رکورد نوربرگ رینگ کوروت C۸ مشخص شد!

  1. پنجشنبه ۱۷ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۲ ماه قبل)
رکورد نوربرگ رینگ کوروت C8 مشخص شد!
به گزارش فرانگر

مدت های زیاد بود که همه منتظر تولید شورولت کوروت C۸ پیشرانه وسط بودند. مهندسان کوروت چندین سال مترصد فرصتی بودند تا پیشرانه ۸ سیلندر این خودرو را از جلو به پشت راننده بیاورند تا به این ترتیب از حداکثر ظرفیت های کوروت استفاده شود. حالا این اتفاق رخ داده و ما منتظر مشاهده رقابت فشرده کوروت استینگری جدید با بهترین های جهان هستیم. این خودرو شاید بتواند رقبا را در نوربرگ رینگ به چالش بکشد.

اولیور گاوین که ۵ بار قهرمان مسابقات لمانز شده راننده تیم مسابقه ای کوروت است و دیروز در شبکه های اجتماعی تریلری مستند از رکورد این خودرو در پیست نوربرگ رینگ منتشر کرده است. او به زمان دقیق این خودرو اشاره نکرده اما نمایی کوتاه از زمان ۷ دقیقه و ۲۹.۹ ثانیه در بخشی از تریلر دیده می شود.

رکورد نوربرگ رینگ کوروت C8 مشخص شد!

ما هنوز منتظر واکنش رسمی شورولت دراین باره هستیم. البته سخنگوی این برند گفته است:

شورولت کوروت استینگری کوپه ۲۰۲۰ با پکیج پرفورمنس Z۵۱ زمان غیررسمی ۷ دقیقه و ۲۹.۹ ثانیه را در خلال تست های تابستان سال گذشته در این پیست ثبت کرده است. اولیور گاوین راننده مسابقه ای کوروت با پشتیبانی مهندسان کوروت این رکورد را بر جای گذاشته است.

خب پس مشخص شد! رکورد این خودرو در جهنم سبز ۷ دقیقه و ۲۹.۹ ثانیه است. اگر خاطرتان باشد در دسامبر ۲۰۱۹ بود که خبرهایی درباره رکورد ۷ دقیقه و ۲۸.۳۰ ثانیه ای کوروت جدید منتشر شد اما شورولت آن را تائید نکرد. حالا یکی از سخنگویان شورولت به چنین چیزی اشاره کرده، هرچند این رکورد تائید نشده است.

رکورد نوربرگ رینگ کوروت C8 مشخص شد!

اما معنی عدم تائید این رکورد چیست؟ منظور این است که مقامات پیست نوربرگ رینگ در زمان ثبت این رکورد حضور نداشته اند. گاوین خودش وارد پیست شده و چنین رکوردی را ثبت کرده است. البته این به معنی پایان کار شورولت در این پیست نیست.

رکورد نوربرگ رینگ کوروت C8 مشخص شد!

این خودرو تقریباً عملکردی مشابه شورولت کامارو ZL۱ (رکورد ۷ دقیقه و ۲۹.۶ ثانیه) داشته است. رکورد کوروت جدید همچنین نزدیک به برخی هایپرکارهای قدیمی همچون فراری انزو (۷ دقیقه و ۲۵.۲۱ ثانیه) و پاگانی زوندا F کلاب اسپورت (۷ دقیقه و ۲۴.۴۴ ثانیه) بوده است. متأسفانه شورولت هرگز رکورد رسمی کوروت نسل هفتم را منتشر نکرد اما جیم مرو راننده بازنشسته کوروت سال پیش با کوروت C۷ ZR۱ زمان ۷ دقیقه و ۴ ثانیه را در جهنم سبز ثبت کرد.

رکورد نوربرگ رینگ کوروت C8 مشخص شد!

همچنین باید به یاد داشت گاوین تنها آغاز کار کوروت جدید را نشان داده است. مدل جدید Z۰۶ در آینده نزدیک پدیدار خواهد شد و پس از آن نیز باید منتظر نسخه های داغ تر همچون ZR۱ و یا زورا باشیم.

برچسب هااخبار پیست نوربرگ رینگ شورولت کوروت
همرسانی نوشتار: