درخواست کمک ناسا از خودروسازان برای تولید ماه نورد جدید

  1. دوشنبه ۲۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
درخواست کمک ناسا از خودروسازان برای تولید ماه‌نورد جدید
به گزارش فرانگر

هدف برنامه ی آرتمیس ناسا فرستادن اولین زن به ماه تا سال ۲۰۲۴ است و این موسسه مشهور به همین خاطر از رهبران صنعت خودرو درخواست همکاری داشته است. ما کاملاً مطمئن هستیم که همه می دانند فرستادن موشک به فضا و البته نشستن روی ماه مأموریت بسیار سختی است و برنامه آرتمیس هم بزرگ ترین و جاه طلبانه ترین برنامه ای است که تاکنون برای بررسی ماه طرح ریزی شده است.

این برنامه بر ربات ها و ماه نوردهای کلاس انسانی تکیه دارد تا بتوان بیشترین اطلاعات را در این زمینه کسب نمود. ناسا هم اکنون دو درخواست اطلاعات را منتشر کرده و گفته که حضور شرکت های خودرویی و رباتیک در این برنامه باعث پیشرفت آن خواهد شد.

درخواست کمک ناسا از خودروسازان برای تولید ماه نورد جدید

همان گونه که می دانید هر مأموریت آپولوی پیشین با برخی انفجارها همراه بود. آپولو ۱۱ در کل توانست کمی بیش از ۸۰۰ متر را روی ماه بررسی کند اما در پروژه های آپولو ۱۵ تا ۱۷ این رقم به ۲۴ کیلومتر افزایش یافت. با وجود ماه نوردی که می تواند انسان را حمل کند، فضانوردان قادر خواهند بود ویژگی های جغرافیایی بیشتری را بررسی کنند. برنامه آرتمیس حتی می خواهد بیشتر از این جلو رفته و آزمایش هایی را در نزدیکی جایی انجام دهد که انسان قبلاً هرگز آنجا قدم نگذاشته است.

درخواست کمک ناسا از خودروسازان برای تولید ماه نورد جدید

برای انجام این کار یک وسیله ماه نورد پیشرفته تری لازم است و این وسیله باید به تجهیزات و سیستم های ارتباطی بسیار پیشرفته ای مجهز باشد. ربات های کاملاً خودران نیازمند آزادی عمل در روی ماه خواهند بود تا بتوانند اطلاعات لازم را جمع آوری کرده و به زمین بفرستند.

درخواست کمک ناسا از خودروسازان برای تولید ماه نورد جدید

یکی از مسئولان ناسا دراین باره گفته است:

حداکثر انتظاری که می توانیم از فضانوردان داشته باشیم راه پیمایی حدود ۸۰۰ متری روی ماه است. اگر ما بتوانیم یک ماه نورد را در نزدیکی سایت فرود و پیش از حضور فضانوردان داشته باشیم احتمال بازگشت علمی یافته ها بسیار افزایش خواهد یافت.

منبع nasa

برچسب هااخبار تکنولوژی
همرسانی نوشتار: