احتمال ادغام ولوو و جیلی قوت گرفت

  1. سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸ ساعت ۱۶:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
احتمال ادغام ولوو و جیلی قوت گرفت
به گزارش فرانگر

صنعت خودروی جهانی به خاطر ظهور برخی تکنولوژی های جدید در حال تغییر سریع است. توسعه این تکنولوژی ها اگرچه باعث آسایش بیشتر مصرف کنندگان می شود اما هزینه های سنگینی را به خودروسازان تحمیل می کند. به همین خاطر همکاری و ادغام خودروسازان با یکدیگر اقدامی منطقی به نظر می رسد. همکاری فورد و فولکس واگن و ادغام فیات-کرایسلر با پژو-سیتروئن جزو بارزترین مثال ها دراین باره هستند.

اما به نظر می رسد یک ادغام دیگر هم در راه است. بخش خودروهای ولوو و کمپانی مادر آن یعنی جیلی چین در حال تنظیم برنامه ای برای ترکیب تجارت خود هستند تا یک گروه جهانی قوی شکل بگیرد. انجام چنین کاری باعث شتاب دهی به همکاری مالی و فنی هر دو شرکت خواهد شد. هنوز چیزی به صورت رسمی تائید نشده اما با توجه به چنین اطلاعاتی که مستقیماً توسط ولوو منتشر شده، احتمال رسیدن به چنین توافقی زیاد به نظر می رسد.

احتمال ادغام ولوو و جیلی قوت گرفت

لی شوفو مدیرعامل گروه جیلی می گوید:

ترکیب این دو شرکت منجر به تشکیل یک گروه جهانی قوی خواهد شد. ما به دنبال همکاری با هاکان ساموئلسن مدیرعامل ولوو هستیم تا زمینه های بررسی بیشتر این فرصت با هدف تقویت همکاری ها فراهم شود و درعین حال مزیت های رقابتی هر برند حفظ شود.

هر دو خودروساز قبلاً روی پروژه های مشترکی کار کرده اند. برای مثال ولوو XC۴۰ از معماری ماژولار کامپکتی استفاده می کند که به طور مشترک توسط سوئدی ها و چینی ها توسعه یافته است. این پلتفرم کاملاً منعطف برای خودروهای الکتریکی دیگر این دو خودروساز نیز بکار خواهد رفت.

احتمال ادغام ولوو و جیلی قوت گرفت

همکاری ولوو و جیلی نتایج بسیار خوبی در پی داشته است. اگر به خاطر داشته باشید جیلی در سال ۲۰۱۰ ولوو را از فورد خرید و از آن زمان تاکنون شاهد احیای این برند لوکس سوئدی بوده ایم. تحلیلگران صنعت خودرو از خرید ولوو توسط جیلی شگفت زده شدند اما نتایج به دست آمده خود گویاست. اگر ادغام ولوو و جیلی رخ دهد، همکاری بین دو شرکت بسیار منسجم تر خواهد شد.

احتمال ادغام ولوو و جیلی قوت گرفت

هنوز چارچوب زمانی این امر مشخص نشده اما اگر شاهد انتشار بیانیه رسمی در نمایشگاه ژنو ۲۰۲۰ باشیم تعجب نخواهیم کرد.

منبع carbuzz

برچسب هااخبار جیلی
همرسانی نوشتار: