چرا کسی مزدا ۳ جدید را نمی خرد؟!

  1. جمعه ۱۸ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۴ سال،۵ ماه قبل)
چرا کسی مزدا 3 جدید را نمی‌خرد؟!
به گزارش فرانگر

توضیح دادن فروش خودروی جدیدی گاهی اوقات می تواند سخت باشد اما برخی مواقع داده ها کاملاً گویا هستند. زمانی که یک خودرو چند سال بدون به روزرسانی مهمی در بازار حضور داشته باشد معمولاً با افت فروش روبرو خواهد شد. برعکس، اگر یک خودرو نسل عوض کند افزایش فروش را تجربه خواهد کرد؛ اما درباره مزدا ۳ سدان و هاچبک مدل ۲۰۲۰ چه اتفاقی در حال رخ دادن است؟

نسل جدید سدان و هاچبک مزدا در مدل سال ۲۰۱۹ کاملاً نونوار شد اما اگر نگاهی به آمار فروش این خودرو در سال پیش داشته باشید شاهد افت وحشتناک ۲۱.۵ درصدی برای فروشش خواهید بود. این خودروساز ژاپنی البته آمار فروش ژانویه ۲۰۲۰ خود را نیز منتشر کرده که طی آن شاهد فروش ۲۳۶۲۱ دستگاهی خودروهای مزدا بوده ایم. این عملکرد حاکی از افزایش فروش ۱۷.۸ درصدی نسبت به ژانویه ۲۰۱۹ است اما هنوز هم مزدا ۳ خبر خوبی را به ما نمی رساند!

چرا کسی مزدا 3 جدید را نمی خرد؟!

از ۲۳۶۲۱ دستگاه خودروی فروخته شده در ماه ژانویه، تنها ۲۴۹۶ دستگاه آن ها از نوع مزدا ۳ بوده اند. برای مقایسه بد نیست بدانید CX-۵ به خانه ۱۲۹۰۸ نفر راه یافته و رشد فروش ۲۱.۲ درصد نسبت به سال ۲۰۱۹ را ثبت کرده است. بد نیست بدانید مزدا ۳ در ژانویه ۲۰۱۹ به فروش ۴۵۹۶ دستگاهی دست یافت و با توجه به داده های ذکر شده می توان گفت این خودرو در ماه ژانویه ۲۰۲۰ افت شدید ۴۵.۷ درصدی داشته است. شاید بتوان به راحتی گفت خریداران محصولات مزدا کراس اوورهای این برند را ترجیح می دهند اما حتی مزدا ۶ سدان که قدیمی تر از مزدا ۳ می باشد رشد فروش ۸.۴ درصدی در ژانویه را ثبت کرده است.

چرا کسی مزدا 3 جدید را نمی خرد؟!

تفسیر آمار فروش مزدا ۳ سخت است زیرا این خودرو از هر نظر محصولی عالی بوده و یکی از جدیدترین محصولات مزدا می باشد. این خودرو با استایلی شیک، کابینی لوکس و سیستم چهار چرخ محرک معرفی شده بود. مزدا ۳ و سوبارو ایمپرزا هم اکنون تنها سدان های کامپکت غیر لوکسی هستند که سیستم چهار چرخ محرک را عرضه می کنند اما شاید خریداران همین ویژگی ها را در کراس اوورها می یابند.

چرا کسی مزدا 3 جدید را نمی خرد؟!

مزدا CX-۳۰ جدید در ماه ژانویه فروش ۲۳۶۸ دستگاهی داشته است. فروش بالای کراس اوورها می تواند افت محبوبیت خودروهای دیگر را توجیه کند اما ما فکر می کنیم مزدا ۳ از مشکل دیگری رنج می برد و آن هم نیاز به تولید نسخه ای پرفورمنس است.

چرا کسی مزدا 3 جدید را نمی خرد؟!

کراس اوورها بازار سطح میانی را قبضه کرده اند؛ اما افراد ماشین باز همچنان سدان ها و هاچبک ها را ترجیح می دهند بنابراین مزدا ۳ نیازمند قدرت بیشتر برای خودنمایی است. با قدرت ۱۸۶ اسب بخاری، مزدا ۳ خودروی کندی نیست اما حس می کنیم این خودرو نیازمند مدلی سریع تر با ترمزها و سیستم تعلیق بهبود یافته است.

برچسب هاآمار فروش اخبار مزدا ۳
همرسانی نوشتار: