اوضاع روبه راه کیا در بازار خودروی آمریکا

  1. جمعه ۱۸ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
اوضاع روبه‌راه کیا در بازار خودروی آمریکا
به گزارش فرانگر

کیا به عنوان خودروسازی از قاره آسیا اوضاع روبه راهی در بازار خودروی آمریکا داشته و رکورد فروش جدیدی در ماه ژانویه ۲۰۲۰ بر جای گذاشته است. این در حالی است که کل صنعت خودرو با افت فروش دست وپنجه نرم می کند.

یکی از محبوب ترین خودروهای کیا در آمریکا کراس اوور کامپکت اسپورتیج بوده که افزایش فروش ۱۱ درصدی نسبت به ژانویه ۲۰۱۹ را ثبت کرده است.

اوضاع روبه راه کیا در بازار خودروی آمریکا

دیگر خودروی خبرساز کیا در ژانویه امسال کراس اوور ساب کامپکت و جدید سلتوس بوده است. این خودرو برای اولین بار در ماه ژانویه عرضه شده و ۹۴ دستگاه از آن به فروش رفته است.

اوضاع روبه راه کیا در بازار خودروی آمریکا

بیش از نیمی از سبد محصولات کیا فروش پایدار بیشتری در ماه پیش داشته اند هرچند برخی استثناهای مهم وجود دارند. برای مثال فروش کیا استینگر با کاهش ۱۱ درصدی به ۷۴۳ دستگاه در ماه ژانویه رسیده و هاچبک سول و مینی ون سدونا نیز افت فروش ۲۲ و ۲۵ درصدی را تجربه کرده اند. اوضاع مخصوصاً برای سول خوب نیست چرا که این خودرو به تازگی نسل عوض کرده است.

اوضاع روبه راه کیا در بازار خودروی آمریکا

اگرچه فروش خودروهای جدید در آمریکا با افت در سال ۲۰۱۹ همراه بوده اما کیا خلاف این روند حرکت کرده است. احتمالاً با نونوار شدن سبد محصولات کیا، رشد فروش کره ای ها بیشتر هم خواهد شد.

اوضاع روبه راه کیا در بازار خودروی آمریکا

معاون بخش فروش کیا در آمریکا اظهار می دارد:

پس از عملکرد خوب در سال پیش، کیا استارتی سریع در سال جاری داشته و بهترین ماه ژانویه خود را پشت سر گذاشته است. با عرضه شاسی بلند جدید سلتوس، ما مطمئن هستیم که مشتریان زیادی متوجه محصولات کلاس جهانی کیا خواهند شد.

آمار فروش ماه ژانویه کیا میزان تحولات رخ داده در این شرکت را از سال ۱۹۹۴ (زمان حضور در آمریکا) تاکنون نشان می دهد. کیا و هیوندای با استخدام مدیران سطح بالای کمپانی های اروپایی همچون لوک دانکر ولکه (مدیر طراحی اسبق بنتلی و لامبورگینی) و آلبرت بیرمن (مدیر اسبق ب ام و M) روش هوشمندانه ای در پیشرفت را اتخاذ کرده اند.

برچسب هاآمار فروش اخبار
همرسانی نوشتار: