تجربه رانندگی با فیات ۵۰۰ هیبریدی ملایم جدید

  1. چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ ساعت ۱۸:۰۳ (۴ سال،۵ ماه قبل)
فیات 500 هیبریدی
به گزارش فرانگر

فیات ۵۰۰ هنوز هم جزو بزرگ ترین نمادهای خودروسازی ایتالیا بوده و ۱۳ سال از تولید نسل فعلی اش می گذرد. پس از به روزرسانی مهم در سال ۲۰۱۶، تولید نسخه هیبریدی ملایم از آن در سال ۲۰۲۰ بار دیگر توجهات را به این خودرو جلب کرد. این کار اولین قدم فیات در کاهش آلایندگی محصولات خود بوده و در قدم بعدی هم نسخه تمام الکتریکی ۵۰۰ تولید خواهد شد.

نیروبخش این خودرو پیشرانه ۳ سیلندر بنزینی جدیدی است که فاقد توربو بوده و ترکیبی غیرمعمول از یک پیشرانه درون سوز تنفس طبیعی و دستیاری الکتریکی می باشد.

فیات 500 هیبریدی

پیشرانه الکتریکی این خودرو در حقیقت یک استارتر ۱۲ ولتی و باتری کوچک ۱۱ آمپرساعتی می باشد. فیات هنوز میزان آلایندگی ۵۰۰ هیبریدی ملایم را منتشر نکرده اما ادعا کرده میزان آلایندگی این مجموعه ۳۰ درصد کمتر از پیشرانه ۱.۲ لیتری قبلی است.

فیات 500 هیبریدی

سیستم یاد شده از طریق تکنولوژی استارت/استاپ، کمک الکتریکی در زمان شتاب گیری و توانایی خاموش کردن پیشرانه بنزینی در سرعت های زیر ۳۰ کیلومتر در ساعت به کاهش مصرف سوخت کمک می کند. البته در ۵۰۰ هیبریدی ملایم خبری از حالت رانندگی تمام الکتریکی نیست.

فیات 500 هیبریدی

این قوای محرکه اولین بار روی نسخه فول لانچ ادیشن نصب شده و پس از آن در سایر مدل ها نیز دیده خواهد شد. شکی وجود ندارد که بخشی از جذابیت ۵۰۰ به استایل رتروی آن مربوط می شود. رینگ های منحصربه فرد و رنگ سبز اشاره کننده به ماهیت پاک تر خودرو نیز باعث تمایز آن شده اند.

فیات 500 هیبریدی

همین طرح رنگی در کابین نیز دیده می شود جایی که تنها تغییر واضحش تریم پارچه ای صندلی هاست که از پلاستیک دریایی بازیافتی ساخته شده است.

فیات 500 هیبریدی

یک صفحه نمایش روی داشبورد نشسته و صفحه نمایشی کوچک تر نیز پشت فرمان وجود دارد. صفحه نمایش اصلی خودرو می تواند داده های رانندگی پاک را نشان داده و صفحه نمایش پشت آمپرها نیز اطلاعاتی همچون شارژ باتری و توصیه برای تعویض دنده را نشان می دهد.

فیات 500 هیبریدی

پیشرانه سه سیلندر در زمان حرکت نیازمند فشار بالایی بوده و اگرچه حس ناهنجاری پیشرانه ۱.۲ لیتری قبلی را ندارد اما خیلی هم آرام و بی صدا نیست. در حقیقت برای شتاب گیری بهتر باید همواره دور پیشرانه را بالا ببرید.

فیات 500 هیبریدی

پرفورمنس خودرو تا حدی پذیرفتنی بوده اما پایین تر از پرفورمنس ارائه شده توسط پیشرانه ۰.۹ لیتری توئین ایر ۸۳ اسب بخاری بکار رفته در سایر مدل ها می باشد. البته پیشرانه هیبریدی ملایم فیات ۵۰۰ در شهر مشکل خاصی ندارد اما در جاده ها بی رمق حس می شود.

فیات 500 هیبریدی

سیستم استارت/استاپ نیز در محیط های شهری به خوبی کار می کند و البته استفاده از ویژگی coasting به سادگی قرار دادن گیربکس ۶ سرعته در حالت خلاص در زمان رسیدن به چراغ قرمزهاست. البته اگر شما برای کاهش سرعت از معکوس دادن استفاده می کنید این حالت را کمی عجیب خواهید یافت؛ بنابراین برخی رانندگان نیازمند تنظیم عادات رانندگی خود هستند تا از مزیت های دستیار الکتریکی خودرو برخوردار شوند.

فیات 500 هیبریدی

فیات ۵۰۰ در زمان کاهش سرعت و ترمز گرفتن باتری خود را شارژ کرده و شما حس عجیبی در پدال ترمز نخواهید داشت.

فیات 500 هیبریدی

به غیر از این موارد، تفاوت خاصی بین سواری ۵۰۰ هیبریدی ملایم با سایر نسخه ها وجود ندارد. سواری خودرو کمی سفت بوده و در دست اندازهای بزرگ این موضوع کاملاً به چشم می آید. موقعیت راننده در ارتفاع بالاتری بوده و دید خوبی به اطراف وجود دارد.

فیات 500 هیبریدی

توازن وزنی فرمان به خوبی رعایت شده اما فاقد احساس است و بازخورد زیادی را ایجاد نمی کند. البته با فشار یک دکمه می توان فرمان را سبک تر کرد تا مانورهای درون شهری با آن آسان تر شود.

فیات 500 هیبریدی

فیات در تولید نسخه هیبریدی ملایم ۵۰۰ خیلی رادیکال عمل نکرده است. سیستم بکار رفته در این خودرو به خوبی عمل کرده و به حدی ملایم است که اکثر مواقع نمی توان وجود آن را حس کرد. برای افرادی که خواهان راحتی و فضای کابین و بار بیشتر هستند، پاندا را می توان توصیه کرد که از همین قوای محرکه استفاده می کند.

تجربه رانندگی با فیات 500 هیبریدی ملایم جدید

تجربه رانندگی با فیات 500 هیبریدی ملایم جدید

تجربه رانندگی با فیات 500 هیبریدی ملایم جدید

تجربه رانندگی با فیات 500 هیبریدی ملایم جدید

تجربه رانندگی با فیات 500 هیبریدی ملایم جدید

تجربه رانندگی با فیات 500 هیبریدی ملایم جدید

مشخصات فیات ۵۰۰ هیبریدی ملایم لانچ ادیشن

  • قیمت: ۱۶۷۹۵ پوند
  • پیشرانه: ۳ سیلندر ۱ لیتری بنزینی هیبریدی ملایم
  • قدرت/گشتاور: ۶۹ اسب بخار/۹۲ نیوتون متر
  • گیربکس: ۶ سرعته دستی، دیفرانسیل جلو
  • شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۱۳.۸ ثانیه
  • حداکثر سرعت: ۱۶۷ کیلومتر در ساعت
  • مصرف سوخت: ۵.۳ لیتر در هر صد کیلومتر

منبع autoexpress

برچسب هابررسی فنی و تخصصی جدید هیبریدی
همرسانی نوشتار: