نسل جدید داچیا لوگان برای اولین بار رؤیت شد

  1. چهارشنبه ۲۳ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۲۱ (۴ سال،۵ ماه قبل)
نسل جدید داچیا لوگان برای اولین بار رؤیت شد
به گزارش فرانگر

تاکنون چندین نمونه پیش تولیدی از نسل جدید داچیا ساندرو طی تست های زمستانی دیده شده اند و بنابراین جای تعجبی ندارد که تصاویر جاسوسی برادر سدان آن نیز منتشر شوند. با نسل جدید لوگان آشنا شوید، خودرویی که از چراغ های جلوی LED سود می برد تا عمق به روزرسانی های این خودروی ارزان قیمت را نشان دهد. لوگان جدید سرانجام استفاده از زیرساخت رنو کلیو نسل دوم متعلق به دهه ی ۹۰ میلادی را کنار گذاشته است.

همان گونه که در ساندروی جدید دیده بودیم، هم اکنون دستگیره های درب جدید جایگزین نمونه های از مد افتاده مدل قبلی شده اند.

علیرغم وجود پوشش های استتاری به نظر می رسد این نمونه پیش تولیدی از لوگان دارای خط سقف خمیده ای است که باعث می شود سدان داچیا ظاهر مدرن تری در مقایسه با نسل پیشین خود داشته باشد. همچنین به نظر می رسد شیشه های عقب اندکی بزرگ تر از قبل شده و بنابراین احتمال دارد با رشد ابعاد سومین نسل این سدان ارزان قیمت روبرو شویم. این امر به معنی افزایش فضای پای عقب خواهد بود.

نسل جدید داچیا لوگان برای اولین بار رؤیت شد

ارتفاع لبه صندوق عقب خودرو همچنان بالا بوده و شاید این امر باعث شود دسترسی به فضای بار بزرگ آن راحت تر باشد. نسل فعلی لوگان فضای بار ۵۱۰ لیتری دارد. همچنین داخل چراغ های عقب برخی عناصر LED دیده می شود اما انتظار نداریم کل چراغ ها از نوع LED باشند زیرا چنین کاری برای یک سدان بی حاشیه با افزایش هزینه ها همراه خواهد شد.

هنوز تصاویر کابین لوگان جدید منتشر نشده اما در برخی تصاویر ثبت شده می توانیم استفاده از صفحه نمایش تبلت مانند مشترک با ساندرو را ببینیم. این صفحه نمایش تأثیر زیادی روی داشبورد گذاشته است.

نسل جدید داچیا لوگان برای اولین بار رؤیت شد

داچیا و کمپانی مادر آن یعنی رنو اشاره زیادی به جزئیات این دو خودرو نکرده اند اما باور بر این است که هر دو از نسخه ساده تر پلتفرم CMF-B مشترک با نیسان میکرا و رنو کلیو جدید استفاده خواهند کرد. احتمالاً نیروبخش مدل های پایه پیشرانه ۳ سیلندر ۱ لیتری تنفس طبیعی با قدرت ۶۵ و ۷۵ اسب بخار خواهد بود و پیشرانه ۱ لیتری توربوی ۱۰۰ اسبی نیز در مدل های سطح بالاتر ارائه خواهد شد.

البته فکر نمی کنیم پیشرانه ۱.۳ لیتری توربوی ۱۳۰ اسبی در این خودروها نصب شود زیرا می تواند روی فروش کلیو جدید تأثیر بگذارد. پیشرانه های دیزلی هم می توانند شامل نمونه های dCi ۸۵ و dCi ۱۱۵ باشند. اگرچه کلیو اخیراً با قوای محرکه پلاگین هیبریدی معرفی شده اما شایعاتی درباره استفاده از قوای محرکه هیبریدی معمولی برای ساندرو استپ وی به گوش رسیده است.

نسل جدید داچیا لوگان برای اولین بار رؤیت شد

انتظار می رود دو محصول جدید داچیا در نمایشگاه خودروی پاریس معرفی شوند و فرایند فروش آن ها نیز از اواخر سال جاری یا اوایل سال ۲۰۲۱ شروع گردد. لوگان نباید خیلی نگران حضور اشکودا رپید باشد زیرا این خودرو تنها به بازار روسیه محدود شده و در باقی بازارهای اروپایی مدل گران تر اسکالا عرضه می شود. سئات تولدو نیز با بازار وداع کرده و بنابراین تنها رقبای اصلی این خودرو سیتروئن C الیزه و پژو ۳۰۱ خواهند بود.

برچسب هااخبار تصاویر غیررسمی/جاسوسی تندر L۹۰ جدید داچیا
همرسانی نوشتار: