احتمال استفاده از موتور شش سیلندر خطی بجای وانکل در مزدا RX-۹

  1. چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ ساعت ۱۴:۰۳ (۴ سال،۲ ماه قبل)
احتمال استفاده از موتور شش سیلندر خطی بجای وانکل در مزدا RX-9
به گزارش فرانگر

سال ها است که علاقه مندان منتظر خودروی اسپرت جدید مزدا با پیشرانهٔ وانکل هستند و حالا Jalopnik، ساخت یک خودروی اسپرت جدید واقعاً می تواند در برنامهٔ مزدا وجود داشته باشد اما این خودرو به موتور وانکل مجهز نخواهد بود. منابع نامعلوم مرتبط با مزدا به Jalopnik گفته اند خودروی اسپرت جدید این شرکت که احتمالاً RX-۹ نام خواهد داشت، به یک پیشرانهٔ شش سیلندر خطی توربو با قدرتی بین ۳۵۰ تا ۴۵۰ اسب بخار مجهز خواهد بود. همچنین این ماشین قطعاً دیفرانسیل عقب است و می تواند رقیب مناسبی برای تویوتا سوپرا باشد.

این در حالی است که سال گذشته مزدا تأیید کرد که در حال توسعهٔ یک پیشرانهٔ شش سیلندر خطی کاملاً جدید با فناوری اسکای اکتیو X است؛ بنابراین حالا به نظر می رسد مدیران مزدا تصمیم گرفته اند بجای توسعهٔ یک پیشرانهٔ وانکل کاملاً جدید که احتمالاً از لحاظ مصرف سوخت کارآمد نخواهد بود، در خودروی اسپرت جدید این شرکت از این موتور شش سیلندر خطی استفاده کنند. همچنین در اکتبر گذشته، طراح ارشد مزدا اعلام کرد که ساخت یک خودروی پرفورمنس با موتور وانکل در دنیایی که روی الکتریکی ها و هیبریدی های کارآمد تمرکز دارد اقدامی غیرحرفه ای خواهد بود.

احتمال استفاده از موتور شش سیلندر خطی بجای وانکل در مزدا RX-9

یک پیشرانهٔ شش سیلندر خطی توربوشارژ می تواند سطح متوسطی از پرفورمنس و راندمان را برای یک خودروی اسپرت فراهم کند حتی اگر این کار به قیمت صرف نظر کردن از موتورهای وانکل تمام شود که پیش ازاین در همهٔ محصولات سری RX مزدا مورداستفاده قرار می گرفته و به یک سنت در محصولات اسپرت این شرکت تبدیل شده است. البته اگر نهایتاً یک پیشرانهٔ شش سیلندر خطی زیر کاپوت خودروی اسپرت جدید مزدا قرار گیرد شاید در آن از نام RX استفاده نشود. در گزارش Jalopnik اما هیچ اشاره ای به زمان معرفی این ماشین نشده اما احتمالاً کوپهٔ اسپرت جدید مزدا چند سال تا رسیدن به بازار فاصله دارد.

احتمال استفاده از موتور شش سیلندر خطی بجای وانکل در مزدا RX-9

برچسب هااخبار اسپرت جدید
همرسانی نوشتار: