افزایش قابل توجه ارزش سهام تسلا

  1. جمعه ۱۸ بهمن ۹۸ ساعت ۱۱:۴۸ (۴ سال،۴ ماه قبل)
افزایش قابل‌توجه ارزش سهام تسلا
به گزارش فرانگر

ارزش سهام تسلا با سرعتی باورنکردنی رو به افزایش بوده و پیش از بسته شدن در رقم ۸۸۷ دلار به ازای هر سهم به ۹۶۱ دلار نیز رسید.

ارزش سهام این خودروساز آمریکایی از شروع سال جدید میلادی تاکنون بیش از دو برابر شده و تنها در دو روز گذشته ارزش سهام این شرکت افزایش ۳۶ درصدی داشته است. جدیدترین دلیل برای افزایش ارزش سهام تسلا به بیانیه پاناسونیک در همکاری با تسلا برای تولید باتری خودروهای الکتریکی مربوط می شود.

افزایش قابل توجه ارزش سهام تسلا

یکی از تحلیلگران دنیای خودرو می گوید:

سرمایه گذاران هم اکنون باور می کنند که تسلا می تواند خودروها را به صورت انبوه تولید کند و خودروسازان، سازندگان باتری و تأمین کنندگان می توانند از خودروهای الکتریکی پول دربیاورند.

رشد فوق العاده ارزش تسلا در سال جاری دلایل متنوعی دارد. در آغاز باید گفت هزینه های عملیاتی این شرکت در سال پیش به حدود ۷ درصد کاهش یافته و میزان تحویل خودروها نیز تا ۵۰ درصد افزایش داشته است. همچنین تسلا اخیراً تولید خودرو در چین را شروع کرده و در حال کار روی گیگا فاکتوری جدید در برلین آلمان می باشد. علاوه بر این، گفته شده تسلا در بازار خودروهای الکتریکی همچنان پیشرو خواهد بود. موسسه مدیریت سرمایه گذاری ARK به حدی به آینده تسلا خوش بین است که گفته اگر برند موردبحث قادر به افزایش سوددهی خود، کاهش هزینه ها و تثبیت شبکه تاکسی کاملاً خودران باشد ارزش سهامش به ۷ هزار دلار هم در ۵ سال آینده خواهد رسید.

Tesla co-founder and CEO Elon Musk

ایلان ماسک به لطف قوانین تسلا پولدارتر از هر زمان دیگری بوده و از زمان آغاز سال تاکنون شاهد افزایش بیش از ۱۵ میلیارد دلاری ارزش دارایی های خود بوده است.

برچسب هااخبار الکتریکی
همرسانی نوشتار: