۱۵ ترفند و توصیه سرزمین عطر برای افزایش ماندگاری عطرها

همه دوست دارند در تمام طول روز خوش بو باشند! اما احتمالاً متوجه شده‌اید که بسیاری از عطرها در نیمه‌ی روز، رایحه‌ی خود را از دست می‌دهند.

  1. یکشنبه ۱۶ شهریور ۹۹ ساعت ۱۳:۲۸ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
عطر
به گزارش فرانگر

این امر به احتمال قوی ناشی از این موضوع است که عطر خود را به درستی استفاده نکرده‌اید. بسیاری از مردم نمی‌دانند که می‌توان با مصرف صحیح، باعث افزایش ماندگاری عطر شد. 

برای مثال؛ اگر عطر خود را در کیف، خودرو، حمام و یا بر روی میز آرایش کنار پنجره قرار می‌دهید، مکان مناسبی را برای نگه‌داری از عطر خود انتخاب نکرده‌اید. در این مقاله می‌خواهیم به برخی ترفندها و روش‌ها در رابطه با نحوه‌ی استفاده و نگه‌داری عطر اشاره کنیم که به شما کمک می‌کنند تا بتوانید بهترین بهره را از عطر محبوب و مورد علاقه خود ببرید.

فروشگاه اینترنتی سرزمین عطر، تنها نماینده رسمی و قانونی عطر ماین در خاورمیانه و ایران، عرضه کننده مستقیم تمامی محصولات پرستیژ پارفومز فرانسه در ایران شما را به خواندن این مقاله دعوت می کند.

چگونه می‌توان باعث افزایش ماندگاری عطر شد؟

1. عطر را بعد از استحمام استفاده کنید.

اگر عطر را در زمان مناسب استفاده کنید، می‌توانید انتظار داشته باشید که رایحه‌ی آن، کل روز باقی بماند. برای دستیابی به بهترین نتیجه، عطر را دقیقا پس از استحمام روی پوست خود، اسپری و استفاده کنید.

2. قبل از استفاده، اطمینان یابید که پوستتان مرطوب است.

پیش از استفاده از عطر، محل اسپری را با یک لوسیون بدون بو کمی مرطوب کنید(دقت کنید: خیلی کم) تا بتوانید رایحه‌ی عطر را زمان بیشتری روی پوستتان حفظ کنید.

3. عطر را بر روی پوست اسپری کنید.

نگذارید پارچه و یا لباستان رایحه عطر را محبوس کند. ماندگاری و پخش بوی عطرها زمانی بیشتر است و بهترین رایحه‌ی خود را آزاد می‌کنند که بتوانند با روغن‌های طبیعی پوست شما ترکیب شود.

4. عطر را در نواحی که نبض دارند اسپری کنید.

عطرها نسبت به حرارت واکنش نشان می‌دهند و استفاده از عطرها در نواحی نبض دار بدن که نواحی گرمتر بدن هستند، کمک می‌کند تا در طول روز رایحه‌شان را آزاد کنند. نواحی کنار گردن، داخل آرنج، مچ‌ها و پشت زانو برای این منظور مناسب هستند.

5. قبل از عطر زدن، نواحی نبض دار خود را به مقدار کمی وازلین آغشته نمایید.

اگر می‌خواهید ماندگاری عطر خود را کمی بیشتر افزایش دهید، می‌توانید قبل از عطر زدن، نواحی نبض دار خود را به مقدار خیلی کمی وازلین آغشته نمایید. وازلین می‌تواند رطوبت بیشتری فراهم کند و عطر را بهتر حفظ کند که در نهایت باعث افزایش ماندگاری عطر می‌شود.

6. عطر را روی پوستتان نمالید.

مالیدن مچ‌ها به هم پس از استفاده از عطر می‌تواند منجر به شکسته شدن فرمول شیمیایی آن گردد و باعث می‌شود نت‌های آغازین و میانی عطر، زودتر از آن‌چه که باید محو شوند و از بین بروند. اگر نمی‌توانید عطر را اسپری کنید، عطر را به آرامی بر روی پوست خود ضربه بزنید. (TAP)

7. عطر را داخل شانه‌ی خود اسپری کنید و موهایتان را با آن شانه نمایید.

اگر به دنبال پخش بو توسط موهای خود هستید، می‌توانید عطر را داخل برس و شانه‌ی خود اسپری کنید و موهایتان را با آن شانه نمایید. ترجیحاً عطر را مستقیم بر روی موهایتان اسپری نکنید زیرا الکل موجود در آن می‌تواند به موهایتان آسیب برساند.

8. می‌توانید از لوسیون و سایر محصولاتی که رایحه‌ای مشابه عطرتان دارند، استفاده نمایید.

یک روش دیگر برای افزایش ماندگاری عطر ،استفاده از لوسیون، شامپو و سایر محصولاتی که با رایحه مشابه عطرتان عرضه می‌شوند است. یافتن چنین محصولاتی با رایحه عطرهای محبوب مشکل نیست.

9. عطر خود را در طول روز تجدید کنید.

برای تجدید عطر، می‌توانید عطر را بر روی چند گلوله‌ی پنبه‌ای و یا گوش پاک‌کن اسپری کنید و آن‌ها را در یک کیسه‌ی پلاستیکی قرار دهید و تمام هوای داخل آن را تخلیه نمایید و یا عطر خود را درون بطری تستر ۲ میل اسپری و برای تجدید رایحه از آن استفاده کنید.

10. باقی مانده عطر تمام شده را استفاده کنید.

می‌توانید از آخرین قطره‌ی عطر خود نیز استفاده کنید. اگر بطری‌تان دیگر قادر به اسپری کردن عطر نیست، ولی هنوز مقداری عطر در داخل بطری باقی مانده است، می‌توانید باقی‌مانده‌ی آن را در یک لوسیون بدون بو بریزید تا لوسیون‌تان نیز بوی عطرتان را بگیرد.

11. کشوی لباس‌های خود را نیز خوشبو کنید تا لباس‌ها هم به رایحه‌ی عطرتان آغشته شوند.

اگر از یک عطر خاص به عنوان امضای خود استفاده می‌کنید، می‌توانید چند دستمال کاغذی آغشته به آن عطر را در کشوی لباس‌هایتان قرار دهید تا رایحه به داخل پارچه لباس‌ها نفوذ کند.

12. عطر خود را در مکانی خنک و دور از نور خورشید نگه‌داری کنید.

اگر عطرتان در معرض گرما و یا رطوبت قرار گیرد، امکان تغییر رایحه‌ی آن بسیار بالا خواهد رفت. به جای این که عطرتان را در روی میز توالت کنار پنجره و یا حمام نگه‌داری کنید، آن را در یک کشوی خنک و به دور از نور خورشید قرار دهید.

* این مورد مهم ترین عامل تاثیر گذار در کاهش کیفیت و ماندگاری یک عطر است

13. عطرتان را در بطری اصلی آن نگه‌داری کنید.

گرچه این کار از مد افتاده است، اما هنوز هم هستند افرادی که دوست دارند عطرهای خود را در بطری‌های لوکس و تجملاتی نگه دارند. گرچه ممکن است از نظر ظاهری کار درستی به نظر برسد، اما می‌تواند منجر به ترکیب هوا در فرمولاسیون و تغییر ترکیبات شیمیایی آن شود.

عطر ماین

14. بطری عطر را تکان ندهید.

با هر بار اسپری کردن مقدار عطر از بطری خارج می‌شود و به همان میزان اکسیژن داخل بطری می‌شود و تکان دادن عطر باعث حل شدن اکسیژن در داخل محلول عطر می‌گردد که این مورد روی کیفیت رایحه و طول عمر عطر تاثیر گذار است.

* وقتی شیشه عطر را در کیف دستی یا داشبورد خودرو قرار می دهید عطر به صورت دایم در حال تکان خوردن است!

15. عطرهای دارای غلظت بالاتر، ماندگاری مناسب تری دارند.

برخی از عطرها ذاتا چه بر روی پوست و چه در داخل شیشه از ماندگاری بیشتری برخوردارند. عطرها و ادکلن‌ها، با غلظت‌های مختلفی به فروش می‌رسند و نسبت‌های مختلف روغن معطر و حلّال الکل، در آن‌ها به کار گرفته شده است. بنابراین تا حد امکان جهت افزایش ماندگاری عطر، بالاترین غلظت موجود آن عطر را تهیه کنید.

شما می‌توانید با استفاده از این ترفندها باعث افزایش ماندگاری عطر خود شوید. اگر عطر را به شیوه‌ی صحیح استفاده کنید، می‌توانید اطمینان حاصل کنید که بیشترین بهره را از عطر خود می‌برید.

فروشگاه اینترنتی عطر ماین

کار خود را با انتخاب عطر ماندگار و مناسب مانند ادکلن ماین مردانه و ماین زنانه ، یکی از محبوب ترین و پرفروش ترین عطر های ایران آغاز کنید. سپس عطر را در مکان مناسب نگه‌داری کنید و از همه‌ی کارهایی که می‌تواند منجر به تجزیه‌ی رایحه‌ی آن گردد پرهیز نمایید.

گروه سرزمین عطر با بیش از ۲۰ سال سابقه درخشان در صنعت عطر به یکی از نقش آفرینان اصلی بازار عطر و ادکلن ایران بدل شده. این مجموعه طی مدت فعالیت خود مفتخر به به همکاری با برندهای معتبر و خوشنام اروپایی نظیر MARC JOSEPH, ELYSEEYS FASHION, PRIME COLLECTION, JACK HOPE, PACOROCA, FASHION & FRAGRANCES و NIKE در بازار ایران گشته که امروزه این برندها با توجه به کیفیت خوب کالاها و فعالیت مستمر سرزمین عطر با استقبال مشتریان روبرو و به یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین‌های بازار ایران تبدیل شده.