پیش نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر

  1. چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
پیش‌نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر
به گزارش فرانگر

نیکولا از پیکاپ تمام الکتریکی خود که بجر (Badger) نام دارد پیش نمایشی را ارائه کرده است. بجر که در ماه سپتامبر امسال رسماً رونمایی خواهد شد، پیکاپی تهاجمی و جسورانه با سپر آفرود و نوار LED یکپارچه است. این پیکاپ الکتریکی همچنین از جلوپنجرهٔ منحصربه فرد و دی لایت های C شکلی هم برخوردار است که جی ام سی سی یرا را به یاد می آورند. با نگاه به پروفیل جانبی بجر، کاپوتی برآمده و بچه گلگیرهای پلاستیکی جلب توجه می کنند. در این قسمت همچنین طراحان از خطوط خمیده ای استفاده کرده و طرح زاویه داری را برای درهای عقبی ارائه کرده اند.

رکاب های چراغ دار، رنگ متفاوت قسمت بالایی بدنه، درب عقبی متمایز با لوگوی بزرگ نیکولا و دستگیره های بیرون آی درها نیز از دیگر ویژگی های ظاهری قابل توجه این پیکاپ الکتریکی هستند. بجر ۵,۹۰۰ میلی متر طول، ۲,۱۶۰ میلی متر عرض و ۱,۸۵۰ میلی متر ارتفاع دارد که این یعنی کمی کشیده تر و عریض تر از شورلت سیلورادو ۱۵۰۰ خواهد بود اما ارتفاع کمتری نسبت به آن دارد.

پیش نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر

در کابین بجر، مقابل راننده غربیلک فرمان متمایزی با صفحه آمپر دیجیتالی قرار می گیرد درحالی که یک صفحه نمایش بسیار بزرگ برای سیستم اطلاعاتی-سرگرمی هم در سمت راست جای گرفته است. زیر این نمایشگر نیز دکمه های ساده، کنسول مرکزی شناور و تریم های فلزی به چشم می خورد. یکی دیگر از ویژگی های جالب توجه بجر نیز استفاده از دوربین هایی بجای آینه های جانبی است که تصاویر آن ها در نمایشگرهای کوچکی روی ستون های A به نمایش درمی آیند.

پیش نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر

نیکولا فعلاً مشخصات دقیق بجر را منتشر نکرده اما گفته است که در دو نسخهٔ الکتریکی و هیدروژنی به بازار عرضه خواهد شد. نسخهٔ الکتریکی این پیکاپ به باطری های لیتیوم یون ۱۶۰ کیلووات ساعتی مجهز خواهد بود که بُردی بیش از ۴۸۰ کیلومتر را برای آن فراهم می کنند درحالی که بُرد نسخهٔ هیدروژنی به بیش از ۹۶۰ کیلومتر می رسد. این بُرد چشمگیر به این دلیل است که نسخهٔ هیدروژنی بجر به قوای محرکهٔ الکتریکی هم مجهز است و راننده می تواند با لمس یک دکمه خودرو را بین حالت هیدروژنی یا الکتریکی جابجا کند.

پیش نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر

به گفتهٔ نیکولا، حداکثر قدرت بجر ۹۰۶ اسب بخار است اما قدرت مداوم آن ۴۵۵ اسب بخار خواهد بود و ۱۳۳۰ نیوتن متر گشتاور خواهد داشت. یکی دیگر از ویژگی های برجستهٔ بجر برخورداری از یک خروجی برق ۱۵ کیلوواتی است که می تواند برای ابزارآلات، چراغ و کمپرسور مورداستفاده قرار گیرد. این پیکاپ الکتریکی همچنین می تواند تا بیش از ۳۶۰۰ کیلوگرم را هم یدک بکشد.

پیش نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر

مدیرعامل نیکولا «تِروور میلتون» در بیانیه ای در مورد بجر گفته است:

من سال ها است که روی برنامهٔ این پیکاپ کار می کنم و باور دارم بازار اکنون به خودرویی نیاز دارد که بتواند کارهای روزانهٔ تمام وقت را بدون تمام شدن انرژی انجام دهد. بجر می تواند برای کار، استراحت آخر هفته، یدک کشی، آفرود یا تردد در مسیرهای شیب دار اسکی بدون کاهش پرفورمنس مورداستفاده قرار گیرد. هیچ پیکاپ الکتریکی دیگری نمی تواند در این دما و شرایط کار کند

متأسفانه فعلاً هیچ حرفی در مورد قیمت نیکولا بجر زده نشده است.

پیش نمایش پیکاپ الکتریکی نیکولا بَجِر

برچسب هاالکتریکی پیکاپ - وانت نیکولا
همرسانی نوشتار: