معرفی انواع مختلف دستگاه ضدعفونی کننده دست

شاید اگر حدود چند سال پیش در رابطه با دستگاه ضدعفونی کننده دست مقالاتی را می‌خواندید به نظرتان اصلاً جذاب جالب و کاربردی نمی‌آمدند، و تنها دستگاه‌ هایی بودند که در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی درمانی قابل استفاده بودند.

  1. یکشنبه ۲۳ شهریور ۹۹ ساعت ۰۲:۵۷ (۳ سال قبل)
ضد عفونی
به گزارش فرانگر

اما امروزه با شیوع و همه‌ گیری ویروس کرونا همه ما دنبال خواندن مقالاتی از این دست و کسب کردن اطلاعات بیشتر هستیم. با توجه به این‌ که ویروس کوئید نوزده به‌ راحتی می‌تواند از طریق مجاری های شما مانند بینی شما، چشم‌ های شما، دهان و یا حتی گوش شما وارد بدنتان شوند و شما را آلوده به این بیماری نمایند ضد عفونی کردن دست‌های شما بسیار مهم است. به دلیل این ‌که تمام این مجاری‌ ها به احتمال نود درصد ممکن است با دست شما آلوده شوند شما باید دقت زیادی در زمینه ضدعفونی کردن دست های خود نمایید. شما با استفاده ضدعفونی کردن دست ‌هایتان می توانید از آلوده شدن خود به این بیماری خطرناک جلوگیری نمایید. امروزه استفاده از انواع مختلف محلول‌ های ضدعفونی‌کننده و ژل‌های از این دست و همچنین دستگاه استریل و ضدغفونی کننده دست جزو اشیاء و وسایل معمولی و روزمره ما شده است. دستگاه ضدعفونی کننده دست در مراکزی که آمد و‌ شد در آن‌ها زیاد است مانند کافه‌ ها، رستوران‌،مدارس، دانشگاه ها، شرکت‌ های مختلف، بازار های خرید، بیمارستان‌ها و غیره و غیره زیاد است استفاده می‌شود. 

ضد عفونی کننده

معرفی انواع مختلف دستگاه ضدعفونی کننده دست

دستگاه ضد عفونی کننده دست درست مانند همه اشیاء اطراف ما دارای انواع مختلفی است. جالب است بدانید که علاوه بر وجود دستگاه ضدعفونی کننده دست ، امروزه انواع مختلف دستگاه‌ های ضدعفونی‌کننده اشیاء نیز تولید می‌شود که برای ضدعفونی کردن سطوح و اشیاء اطراف ما از آن استفاده می‌شود. همچنین دستگاه‌هایی وجود دارند که هم مختص ضدعفونی کردن دست هستند و هم مختص ضدعفونی‌کننده اشیا. اما توجه نمایید که در میان این سه گروه دستگاه ضدعفونی‌کننده، دستگاه ضدعفونی کننده دست ، بیشترین استفاده و مقدار خرید را دارد. دستگاه‌ های ضدعفونی‌ کننده دست شامل انواع مختلف دستگاه‌ های ضدعفونی‌کننده پدالی، دستگاه ‌های ضدعفونی‌ کننده اتوماتیک، همچنین دستگاه‌ های ضدعفونی ‌کننده دیواری دسته‌ بندی می‌شوند. این سه دسته پر استفاده ترین انواع مختلف دستگاه ضدعفونی کننده دست هستند که ما در ادامه در رابطه با ویژگی ‌ها و مشخصه‌ های هرکدام از آن ‌ها برای شما بیشتر صحبت خواهیم کرد.

دستگاه ضد عفونی کننده پدالی

جالب است بدانید که این نوع دستگاه ‌ضد عفونی کننده دست، در مدل ‌های بسیار متنوع و شکل ‌های گوناگون امروزه در حال ساخت هستند، اما همه آن ‌ها از یک اسکلت و ساختار ثابت برخوردار هستند که آن هم قرار گرفتن آن ‌ها روی زمین است. این دستگاه ها دارای یک مخزن هستند که روی میله و پایه دستگاه قرار گرفته است و با توجه به مخزن آن‌ ها حدود چند لیتر مثلاً دو یا پنج لیتر فضای جا دادن ماده ضدعفونی‌ کننده در خود را دارند‌. کسانی که این دستگاه ‌ها را خریداری می‌کنند با توجه به نیاز روزمره شان این مخزن‌ها را پر می‌کند. این دستگاه دارای یک پایه فلزی است که روی زمین قرار گرفته‌است و یک ستون دارد که پایه را به قسمت بالایی دریچه که محل خروج ماده ضدعفونی‌ کننده است وصل می‌کند و ماده ضدعفونی ‌کننده از مخزن توسط میله‌هایی به سمت بالا به نقطه برخورد ماده ضدعفونی‌ کننده با دست مصرف ‌کننده می‌رسد. در این نوع دستگاه ‌ها روی پایه فلزی که برای ایستادن دستگاه تعبیه شده است یک پدال قرار دارد که شما با فشار دادن این پدال می‌توانید مایع ضدعفونی کننده را به بیرون هدایت نمایید. این نوع دستگاه ضدعفونی کننده دست بسیار پرکاربرد و بهداشتی است، به دلیل این ‌که شما برای استفاده از آن از دست خود استفاده نمی‌کنید و نیازی نیست که دست خود را روی سطحی بکشید و یا دکمه ای را بفشارید تا مایع ضدعفونی ‌کننده بدست شما برسد می‌توانند در جلوگیری از شیوع بیماری بسیار پر کاربرد باشد.

ضد عفونی کننده دست

دستگاه ضد عفونی کننده اتوماتیک

با همین اسکلت و نوع ساختار که برای دستگاه ضدعفونی کننده پدالی گفتیم، دستگاه ضدعفونی‌کننده اتوماتیک نیز امروز در حال ساخت است. این دستگاه ها درست مانند شیر های چشمی عمل می کنند، یعنی دارای یک حس‌گر و یا چشمی هستند که هنگامی که شما دست خود را نزدیک این حس‌گر یا چشمی می‌کنید این حس‌گر به دستگاه دستور پاشش ماده ضدعفونی‌‌کننده را می‌دهد. در واقع این حس‌گر همان کارکرد پدال را در دستگاه ضدعفونی کننده پدالی دارد. به دلیل این‌ که عمل پاشیدن ماده ضدعفونی ‌کننده به صورت اتوماتیک انجام می شود، به این دستگاه‌ها دستگاه ضدعفونی کننده دست اتوماتیک می گویند. همچنین کاربری که در حال استفاده از این نوع دستگاه است می تواند مدت طول مدت پاشش و مقدار پاشیده شدن ماده ضدعفونی‌ کننده در این دستگاه‌ ها را به‌ صورت دستی و دلخواه تنظیم نماید‌. همچنین با توجه به سلیقه کاربر می‌شود که نوع ماده ضدعفونی ‌کننده در این نوع دستگاه‌ ها را نیز تغییر داد. علاوه بر شناخت ظرفیت این‌گونه دستگاه ‌ها با استفاده از تعداد پاشش های آن، ظرفیت مخزن این دستگاه ‌ها نیز می‌تواند عاملی برای تشخیص میزان کارکرد این دستگاه باشد. منبع انرژی این گونه دستگاه ضد عفونی کننده دست از برق و باتری تامین می شود‌. توجه نمایید که مانند دستگاه‌ های ضدعفونی‌ کننده پدالی دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک نیز می تواند دارای یک پایه باشد تا بتوان از آن‌ ها در ورودی ساختمان ‌های اداری، مسکونی، هتل‌ ها، رستوران ‌ها، کافه ‌ها، و مراکز خرید و فروشگاه ها استفاده کرد.

دستگاه ضد عفونی کننده دیواری

دستگاه ضدعفونی کننده دیواری، نوع دیگر دستگاه ضدعفونی کننده دست مدلی از این دستگاه است که روی دیوار نصب می شوند این‌گونه دستگاه‌ها معمولاً در اندازه کوچکی ساخته می شوند و به راحتی روی دیوار نصب می شود به گونه ای نیازی نیست که این دستگاه ‌ها را بر روی زمین قرار دهید و با توجه به این نکته، این دستگاه ‌ها جای بسیار کمتری را نسبت به دو دستگاه قبلی می‌گیرند. این دستگاه نیز مانند دستگاه ضدعفونی کننده اتوماتیک دارای حس‌گر چشمی است که با قرار گرفتن هر شیئی در مقابل آن ماده ضدعفونی‌کننده روی آن می پاشد. این نوع دستگاه نیز مانند دستگاه ضد عفونی کننده دست اتوماتیک، با استفاده از انرژی برق و باطری کار می‌کند.

ضد عفونی کننده

کلام آخر

همان ‌طور که پیش ‌تر نیز گفتیم با توجه به شیوع ویروس کرونا در همه کشور ها و تحت ‌الشعاع قرار دادن زندگی تمام انسان ‌های روی کره زمین امروز نیاز به دستگاه ضدعفونی کننده دست به نیاز ضروری و غیرقابل انکار تبدیل شده است. همچنین مکان‌ های عمومی و جوامع مختلف سعی نموده‌اند که با نصب نمودن این دستگاه ‌ها در محل ‌های پرتردد میزان شیوع این بیماری را کم نمایند. اما اگر شما نیز می‌خواهید این دستگاه‌ ها را تهیه نمایید و به‌ عنوان کاربر این دستگاه از آن‌ها استفاده نمایید و یا اگر دارای سالن‌های آرایشی رستوران‌ها کافه ‌ها و مکان‌ هایی از این دست هستید به شما توصیه می‌کنیم که حتماً با توجه به نوع نیازتان، دستگاه ضدعفونی کننده دست مناسب را خریداری و نصب نمایید.

اگر تمایل به خرید دستگاه استریل و ضدعفونی کننده دست دارید میتوانید از فروشگاه اینترنتی آی استورمد به عنوان مرجع تخصصی کالا و خدمات پزشکی، آزمایشگاهی و سلامت تهیه نمایید.

سادگی، سهولت و اطمینان خرید را با ما تجربه کنید.