متهم کردن چین به سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی!

  1. چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ ساعت ۱۱:۰۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
متهم کردن چین به سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی!
به گزارش فرانگر

تنش ها بین چین و آمریکا تا حدی فروکش کرده اما هنوز هم موضوعاتی دراین باره به چشم می خورد. FBI آمریکا اخیراً به خودروسازان هشدار داده که چین به دنبال سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی آن هاست.

مدیر FBI طی کنفرانسی خبری گفته که دولت چین در حال جنگی ادامه دار برای عبور از پیشروی اقتصادی و تکنولوژیکی آمریکاست. البته او خاطرنشان ساخته چین این کار را با خلاقیت های قانونی انجام نمی دهد بلکه به دنبال سرقت رازهای تجاری و یافتن نردبانی اقتصادی برای پیشرفت است.

متهم کردن چین به سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی!

مدیر ارشد FBI در ادامه اتهام زنی های خود گفته است:

ما در حال مشاهده سرقت حقوق مادی و معنوی کمپانی های آمریکایی توسط چینی ها هستیم تا به این ترتیب هزینه های سنگین تحقیق و نوآوری را نپردازند و سپس از آن برای رقابت با کمپانی های آمریکایی استفاده کنند.

چین از روش های متنوعی برای سرقت تکنولوژی آمریکایی ها استفاده می کند اما بخش اعظم آن ها به فضای سایبری و سرقت تحقیقات مربوط می شود. مدیر FBI گفته که این یک مشکل بزرگ است زیرا FBI هم اکنون حدود ۱۰۰۰ بازرسی درباره تلاش چین برای سرقت تکنولوژی از شرکت های آمریکایی را انجام می دهد. او اضافه کرده تحقیق و بازرسی شامل تمامی بخش های صنعتی و اقتصادی می شود.

متهم کردن چین به سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی!

بنا به گفته مدیر FBI، تلاش های چین در این زمینه شامل همه ی کمپانی ها از برنج گرفته تا دانه های ذرت، نرم افزار، توربین های بادی و دستگاه های پزشکی پیشرفته می باشد. او همچنین خاطرنشان ساخته این کشور به دنبال هر چیزی است که با استفاده از آن بتواند مزیت رقابتی به دست آورد و این موارد شامل مواردی همچون اطلاعات قیمت گذاری، اسناد استراتژی داخلی و… می باشند.

متهم کردن چین به سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی!

رویترز می گوید هشدار مدیر FBI را مرکز امنیت و ضد جاسوسی ملی آمریکا هم تکرار داشته و گفته که اولویت اصلی چینی ها سرقت تکنولوژی هواپیمایی و خودروهای الکتریکی است. البته این مورد آخری نباید خیلی سورپرایز کننده باشد زیرا چین بزرگ ترین بازار برای خودروهای الکتریکی بوده و شرکت های آمریکایی هم بحث خودروهای الکتریکی را خیلی جدی گرفته اند.

2014 Tesla Model S 60 Sedan electric

اگرچه پیشگیری از این سرقت ها می تواند سخت باشد اما مدیر FBI گفته کمپانی های آمریکایی باید امنیت خود را بهبود بخشیده و خطوط تأمین را بازنگری کرده و در همکاری با شرکت های چینی تجدیدنظر بکنند. FBI گفته است: “اگرچه همکاری با شرکت های چینی در شرایط کنونی سودده به نظر می رسد اما کمپانی های آمریکایی شاید در طولانی مدت با از دست دادن حقوق مادی و معنوی خود روبرو شوند.”

متهم کردن چین به سرقت تکنولوژی خودروهای الکتریکی!

برچسب هااخبار تکنولوژی
همرسانی نوشتار: