جوایز اسکار برای فیلم فورد در برابر فراری

  1. سه شنبه ۲۲ بهمن ۹۸ ساعت ۰۸:۰۳ (۴ سال،۳ ماه قبل)
جوایز اسکار برای فیلم فورد در برابر فراری
به گزارش فرانگر

فیلم تحسین شده ی فورد در برابر فراری جوایز اسکار را برای بهترین صداگذاری و تدوین دریافت کرد. فورد در برابر فراری اولین خودرو با موضوع مسابقات خودرویی است که از ۵۳ سال پیش تاکنون چنین جایزه ای را برده است.

دونالد سیلوستر تندیس اسکار برای بهترین صداگذاری و اندرید باکلند و میشل مک کاستر نیز تندیس مشترک برای بهترین تدوین را دریافت کرده است. این دو نفر هفته پیش جایزه بفتا را نیز به خانه برده بودند.

جوایز اسکار برای فیلم فورد در برابر فراری

این فیلم که در برخی کشورها با نام لمانز ۶۶ اکران شده داستان کارول شلبی و راننده اصلی اش کن مایلز و شوق آن ها برای قهرمانی در مسابقات مشهور لمانز را روایت می کند.

جوایز اسکار برای فیلم فورد در برابر فراری

از جمله رقیبان سرسخت این فیلم در بخش های فنی یاد شده می توان به فیلم های مرد ایرلندی، جوکر، ۱۹۱۷، روزی روزگاری در هالیوود و جنگ ستارگان اشاره کرد.

جوایز اسکار برای فیلم فورد در برابر فراری

فورد در برابر فراری همچنین نامزد دریافت جایزه اسکار برای بهترین میکس صدا شده بود اما این جایزه را به ۱۹۱۷ واگذار کرد. همچنین در بخش بهترین تصویر نیز فیلم کره ای انگل برنده شد.

این دو فیلم تنها فیلم هایی بودند که توانستند بیشتر از فورد در برابر فراری اسکار دشت کنند. فیلم ۱۹۱۷ سه و فیلم انگل توانستند چهار جایزه اسکار را دریافت نمایند.

اما فیلم گرندپری جان فرانکنهایمر تنها فیلم موتور اسپورت بود که توانست تأثیر قابل توجهی روی آکادمی اسکار بگذارد و در سال ۱۹۶۷ برنده بهترین جوایز تدوین و جلوه های صوتی شود.

در همان سال فیلم مرد و زن از فرانسه که حاوی برخی صحنه های مسابقه ای و رالی بود جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به دست آورد.

فیلم انگل از کره جنوبی دومین فیلم غیر انگلیسی زبان است که توانست جایزه نوشتار اصلی (غیراقتباسی) را به خود اختصاص دهد. پیش از این تنها فیلم با او حرف بزن در سال ۲۰۰۲ این جایزه را کسب کرده بود.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: