعی با توجه به مشکلات و مسائل موجود در جامعه حال خود، پیاده سازی می شوند. اما رمان های پلیسی به سبک معمایی نوشته می شوند و همین امر به جذابیت بیشتر آنها کمک می کند.

در واقع انسان ها با رمان های قدیمی یا جدید پلیسی ارتباط خوبی برقرار می کنند چرا که آن ها محتوایی بر اساس واقعیت های نزدیک به حال زندگیشان نوشته شده اند و با خواندن آن ها احساسی به انسان دست می دهد که گویی به دفعات آن اتفاقات را در زندگی واقعی خود لمس کرده است.

بهترین رمان های دنیا کدام اند؟

بسته به این که رمان در چه سبکی پیاده شده مثل رمان عاشقانه، رمان پلیسی یا رمان اجتماعی و با توجه به کیفیت متن رمان و قابل قبول بودن وقایع رخ داده در آن، می شود گفت که در هر ژانر، رمان های شناخته شده ای وجود دارند که به عنوان بهترین رمان های دنیا دسته بندی می شوند و مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته اند.

برای مثال اگر بخواهیم دو نمونه از خاطره انگیز ترین و محبوب ترین رمان های قدیمی و عاشقانه ایرانی و خارجی را مثال بزنیم باید بگوییم که دالان بهشت و غرور و تعصب که بسیاری از ما با آن خاطره داریم دو نمونه از محبوب ترین ها در ژانر خود هستند که خواندن آن ها خالی از لطف نیست.

جین آستین و شارلوت برونته نیز آثار کلاسیکی را بر جای گذاشته اند که مطمئنا می توانید آن ها را در قفسه کتاب افراد رمان خوان ببینید.

گرگ و میش را هم که جزو رمان های خون آشامی است می توان از بهترین رمان های دنیا در ژانر تخیلی نام برد که یکی از هیجان انگیز ترین رمان های ترجمه شده استفانی میر است که خواندندش را به شما پیشنهاد می کنیم.

دلیل پرطرفدار بودن رمان های پلیسی چیست؟

در بین انواع مختلف سبک رمان، رمان های پلیسی را جزو بهترین رمان های دنیا می شناسند که طرفداران بسیار زیادی دارد. نویسندگان رمان های پلیسی باید خلاقیت فوق العاده ای در بیان داستان داشته باشند به طوریکه خواننده تا لحظه آخر نتواند حدس بزند که قرار است چه کسی به عنوان متهم شناسایی شود.

اغلب نویسندگان مشهور رمان های پلیسی مانند آگاتا کریستی، یک شخصیت منحصر به فرد خلق می کنند که در داستان های مختلف با روش های بسیار زیرکانه ای می تواند قاتلان یا جنایتکاران را شناسایی کند.

این سبک نوشتن، خواننده را به حدی به خود مشغول می کند که نمی تواند به جز حل کردن معمای رمان پلیسی، به چیز دیگری فکر کند. بدیهی است که این میزان کشش و جذابیت، علت اصلی پرطرفدار بودن رمان های پلیسی است که به عنوان بهترین رمان های دنیا شناخته می شوند.

رمان پلیسی

بهترین رمان های پلیسی قدیمی و جدید را از کجا دانلود کنیم؟

با گذشت چند دهه بی توجهی به ادبیات رمان پلیسی و جنایی خوشبختانه باید گفت که چند سالی است کم و کاستی ها در این سبک از رمان بهبود یافته و شاهد نوشتن رمان های جدید پلیسی با عناوین متعددی هستیم.

برای دانلود بهترین رمان های پلیسی قدیمی و جدید می توانید به وب سایت هایی نظیر رمان بوک مراجعه کنید که این سبک رمان ها را با تنوع بسیار بالایی در اختیار خوانندگان قرار می دهند. معمولا در وب سایت ها، دانلود رمان های پلیسی در دسته بندی های مختلفی مانند رمان جدید، رمان قدیمی، رمان ایرانی و رمان خارجی تقسیم بندی می شوند.

هرچند محبوبیت رمان های پلیسی و گرایش افراد به سمت این نوع ژانر را مدیون رمان های قدیمی پلیسی مانند شرلوک هلمز یا پوآرو هستیم اما بدیهی است که با پیشرفت تکنولوژی و تغییر در سبک جرائم، رمان های جدید پلیسی باید توسط نویسندگان عصر مدرن و دیجیتال امروزی نوشته شوند تا این سبک رمان دوباره طرفداران خاص خود را شگفت زده کند.

در زیر چند نمونه از جدیدترین و پرطرفدارترین رمان های پلیسی جدید که مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته و آمار دانلود رمان پلیسی را افزایش داده اند همراه با شرح مختصری از داستان آن معرفی می کنیم:

• رمان پلیسی دختری در قطار اثر پائولا هاوکینز

داستان این رمان زندگی دختری به نام ریچل یک یک دائم الخمر است را بیان می کند که به مشاهده جزئیات زندگی دیگران از پنجره قطار علاقه دارد. ریچل مشکلات زیادی در زندگی خود دارد از جمله اینکه نمی تواند بچه دار شود و شوهرش نیز او را ترک کرده است و با همسایه اش مگان وارد رابطه شده است.

اصل رمان پلیسی از آنجا آغاز می شود که مگان به طور ناگهانی ناپدید شده و همه تصور می کنند که ریچل در این کار نقش داشته است. اما در نهایت، یادداشت های بین ریچل و مگان پرده از حقیقت ماجرا بر می دارد.

• تابوت های دست ساز اثر ترومن کاپوتی

رمان های پلیسی که از روی داستان های واقعی نوشته می شوند، معمولا به سرعت محبوبیت پیدا کرده و جزو بهترین رمان های دنیا شناخته می شوند. رمان پلیسی جنایی تابوت های دست ساز نیز از همین دسته رمان های جدید است. در این کتاب چندین قتل مشابه اتفاق می افتد که همه آنها یک وجه مشترک دارند. آن هم رسیدن یک هدیه از طرف قاتل پیش از کشتن مقتول است.

جذابیت داستان اینجا است که کارآگاه جیک و خود ترومن کاپوتی که در واقعیت نیز این ماجرا را تجربه کرده، قاتل را می شناسند اما نمی توانند مدرک محکمی برای دستگیری او پیدا کنند تا اینکه ...

• رمان پلیسی بیگانه اثر استیون کینگ

نام استیون کینگ برای تمام خوانندگانی که به رمان جدید پلیسی علاقه دارند، کاملا آشنا است. این نویسنده تبحر زیادی در بیان داستان های جنایی دارد و این بار به کشف علت مرگ پسربچه ای می پردازد که جسد او با وضعیت بسیار وحشتناکی پیدا شده است.

هرچند در ابتدای داستان مردی به نام میتلند به عنوان قاتل دستگیر می شود که اثرانگشت او در صحنه جرم وجود داشته اما قضیه از جایی جالب می شود که چندین شاهد عینی، شهادت می دهند که میتلند را در همان روز قتل در شهر دیگری دیده اند و مدارک مستندی نیز در این خصوص ارائه می دهند.

• رمان پلیسی آنچه گذشت

رمان آنچه گذشت، روایتی از زندگی مامور دایره جنایی است که فردی مستبد و مغرور است و به دلیل گذشته مجهولی که از سر گذرانده از جنس زن بیزار است. با محول شدن پرونده ای پیچیده راجب به قتل های زنجیره ای در تهران داستان وارد قسمت هیجانی و مبهم خود می شود. داستان زمانی جالب تر می شود که یکی از خواهرهای مقتولین وارد میدان می شود و ...

• رمان پلیسی ستاره ها مسیر را نشانت می دهند

رمان ستاره ها مسیر را نشانت می دهند نیز یکی دیگر از رمان های پلیسی است که داستان دختری از یک خانواده مذهبی را روایت می کند که با ریسک کردنش باعث می شود خود را در راه خطرناک و پر پیچ و خمی بیاندازد.

از طرفی یکی دیگر از شخصیت های اصلی داستان، پسری است که مدیریت یک باشگاه را بر عهده دارد و همراه با دختر داستان پا در راه خطرناکی می گذارند که باعث بروز حوادث غیر منتظره ای برای هر دو می شود و ...

• رمان پلیسی ماموریت اجباری

رمان ماموریت اجباری درباره مامور جذاب و وظیفه شناسی به نام یل است که قصد دارد باند خلافکاری را با کمک زنی به نام ترنج که از قضا جزو همان دسته خلافکار است، دستگیر کند. در ابتدا ترنج زیر بار نمی رود تا این که اتفاقاتی طی گروگان گیریش به دست یل رخ می دهد که مجبور به همکاری با او می شود و ...

• رمان نفوذ دو ناشناس

رمان پلیسی دیگر با نام رمان نفوذ دو ناشناس درباره زندگی دختری است که می توان آن را در دسته افرادی قرار داد که برای رسیدن به خواسته و اهدافش حتی از خانواده اش هم می گذرد. اسم شخصیت اصلی داستان رستا است که تنها دختر خانواده رادفر می باشد و تمام تلاش خود را می کند تا هر جور که شده به هدفی که در سر دارد برسد و حوادت داستان از همین جا شکل می گیرد.

بهترین وب سایت ها جهت دانلود رمان جدید و قدیمی


وب سایت های زیادی در فضای مجازی هستند که صدها و یا شاید هزاران رمان با سبک های مختلف را به افراد ارائه می دهند اما موضوع مهم که باید راجب این وب سایت ها در نظر داشته باشید این است که کیفیت رمان های درج شده در آن ها در چه سطحی است.

اگر بخواهیم به شما وب سایتی را جهت دانلود بهترین و با کیفیت ترین رمان های پلیسی، تاریخی، اجتماعی، طنز و ... معرفی کنیم باید رمان بوک را نام ببریم چرا که در این وب سایت به طور مرتب رمان های جدید ایرانی و خارجی در تمامی سبک ها و ژانر ها و انواع رمان جدید و قدیمی قرار داده می شود و بروزرسانی در این وب سایت ها به طور منظم صورت می گیرد.

در این وب سایت تمامی قوانین و قواعد جمهوری اسلامی رعایت شده است و مراجعه کنندگان می توانند در صورت مشاهده هر گونه رمان غیر معتبر، آن را گزارش دهند.

همچنین وب سایت های خارجی معروفی مثل ManyBooks، Free Computer Books و Librivox هستند که شما می توانید با خیال راحت از آن ها هر گونه رمانی که مدنظرتان می باشد اعم از رمان قدیمی و جدید، رمان پلیسی یا رمان عاشقانه را به زبان انگلیسی دانلود و مطالعه کنید.